dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daglezja

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1

    Domyślnie problem z woda na działce

    Mam problem. Mamy mala dzialeczke, a na tej dzialeczce mały domek. Mamy doprowadzoną wode, ale tylko na teren działki. I tu pojawia się problem, jak zabezpieczyć całą instalacje (znajduje sie w ziemi) przed zimą- chodzi o izolacje, aby mróz nie rozsadził rury i równocześnie, abyśmy mogli korzystać z ujęcia wody na zewnątrz budynku.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jak sie uklada instalacje wodna, w ziemi, to uklada sie ja zazwyczaj ponizej strefy przemarzania, jest to cos kolo 70cm (zaleznie od strefy)

    jesli jednak, rura jest narazona, na zamarzniecie, to najlepszym sposobem jej zabezpieczenia, bedzie ulozenie przy niej kabla grzejnego, i dopiero zaizolowanie tego razem.

    Polecam kabel electra Self-Tec. Jest on produkowany w roznych dlugosciach, podlancza sie go bezposrednio do gniazdka, bez zadnych dodatkowych sterownikow. Kabel tez wlancza sie automatycznie, jak temperatura spadnie ponizej jakiejs tam. Ale malo tego !! On potrafi grzac sekwencyjnie, tzn. Jesli jego czesc, bedzie w jakiejs tam temperaturze wysokiej, a druga, w niskiej, to bedzie grzac tylko ta co jest w niskiej Bardzo latwo sie go montuje, latwo sie wygina, i mozna go krzyrzowac, bez ryzyka przepalenia !!! tak ze bez problemu opleciesz nim jakis zawor

    ja mam nim zabezpieczone jakies 20m rury, prechodzacej przez nieogrzewany garaz, przetrwalo cala zime

  3. #3

    Domyślnie

    strefa przymarzania wynosi 1 metr.... ja wkopuje dla pewnosci na 1,2. Rurę dobrze jest wsadzić w pesze.
    Pozdrawiam
    hydraulik.net.pl

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    powinnotakbyc, jednakze takie rozwiazanie jest jak by nie patrzec klopotliwym, pozatym zawse mzona zapomniec zamknac zawor, a wnocy mzoe byc jakisniespodziewany mroz i ... po zaworze.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelroza

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    według normy PN-81 B-03020 głębokość przymarazania gruntów dla celów fundamentowych dla okolic Poznania jest 0.80 cm, tak że rury na głębokości 1-1.2 m ppt swobodnie mogą leżeć i w zimie raczej nic nie powinno się dziać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony