dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zewnętrzne zawory do wody.

    Witam mam stalowe/żeliwne krany zewnętrzne i ... niestety mi popekały w zimie. Cieknie z nich szczególnie gdy nie są zamknięte lub otwarte w całości (tylko w położeniach środkowych.
    Czy da się to czymś zakleić ?
    Ile kosztują takie krany co mi w ziemie nie popękają ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    Kleju do popekanych kranow,to ja nie widzialem.
    Widzialem za to krany,ktorych wylewka byla na zewnatrz,a zawor wewnatrz budynku.Pokretlo na zewnatrz,oczywiscie tez.I taki kran spisuje sie w zimie bez problemu.

  3. #3

    Domyślnie

    witam a kto w zimie zostawia w inst z.w. wode przecież to jasne że zamarznie w zawworach wyprowadzonych na zew. proponuje wykonaj coś takiego wstaw na tej inst co wychodzi na zew. w środku pomieszczenia zawory przelotowe odcinające ale z takim małym zaworkiem do spuszczania wody tj na zime zakrecasz zawór wewnątrz i tym małym zaworkiem spuszczasz wode pamietając o odkręceniu zaworu na zewnątrz i mozesz zostawic ten na zew odkrecony nic sie nie stanie inst . wod-kan przerabiam juz 20 lat oczywiście te tradycyjne tj rura pakuły inaczej konopie itp itd

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    takie "niezamarzajace" produkuje firma FRESE =http://www.danpo.pl/Pliki/Frese-instalacja.htm

    jednak nie jest to jakis kosmiczny niezamarzajacy wynalazek, a jedynie zawor zamykajacy znajduje sie za sciana, i powoduje to ze po zakreceniu takiego zaworu, woda splywa z czesci ktora jest na zewnatrz

    a co do klejenia zaworu to jest to niemozliwe, i trzeba bedzie go wymienic.

    dobrym sposobem zabezpieczania takich rzeczy jest kabel grzejny Electra Self-Tec. Jest on produkowany w roznych dlugosciach (bodajze do 1m nawet), podlancza sie go bezposrednio do gniazdka, bez zadnych dodatkowych sterownikow. Kabel tez wlancza sie automatycznie, jak temperatura spadnie ponizej jakiejs tam. Ale malo tego !! On potrafi grzac sekwencyjnie, tzn. Jesli jego czesc, bedzie w jakiejs tam temperaturze wysokiej, a druga, w niskiej, to bedzie grzac tylko ta co jest w niskiej Bardzo latwo sie go montuje, latwo sie wygina, i mozna go krzyrzowac, bez ryzyka przepalenia !!! tak ze bez problemu opleciesz nim jakis zawor

    ja mam nim zabezpieczone jakies 20m rury, prechodzacej przez nieogrzewany garaz, przetrwalo cala zime

  5. #5

    Domyślnie

    prawdopodobnie została zle wykonan instalacja hydrauliczna, powinien być dany jeden zawór wewnetrzny potem spadek około 20 stopni i zawór zewnetrzny. Na zime wystarczy zamknać zawór wewnętrzny i otworzyć zewnętrzny żeby woda spłyneła.
    Pozdrawiam
    hydraulik.net.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli zawory czerpalne do podlewania ogrodu będą umieszczone na zewnątrz, na ścianie budynku, to zawsze będą jakieś przecieki prowadzące do zawilgocenia i "zaparszywienia" tej ściany.
    Lepiej wykonać odsuniętą od budynku studzienkę z tworzywa, z pokrywą kwadratową (są takie 20x20, lub 30x30cm).
    Z domu wyprowadzić na głębokości ok. 60-80cm polietylenową rure 3/4" do wody (niebieską), zakończoną w studzience zaworem i końcówką "Gardena".
    W obrębie domu powinien też być zawór, zakręcany na zimę.
    Ponieważ z zaworu zewnętrznego i rury nie będzie można usunąć na zimę wody, trzeba je zabezpieczyć, wkładając przez otwarty zawór gumową rurkę o średnicy 8-10mm, długości 1m, wypełnioną pianką montażową.
    Woda zamarzając nie rozsadzi nam zaworu i rury, lecz ściśnie gumową rurkę.
    Tak mam to właśnie zrobione.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony