dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 159
  1. #101
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maiki

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kostrzyn
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    23

    Domyślnie

    o co miałeś przed tą siwą gliną? Był jakiś piasek mokry "żwir" ? czy cały czas masz glinę ?

  2. #102
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emi-jacek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-620
    Posty
    5

    Domyślnie

    ziemi 30cm,piasek około 100cm,glina z piaskiem 150cm,pierwsza woda 280cm.około 400cm żółta glina i od 7m zaczęła się ta siwa.A jeszcze dodam że zbliżam się do 10m,wodę i szlam dziś dwa razy wypompowałem pompą membranową,na razie jeszcze pompka wodę wypompowuję.
    Ostatnio edytowane przez emi-jacek ; 18-03-2013 o 20:08

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał emi-jacek Zobacz post
    ziemi 30cm,piasek około 100cm,glina z piaskiem 150cm,pierwsza woda 280cm.około 400cm żółta glina i od 7m zaczęła się ta siwa.A jeszcze dodam że zbliżam się do 10m,wodę i szlam dziś dwa razy wypompowałem pompą membranową,na razie jeszcze pompka wodę wypompowuję.
    A czym wiercisz ? Jakimś zestawem z alle... czy może samoróbką ?

  4. #104
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emi-jacek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-620
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,przebiłem się przez siwą glinę.Około 11m świder mi wpadł jak w masło.Tak zabił się żwirkiem że nie można go wyciągnąć,dopiero bloczkiem dało rade.Po wyciągnięciu całego zestawu włożyłem pompkę "ruską",2 godz.pompowała lustro wody jest na 6m i nie opada. Ktoś mi doradził abym w to wbił filtr z rurą stalową podłączył pompę która zasysa i tak zostawił,ja myślałem żeby pokopać jeszcze trochę i pompę wpuścić tzw. głębinową.Która opcja będzie lepsza? Jeżeli ktoś może udzielić info będę wdzięczny.Woda z tej studni będzie użyta do nawodnienia kropelkowego 30 arów .Świder własnej konstrukcji.

  5. #105

    Domyślnie

    masz może fotki świderka ?

  6. #106
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maiki

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kostrzyn
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jakiej średnicy masz otwór ? Jak się dowierciłeć do żwiru to teraz musi być go jak najwiecej bo w tym umieścisz filtr. Jak chcesz podlewać 30arów to studnia najlepiej głębinowa ponieważ więcej wody będziesz potrzebował niż do użytku domowego.

  7. #107
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emi-jacek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-620
    Posty
    5

    Domyślnie

    Otwór mam około 160,żwir był jaka głębokość jeszcze nie wiem.Dowierciłem się do 11m.Wczoraj wróciłem do ponownego wiercenia i okazało się że głębokość zmalała o1m.Jest drobny piasek w który świder się zagłębia a wychodzi nic nie nabierając.Czym to wyciągnąć?Planowałem wsadzić rurę 160. W czwartek cały dzień pompowałem wodę której poziom cały czas był na poziomie 6m od powierzchni.

  8. #108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maiki

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kostrzyn
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    23

    Domyślnie

    hehe świderek możesz na bok odłożyć potrzebujesz szlamiarki i trójnoga szkoda że tak daleko mieszkasz przyjechał bym ze swoim sprzętem i zrobił Ci to

  9. #109

  10. #110

  11. #111

  12. #112

  13. #113

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał maiki Zobacz post
    Witam dla jeśli chcesz sam wiercić studnie to napewno sie narobisz Do takiej roboty trzeba miec trójnóg, żerdzie, szape, szlamiarkę, rączki do kręcenia, rury osłonowe itd. i wiedzę jak to zrobić. Dowiercisz się do mokrego wstawisz rury osłonowe potem szlamiarką w środku jedziesz jak trafisz na przerost to świderkiem jedziesz jak kamień to może sie uda przejść a jak nie to dziurę obok wiercisz. Jak ci się uda zwiercić do twardego i bedziesz mial pokład żwiru to muszisz mieć jeszcze obsypkę żeby obsypać filrt tylko nie za drobną ani za grubą zależy jaki pokład będzie bo inaczej przez siatkę pójdzie i filtr z odpowiednią siatką 12,14 lub 16. Opisałem wszystko w dużym skrócie samemu sie narobisz i to nie jest takie łatwe jak się wydaję wiem z doświadczenia pozdrawiam!!!

    Oj to mnie nie pocieszyłeś. Chyba znajdę studniarza i zamówię tylko wiercenie studni i włożenie rury z filtrem. Zastanawia mnie czy w takiej studni są dwie rury? Jedna osłonowa a druga w środku w niej? Ta wewnętrzna z nawierconymi otworami na końcu i założoną siatką? A pomiędzy te rury wsypuje się żwir?

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maiki

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kostrzyn
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    23

    Domyślnie

    zgadza się tylko nie każdy daje obsypke (żwir)

  16. #116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam, czytam i jestem pełna podziwu dla zaciętych wiercących Ja też mam studnię, bo mieszkamy w lesie i do najbliższego przyłącza ma 40 tys zł. Mam swoją wiercił mi znajomy, na 6m jest woda od 7 lat i mam nadzieję, że nadal tam będzie. Pamiętajcie żeby zbadać później tą wodę - nie w sanepidzie, bo kosza jak za zboże tylko w wodociągach najlepiej (360zł brutto za podstawowe pierwiastki). Powodzenia

  17. #117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Slavio

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Może nie wniosę wiele, ale dla osób chętnych z Wrocławia i okolic proponuję możliwość wynajmu świdra i szlamówki. Sprzęt w większości przypadków umożliwia samodzielne wywiercenie studni.

    Chętnych zapraszam na stronę: http://taniewynajmowanie.com.pl

    pozdrawiam
    Sławek

  18. #118

    Domyślnie

    Które z tych narzędzi sprawdziło się przy wierceniu otworu pod słupki i studnię na działce? Czy ktoś tego używał?

    http://szkurlat.pl/oferta/grunty-spr...-recznych-kute

  19. #119

    Domyślnie

    Pod słupki to raczej to:
    http://rolmarket.pl/product-pol-3968...2-Fiskars.html,
    tylko ja miałem 17cm. Szybko i wygodnie. Studniopofobne coś (robocza na 3 metry) też tym zrobiłem, oczywiście po obcieciu rączek i wykonaniu przedłużki. Tak metr w wodzie przy piaszczystym gruncie i było ciężko, ale się dało.
    Lecz pamiętaj, że narzędzie dobierasz do warunków gruntowych.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  20. #120

    Domyślnie

    Wierce samodzielnie studnie jestem na 6 metrze. Zaczęła się szara glina wymieszana z żwirkiem. Przedłużyłem narzędzia do 7 m i nie potrafię wsunąć ich do rury osłonowe przedłużki wyginaja się. JAK wierci dalej ? Słychać jak nacieka woda do rury oslonowej. Czy to możliwe ze dowiercilem się do warstwy wody ? Kurzawka była 1.5 wcześniej

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony