dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jaki zbiornik do studni

    Mam taki problem, mam na działce studnie (płytką- 3m) mam w niej około 70cm wody,i napływ wody nie jest zbyt duży, chciałbym zamontować w studni pompe zanurzeniową, którą pompowałbym wode do zbiornika, mam zbiornik o pojemności 1m3, zastanawiam się jak wysoko powinien być umieszczony ten zbiornik aby moc podlewać ogród np. jakimś rozpylaczem, jakie jest wymagane ciśnienie. mogę umieścić go na budynku gospodarczym wysokim na 3,5m. Dodam że chciałbym zgromadzić tą wode w celu podlewania ogrodu wieczorem, i ogrzaniu tej wody w dzień, mierzyłem ostatnio temp. tej wody, jest 9stopni więc dość zimna.
    Pozdrawiam, dzięki za wszelkie uwagi
    Przepisuje ten temat z ,,Wymiany doświadczeń" może tutaj ktoś coś wie na ten temat

  2. #2

    Domyślnie Re: Jaki zbiornik do studni

    Wody nie trzeba ogrzewać.
    1 m3 to mniej więcej do podlania 100-200 m2 trawnika - trochę mało.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #3

    Domyślnie podlewanie ogrodu

    Podlewanie ogrodu lepiejprzeprowadzać rano, żeby rośliny do wieczora obeschły, wtedy dędą zdrowsze. te wszystkie teorie, że rośliny należy podlewać ciepłą wodą nie mają racji bytu, to jakaś chora teoria. Przecież nie trzeba podlewać roślin po liściach wystarczy podlać ich podstawę i korzenie, ale do południa, a nie wieczorem!
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony