dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 159
  1. #21

    Domyślnie

    ja sam osobiście wierciłem stódnie abisyńska 6 lat temu na działce
    wiertło kupiłem gotowe w wawce u producęta za 150 zł.
    różdżka wykryta żyła wodna i bingo 6 godzin pracy 4 ludzi
    mam na głębokości 7.5 m

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maxi-7

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Wiercenie studni - okolice Koszalina

    Witam.Czy jest może ktoś na forum, kto wiercił sam studnię w okolicy Koszalina?, Jeśli tak jakim przyrządem?
    Maxi-7

  3. #23

    Domyślnie

    wszędzie robi sie tak samo
    radiesteta mówi gdzie i na jakiej głębokości określa szerokość żył
    a potem rękawy w górę i do roboty

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maxi-7

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    hmm niby tak, tylko ciekawi mnie na jakiej głębokości jest woda i jakie są możliwości techniczne wykonania studni samodzielnie. :lol:
    Maxi-7

  5. #25

    Domyślnie

    no glegokość też określa radiesteta ,różdżkarz czy jak go tam nazywać
    a technika do 8 metrów abisynka ja tak mam na działce i nie nażekam

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BUBU 100

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam problem z kurzawką. Jest ona pod częscią domu na głebokości ok.2 m. Woda ta podsiąka pod ławą i dostaje się do piwnicy w ilości ok 2-3 m3 na dobę. Czy wywiercenie studni przed domem pozwoli mi osuszyć teren i skieruje wodę do otworu? Oczywiście nie wiem, na jakiej glębokości jest warstwa nieprzepuszczalnej gliny, którą muszę przewiercić. Proszę o radę

  7. #27

    Domyślnie

    nie chce się mądrzyć ale myśle że powinieneś zrobić taki otok wokół domu odwadniający i jeżeli nie masz spadku terenu to bez pompy sie nie obędzie
    ale czytałem też gdzieś o możliwości izolowania ścian i podłogi piwnicy od wody
    ja nie mam takiego problemu wiec się nie zagłębiałem
    życze powodzenia
    Ps.zrób to raz a porządnie

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BUBU 100

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Akurat mój dom stoi w połowie wzniesienia a więc jest spadek terenu. Poza tym pod powierzchnią 3/4 domu jest przepuszczalny piasek co najmniej do głebokości 4 m. Jedynie w miejsscu kurzawki 1/4 powierzchni jest żwir. Pytalem się; czy tzw. opaska rozwiąże problem. Mówią, że nie. Nie wiem co robić ?

  9. #29

    Domyślnie

    no to musisz znaleść prawdziwych fachowców

  10. #30

    Domyślnie

    a wracajac do studni

    poprzednia o ktorej pisalem za bardzo sie zamulala i wywiercilem nowa na ok 7 metrow, ale ostatnio znowu sie zamulila, czy dobrze kombinuje ze mam za "rzadki" filtr? czy dolozenie np geowlokniny zapobiegnie zamulaniu filtra? filtro to samorobka ale gestosc oczek jest podobna jak w tych ze sklepow.

    druga sprawa to: czy rure oslonowa wykorzystuje sie tylko na czas wiercenia? a dokladniej na czas szlamowania? a pozniej unosi ja do gory i piasek zasypuje filtr?
    lustro wody jaest na ok 2,5 m pod poziomem gruntu, a jak wypompuje troche wody to obniza sie i bardzo pomalu nacieka, oslonowa mam wpuszczona na ok 4,5 metra az do warstwy gliny i wydaje mi sie ze powienienem ja jednak podniesc.

    z gory dziekuje za odpowiedzi, wiem ze dla niektorych to banalne pytania ale ja z ta studnia, ktora ma sluzyc tylko do podlewania ogrodka dzialkowego kombinuje juz od zeszlego roku

  11. #31

    Domyślnie

    bubu tez tak miałem, to znaczy mam jak kopałem fundamenty to było sucho i wszystko było ok. Pozniej pokazała sie woda jak stał juz budynek i zrobiłem opaske wokół domu na wysokosci posadowienia fundamentów moze troszke nizej ale niestety nic t nie dało( no moze troszke lepiej ) wykopałem studnie około 2-3m od budynku głebokość 2,7m i mam wode ( gruntowa) wody jest na ok jeden kreg.
    jesli sie podniesie wyzej to mam wode w pomieszczeniu gospodarczym ( architekt sobie wymyslił cos takiego ponizej terenu ) ale jesli wypompuje wode ze studni jest ok.[/b]
    Nigdy nie mów nigdy

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dziekan1

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam i mam pytanie czy ktoś wiercił sam studnie głębinową za pomocą wiertnicy ręcznej?
    Na Allegro są takie wiertnice do 15 metrów jednak nie jestem przekonany czy to działa i czy warto.
    Dzięki za wskazówki !
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Witaj.Daj linka do tej wiertnicy na Allegro, bo nie umiem znaleźć.Dzięki.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sa111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadwoj
    Witaj.Daj linka do tej wiertnicy na Allegro, bo nie umiem znaleźć.Dzięki.


    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=653398922

    http://www.allegro.pl/item652420639_...s_osprzet.html

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziekan1
    Witam i mam pytanie czy ktoś wiercił sam studnie głębinową za pomocą wiertnicy ręcznej?
    Na Allegro są takie wiertnice do 15 metrów jednak nie jestem przekonany czy to działa i czy warto.
    15m to jeszcze nie studnia głębinowa .

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sa111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał dziekan1
    Witam i mam pytanie czy ktoś wiercił sam studnie głębinową za pomocą wiertnicy ręcznej?
    Na Allegro są takie wiertnice do 15 metrów jednak nie jestem przekonany czy to działa i czy warto.
    15m to jeszcze nie studnia głębinowa .
    po 15 metrach można dokładać następne przedłużki (jak są) 1 metrowe , ale nie wiem czy wiercący ręczną wiertnicą miałby na to zapas siły....
    ja zamówiłem taką wiertnice , czekam za przesyłką ,
    może w lipcu ją wypróbuje to dam znać jak szło wiercenie.
    Na działce przynajmniej przez rok nie będzie prądu dlatego nie zamawiam ekipy do odwiertu głębinowego bo i tak bym jej nie wykorzystał , może woda będzie na kilku metrach i mam zamiar zamontować pompe skrzydełkową na potrzeby przyszłej budowy.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał sa111
    Na działce przynajmniej przez rok nie będzie prądu dlatego nie zamawiam ekipy do odwiertu głębinowego bo i tak bym jej nie wykorzystał , może woda będzie na kilku metrach i mam zamiar zamontować pompe skrzydełkową na potrzeby przyszłej budowy.
    Skrzydełkowa z większej głębokości jak 6-7m wody nie wyciągnie .

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markogl

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam wietnicę elektryczną na 380V z agregatem wierce gdzie popadnie ok.Raciborza.tel.602668903.

  19. #39

    Domyślnie

    Odświeżę temat...

    Czy ktoś z Was ma doświadczenie z użytkowania wiertnicy sprzedawanej na Allegro za 699zł?
    tutaj link: http://allegro.pl/item1104299173_wla...z_minimum.html
    (użytkownik: karolinkatabor, tytuł aukcji: "Własna studnia-wiertnica - bez minimum" (cokolwiek mylący w obliczu aukcji "kup teraz"))

    W zasadzie jestem zdecydowany, ale chętnie wysłuchałbym opinii użytkowników. Szczególnie, jaka jest kultura pracy (wiercenia) takim wynalazkiem i jak sprzęt radzi sobie po dotarciu do warstwy wodonośnej?

  20. #40

    Domyślnie

    Nikt nie używa?
    A to pech.

    Jak (jeśli) już kupię i użyję, podzielę się wrażeniami.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony