dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie "WOKÓŁ DOMU" - numer specjalny Muratora

    Cytat Napisał Paty
    Właśnie kupiłam numer specjalny Muratora "Wokół domu". Jestem właśnie na etapie zagospdarowywnia terenu i zakładania ogrodu. W temacie "10 kroków do pieknego ogrodu" na końcu jest podany cennik mniej więcej za ile taki ogród można wykonać. Cena która tam jest podana odnosi się do 1000 metrowej działki , projektu, 500 m2 trawy z siewu, małych roslinek na rabacie ( zaznaczone jest że to najtańszy wariant) i wynosi 25 000 zł.

    Czytałam to parę razy i zastanawiam się skąd tak wysoka cena. Być może w Warszawie w najdroższej firmie taka będzie obowiazywała. Czy Redakcja nie działa czasami na niekorzyść. Ktokolwiek kto kupił ten numer i zaczął go czytać , a miał chęć skorzystania w swoim rejonie z firmy zakładającej ogrody , może najnormalniej w świecie sobie odpuścić, bo stwierdzi " nie stać mnie". I w cale się nie dziwię. Czy mało na forum jest przykładów na to jak za niewielkie pieniądze można urządzić ogród i to nie samemu, ale zlecić to firmie.

    Podam to może na moim przykładzie. Koszt ogrodu, a więc posianie trawy, rozplantowanie jednej wywrotki ziemi, nasadzenie ok. 350 sadzonek, huśtawka, zagospodarowanie miejsca wokół szamba, system odprowadzający wodę z rynien bezpośrednio do ziemi. Wielkośc działki do zagospodarowania to ok. 8 arów. Całość 6 tys. złotych. Do tego w pózniejszym terminie system nawadniający plus "szpic" z pompą - 3500 zł.

    Rośliny sadzone nie należą do najdroższych, ani najtańszych, sugerowałam się raczej wyglądem .

    Zaznaczam że w numerze podana cena dotyczyła urzadzenia najtańszego ogrodu.

    Czy Murator aspiruje do gazety tylko dla bogaczy?

    Paty.

  2. #2

    Domyślnie Re: "WOKÓŁ DOMU" - numer specjalny Muratora

    Cytat Napisał Paty
    Cytat Napisał Paty
    Właśnie kupiłam numer specjalny Muratora "Wokół domu". Jestem właśnie na etapie zagospdarowywnia terenu i zakładania ogrodu. W temacie "10 kroków do pieknego ogrodu" na końcu jest podany cennik mniej więcej za ile taki ogród można wykonać. Cena która tam jest podana odnosi się do 1000 metrowej działki , projektu, 500 m2 trawy z siewu, małych roslinek na rabacie ( zaznaczone jest że to najtańszy wariant) i wynosi 25 000 zł.

    Czytałam to parę razy i zastanawiam się skąd tak wysoka cena. Być może w Warszawie w najdroższej firmie taka będzie obowiazywała. Czy Redakcja nie działa czasami na niekorzyść. Ktokolwiek kto kupił ten numer i zaczął go czytać , a miał chęć skorzystania w swoim rejonie z firmy zakładającej ogrody , może najnormalniej w świecie sobie odpuścić, bo stwierdzi " nie stać mnie". I w cale się nie dziwię. Czy mało na forum jest przykładów na to jak za niewielkie pieniądze można urządzić ogród i to nie samemu, ale zlecić to firmie.

    Podam to może na moim przykładzie. Koszt ogrodu, a więc posianie trawy, rozplantowanie jednej wywrotki ziemi, nasadzenie ok. 350 sadzonek, huśtawka, zagospodarowanie miejsca wokół szamba, system odprowadzający wodę z rynien bezpośrednio do ziemi. Wielkośc działki do zagospodarowania to ok. 8 arów. Całość 6 tys. złotych. Do tego w pózniejszym terminie system nawadniający plus "szpic" z pompą - 3500 zł.

    Rośliny sadzone nie należą do najdroższych, ani najtańszych, sugerowałam się raczej wyglądem .

    Zaznaczam że w numerze podana cena dotyczyła urzadzenia najtańszego ogrodu.

    Czy Murator aspiruje do gazety tylko dla bogaczy?

    Paty.

    Cóż ... wydaje mi się że najtańszy ogród na 1000 m kw. można urządzić za mniej niż 25000 zł
    ale... z reguły kosztorysy na takie ogrody to więcej niż 25000 ...;(
    biorę 3 przykłady z mojego kompa - działki mają od 700 do 1100 m kw.
    - 59000
    - 34000
    - 46000
    gdy wniknąć w te kosztorysy to faktycznie koszt roślin i trawnika jest mniejszy niż 25000 ale koszt ogrodu to nie tylko koszt roślin
    cenę urządzenia ogrodu nabijają prace ziemne i budowlane -w ogrodach o których pisze to sa to np: budowa oczka wodnego i strumienia, budowa murka, grilla i placu zabaw, taras z granitu, mur oporowy...
    Ogród to nie tylko rośliny

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Ale ja podałam to co napisano w gazecie przy tej cenie:
    Cytuję:
    "urzadzenie najtańszego ogrodu na 1000 - metrowej działce razem z projektem ( trawnik z siewu około 500m2, na rabatach małe rośliny) - 25 000 zł. "
    Tu nie ma mowy o rzadnej architekturze ogrodowej a więc : oczekach, hustawkach , pergolach itp.

    Albo to nieścisłość redagujacego tekst albo .................

    Paty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony