dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie ogrodzenie z siatki....

    stawial ktos ogrodzenie z siatki ? są jakies patenty? czy sprawa jest prosta. mam zamiar ogrodziz dzialke siatka lesną na slupkach metalowych....
    jeszcze tyyyle roboty

  2. #2

    Domyślnie

    Patent na takie "urządzonko" do kopania dołków pod słupki ogrodzeniowe opisałem tu:
    http://www.fotodom.xon.pl/index.php?...id=45&Itemid=2
    Poza tym dobrze jest zaopatrzeć się w pasy z bloczkiem do naciągania siatki. Pasy takie służące do zabezpieczania przewożonych przedmiotów np. na przyczepie samochodowej można wraz z bloczkiem kupić w marketach za parę groszy.
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

  3. #3

    Domyślnie

    ja właśnie skończyłem stawiać słupki. za tydzień albo 2 będę zakładał siatkę. urządzenie do kopania dołków opisane przez jacekska bardzo się przydaje - jak wygląda w rzeczywistości można zobaczyć na zdjęciach w moim dzienniku.

  4. #4

    Domyślnie

    Są dostępne też profesjonalne wiertnice spalinowe. Szybko i skutecznie - pewnie można gdzies wypozyczyć.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #5

    Domyślnie

    Jezeli slupki sa metalowe to mozesz wbic je w ziemie mlotem 5kg.Wstarczy tak 50-60cm,aby slupek stal stabilnie.
    Co do naprezenia siatki,to warto przypomniec sobie ksiazki o piratach.Stalo tam jak byk,ze siatki przeciwabordazowe powinny byc luzne.Po napietej siatce latwo sie chodzi.
    To tak,jezeli bylbys zainteresowany ulatwieniem sobie zycia.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Jezeli slupki sa metalowe to mozesz wbic je w ziemie mlotem 5kg.Wstarczy tak 50-60cm,aby slupek stal stabilnie.
    Co do naprezenia siatki,to warto przypomniec sobie ksiazki o piratach.Stalo tam jak byk,ze siatki przeciwabordazowe powinny byc luzne.Po napietej siatce latwo sie chodzi.
    To tak,jezeli bylbys zainteresowany ulatwieniem sobie zycia.
    Tak, za takie słupki metalowe po prostu wbite w ziemię będą bardzo wdzięczni okoliczni złodzieje, nie będzie problemu z ich wywleczeniem, obkuwaniem betonu, tylko brać i na złom prosto

    A co do naprężania siatki - niby racja, ale jeśli się kierujemy w strone idealnego ogrodzenia _nie_do_przejścia_, to może zasieki z drutu kolczastego? Wygląd co prawda jeszcze gorszy od nienapiętej siatki, ale za to przez to już się za diabła nie przejdzie...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7

    Domyślnie

    jeszcze nie spotkalem sie z sytuacja zeby ktos celowo nie nacigal siatki...Przeciez nie jest ona nie do przejscia - a stanowi istotny element wnetrza i powinna wygladac estetycznie

  8. #8
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Ostatnio robiłem - spuszczę na to zasłonę milczenia ;P

    A tak na powaznie, najwięcej problemów miałem z solidnym naciągnięciem siatki, reszta poszła gładko. Ogordzenie ma charakter tymczasowy także zastosowałem stare słupki i stara siatkę, w czerwcu ją tylko wraz z Anetą odmalujemy.

  9. #9

    Domyślnie

    Podalem przepis na szybkie i tanie ogrodzenie sie siatka.
    Mozna oczywiscie zrobic to powoli i drogo.
    Sam widzialem,jak ludzie kopali pod podmurowke 120cm.Chodzilo im o posadowienie ponizej strefy przemarzania.A siatke,w trosce o solidnosc naciagniecia,naciagali traktorem.
    Wracajac do pytania poczatkowego tego watku,to nikt,kto ma kasy jak lodu,nie pyta jak to zrobic.Bierze po prostu firme "Ogrodzenia Solidne" i po klopocie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Podalem przepis na szybkie i tanie ogrodzenie sie siatka.
    Mozna oczywiscie zrobic to powoli i drogo.
    Sam widzialem,jak ludzie kopali pod podmurowke 120cm.Chodzilo im o posadowienie ponizej strefy przemarzania.A siatke,w trosce o solidnosc naciagniecia,naciagali traktorem.
    Wracajac do pytania poczatkowego tego watku,to nikt,kto ma kasy jak lodu,nie pyta jak to zrobic.Bierze po prostu firme "Ogrodzenia Solidne" i po klopocie.

    Można zrobić bardzo szybko i bardzo niesolidnie, a można też baaaardzo solidnie i baaardzo drogo, oczywiście. Niemniej chyba zgodzisz się, że najlepszym wyjściem byłoby zrobienie tego w jakiś rozsądny sposób pośredni?
    Słupki metalowe warto wbetonować nie tylko dlatego, żeby ich po tygodniu nie ukradziono, ale też i dlatego, że słupek tak po prostu wbity w ziemię po pewnym czasie się może rozchwiać.
    Do naciągania siatki nie musi być traktor, wystarczy ręczna najprostsza wciągarka na korbę, albo proponowany przez kogoś wyżej pas z bloczkiem do naciągania.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Nie jest to takie bardzo skomplikowane. Jesienią pradzilismy sobie z żoną, nie mając prądu ani wody na działce.

    Z pewnościę ogrodzenie jest dalekie od ideału ale od jesieni stoi, wytrzymało nawet lekkie napory stert piachu, więźby itp. nieostrożnie zeskładowanych przez dostawców podczas mojej nieobecności.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m67

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja zrobiłem swoje ogrodznie w sposób następujący. Do wiercenia użyłem tego wiertła o którym mowa powyżej. Troche zabawy ze szlifierka i spawarka i nie ma problemu z jego wykonaniem. Otwory pod słupki wierciłem na około 50 cm. Słupki były średnicy 2". Od góry zostały zukosowane szlifierką i dospawane daszki. Potem dospawałem nakrętki o ile pamietam M10. Musiałem je jednak troche rozwiercić bo zastosowałe pręty ocynkowane fi 8. A więc zamontowałem słupki i pozostało założenie siatki. Przewidziałem dwa druty do przeplatane przez siatkę - góra i dół. Siatka była naciągana pasami do mocowania ładunków. Uważam że nia ma lepszej metody. Potrezbny był tylko jeszcze kątownik z uszami do naciągó i haczykami do złapania siatki. 10 min pracy ze spawarką i szlifierką i przyrząd był gotowy. Naciąganie przebiegło bez problemów, na każdym słupeczku zamontowane zostały pręciki mocujące siatkę . Druty zostały naciągniete przy pomocy takich specjalnych naciągów (kupiłem w OBI za jakieś niewielkie pieniądze).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony