dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jak rozrysować rozkrój płyty meblowej aby zrobić szafę wnękową?

    Witam,

    Chciałem zrobić samemu dość prostą szafę wnękową z drzwiami przesuwnymi i z prostym podziałem.
    Gotowej, ze względu na bardzo małą głębokość (30cm), nie znalazłem.
    Miałem okazję w życiu złożyć kilka szaf, zrobić w drewnie różne rzeczy, w tym nietypowy sufit, więc nie będzie to dla mnie "rocket science".
    Niestety nie miałem okazji wykonywać rysunków technicznych.

    W przypadku szafy, obawiam się że popełnię błąd przy wymiarowaniu, czy zaznaczaniu otworów pod półki.
    Może są jakieś gotowe aplikacje webowe (strony www) lub desktopowe które ułatwiają takie zadanie.

    Nie chciałbym też iść do firmy, gdzie na wymiar przycinają płyty meblowe pod meble, z jakimś dziwnym rysunkiem.

    Może macie swoje, co ułatwi mi zadanie.



    Z góry dziękuję.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Musisz rozrysowac to rzutami poziomymi z lewej, prawej, z tyłu i z przodu. Uważnie narysować gdzie dodajesz grubość ścianek czy drzwiczek a gdzie nie. Proste jak budowa cepa. Płyta meblowa grubości pewnie 18mm, rysujesz, trzy razy sprawdzasz, trzeba przemyśleć montaż (półki luzem na kołki), półki konstrukcyjne np. śruby lub wkręty. Zamawiałem kiedyś słupek do łazienki s=38 , g=21, pół w pionie płytsze bo kryje z tyłu pion ks110, h od posadzki do sufitu minus 1cm aby przy podnoszeniu przekątna boku zmieściła się, nie zaklinowała się. Firma przyjęła zamówienie, pytali czy mają zmierzyć? Powiedziałem, jak chcecie, ryzyko moje. Wykonali, przywieźli, powiedziałem - moment - wstawiamy. Luzy milimetrowe, tak miało być. Wypłata, grabulka, do następnego razu. Do dzieła!

    Acha, przesuwne drzwi. Dowiedz się jakie szyny (gór, dół) jakie kółka stosują, weź katalog i narysuj jaki otwór, jak szyna dolna i górna. Mi przy drugiej szafie przesuwnej zrobili za niskie drzwi o wysokość górnej szyny, mimo że na rysunku było napisane OTWÓR w poziomie i pionie i obok wymiary płyty drzwi. W między czasie szklarz nakleił lustro i wtedy targałem to na piętro. Widziałem co się święci, szefa firmy zaprosiłem, pokazałem obiekt, pokazałem fotkę ze zdjęciem zlecenia i pytam się: co teraz? Maestro podrapał się w czubek połysku na głowie pyta się co proponuję? Mówię - zrób mi wąski słupek do pralni, same otwarte półki, tył płaski, jedno podcięcie na rury od CO. OK. Termin mnie nie dusił, kiedyś przywiózł, wstawiamy, pasuje. Nie zawsze warto sie awanturować. A na piętrze obniżyłem górną szynę, poprawiłem wykończenie i jest OK.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 18-06-2021 o 22:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony