I ja wywierciłem se studnie do podlewania. Zaczołem bez przekonania wiercić dołek dołownikiem zakupionym w markecie fi180 tak mnie to wkręciło że po chwili cały ponad metrowy dołownik schował się w wywierconym otworze. Uciołem więc przy rączce dałem jedną przedłużkę drugą itak aż do jakies 4,5m. Warstwy ziemi jakie po drodze przewiercałem to ziemia uprawna czarna jakies 1m glina czerwona około 1,5m piach i piach z glina i na koniec znowu sama glina nie wiem ile było tej ostatniej warstwy fakt że po wierceniu w ostatniej wyrzej wymienionej warstwie gliny nagle do otworu w którym było sucho wlała się woda a zamiast gliny pojawił sie piasek tak rozmokły że nie szło go wyciągnąc wiertłem a samo wiertł grzęzło w tym piasku z wodą że ledwo z bratem to wyciągnołem. Zastanawiając się jak dalej działać zaczołemszperać w mondrej głowie (google) i po pary godzinach stałem nad wybobrowaną dziurą w ziemi ze własnie skąstrułowaną szlamówką i 6m kawałkiem rury fi160 kanalizacyjnej. rura wpuszczona do otworu posłużyła jako osłona przed osuwaniem sie tej warstwy piachu z wodą bez tego ani rusz i dalej szlamówką wybieranie urobku piasku z wodą i stopniowe opuszczanierury osłonowej. Tym sposobem wyciągnołem jeszcze około 2m w tym piasku z wodą. Po czym skąstrułowałem filtr z rury wodociągowej fi nie mam pojecia chyba coś z 60 nawierciłem ją z czterech stron wiertłem fi 12 co 4cm otwór owinołem siatką studniarską zamówioną wcześniej na allegro w filtr ten wsadziłem rure wodociągową coś cal czy półtora nie mierzyłem oczywiście spasowana z filtrem porządnie i to wszystko w rurę osłonową do samego dna czyli tak gdzies na 6m wsypałem do rury osłonowej wcześniej prześiany żwir na wysokośc około 2-2.5 m po czym wyciągnołem rurę osłonową fi 160 z ziemi i całość zasypałem juz zwykłym żwirem dość gróbym tak że z ziemi wystaje teraztylko ta calowa rura wodociągowa od filtra. Tak to z tego co wyczytałem i na zdrowy rozum sie robić powinno. Wody jeszcze nie pobierałem bo nie mam pompy ssacej mam zamoar ją zakupic najmiejszą z allegro coś do 30l/m. pytanie tylko czytyle wody będzie. Mam nadzieję że na darmo się noe utyrałem.Mam na podwórku jeszcze studnie z kręgów i tam lustro utrzymuje sie na 4m to jestem dobrej myśli. dam znać jak już zrobię pierwsze pompowanie.