dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Guest

    Domyślnie FUNDAMENT -KOSZT ROBOCIZNY

    Jaki koszt można przyjąć za wykonanie fundamentu o wym. 9.5x 12 ?
    tak zeby było w sam raz , bo rozpietosci w cenie są ogromne

  2. #2

    Domyślnie

    Ja za fundament w prostokącie o wym 12x7,5 dałem 500 PLN za robociznę (samo murowanie i malowanie dysperbitem od zewnątrz) bez zasypania piaskiem + trochę własnej pracy

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał partner
    Ja za fundament w prostokącie o wym 12x7,5 dałem 500 PLN za robociznę (samo murowanie i malowanie dysperbitem od zewnątrz) bez zasypania piaskiem + trochę własnej pracy
    Murowanie?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    500zł ? Ty na Białorusi budujesz ?
    pytam bo firma zrobiła wycene od 8-11 tys za samą robote
    teraz szukam tzw. ekipy ..i dobrze wiedzieć jak sobie spiewają

  5. #5

    Domyślnie

    Ja za fundament 11,5 x 15 do tego ok 20 m fundamantow na taras. zdjecie humusu moje. Wykop pod ławy firmy, beton z gruszki, sciany z bloczkow, na zewnatrz folia w srodku styrpopian, od wewnatrz dysperbit. Rozsypanie piachu i ubicie firma. Kanalizacja tez firma. Pierwasza wylewka tez firma. Za to wszystko zawolali 6.000 zł. Oczywiscie z rachunkiem. I materiały na firme.

  6. #6

    Domyślnie

    Mój wykonawca przy warunkach prawie dokładnie jak powyżej skalkulował koszt 63-65zł za mb. Policz sobie ile metrów będziesz miał i pomnóż. Według mojej wiedzy to jest cena ze stanów średnich niskich przy dobrym sprawdzonym wykonawcy z 8 pracownikami a nie kolesie spod budki z piwem. Pozdrawiam KaiM

    P.S.
    też się chętnie dowiem co obejmowała cena 500zł
    Inwestor to brzmi dumnie....

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki zaraz sobie to przelicze

  8. #8

    Domyślnie

    Ni buduje na żadnej Białorusi. Koszt obejmował wymurowanie fundamentów z bloczków betonowych. Ja kręciłem zaprawę a murarz murował. Na koniec jego syn przemalował ściany dwa razy dyserbitem. Fakt że tanio ale co ja na to poradzę. I nie był to jakiś kolo z budki z piwem tylko gość mający firmę budowlaną. Nie dostałem rachunku bo i po co mi. Sciany są równiutkie, pionowe, narożniki na tym samym poziomie i przekątne różnią się o 1,5 cm. Ja jestem zadowolony. Szukajcie a znajdziecie tanich i dobrych fachowców - przecież tylu ich jest bez pracy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał partner
    Ni buduje na żadnej Białorusi. Koszt obejmował wymurowanie fundamentów z bloczków betonowych. Ja kręciłem zaprawę a murarz murował. Na koniec jego syn przemalował ściany dwa razy dyserbitem. Fakt że tanio ale co ja na to poradzę. I nie był to jakiś kolo z budki z piwem tylko gość mający firmę budowlaną. Nie dostałem rachunku bo i po co mi. Sciany są równiutkie, pionowe, narożniki na tym samym poziomie i przekątne różnią się o 1,5 cm. Ja jestem zadowolony. Szukajcie a znajdziecie tanich i dobrych fachowców - przecież tylu ich jest bez pracy.
    czyli ławę wylałeś sobie wcześniej sam z gruszki?
    Inwestor to brzmi dumnie....

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał partner
    Ni buduje na żadnej Białorusi. Koszt obejmował wymurowanie fundamentów z bloczków betonowych. Ja kręciłem zaprawę a murarz murował. Na koniec jego syn przemalował ściany dwa razy dyserbitem. Fakt że tanio ale co ja na to poradzę. I nie był to jakiś kolo z budki z piwem tylko gość mający firmę budowlaną. Nie dostałem rachunku bo i po co mi. Sciany są równiutkie, pionowe, narożniki na tym samym poziomie i przekątne różnią się o 1,5 cm. Ja jestem zadowolony. Szukajcie a znajdziecie tanich i dobrych fachowców - przecież tylu ich jest bez pracy.

    Ciekawe ale nieprawdziwe

  11. #11

    Domyślnie

    A tak. ławę wylewałem sam z jednym pomocnikiem.
    - Zdjęcie humusu spychaczem - 100 PLN
    - wykopanie i zaszalowanie ław od wewnętrznej strony - 100 PLN + trochę pracy własnej
    - zbrojenie ław - koszt materiału - wykonanie osobiste
    - beton z gruszki - 10 m3 za 1800 PLN
    - fundamenty jak podałem wyżej
    - rozłożenie kanalizacji - sam
    - podłoga na gruncie (chudziak) - materiał (beton z gruszki) 1700 PLN a rozgarnięcie i wypoziomowanie sam z pomocą kierowcy betoniarki za 20 PLN
    Teraz sam muruję ściany z BK.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał partner
    A tak. ławę wylewałem sam z jednym pomocnikiem.
    - Zdjęcie humusu spychaczem - 100 PLN
    - wykopanie i zaszalowanie ław od wewnętrznej strony - 100 PLN + trochę pracy własnej
    - zbrojenie ław - koszt materiału - wykonanie osobiste
    - beton z gruszki - 10 m3 za 1800 PLN
    - fundamenty jak podałem wyżej
    - rozłożenie kanalizacji - sam
    - podłoga na gruncie (chudziak) - materiał (beton z gruszki) 1700 PLN a rozgarnięcie i wypoziomowanie sam z pomocą kierowcy betoniarki za 20 PLN
    Teraz sam muruję ściany z BK.
    Znowu wciskasz kity....

  13. #13

    Domyślnie

    Geno ,a czemu uwazasz ,ze kolega wciska kity.Uzasadnij to prosze!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Geno ,a czemu uwazasz ,ze kolega wciska kity.Uzasadnij to prosze!
    Dlatego ,że ściana fundamentowa (w tym przyadku z bloczków) nie jest fundamentem - ktoś może się tym zasugerować i źle ocenić koszty. W tym pezypadku fundamentem jes ława

  15. #15

    Domyślnie

    Z wybranych losowo 100 osób pokazując im ścianę fundamentową wymurowaną na ławie i zapytaj ich by pokazali fundament.
    Jestem przekonany że większość pokaże ścianę z bloczków potocznie zwaną fundamentem. Raczej mało kto wskaże na ławę.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno

    Znowu wciskasz kity....
    Dlaczego to że ktoś zrobił coś za małe pieniądze nazywasz wciskaniem kitu. Starasz się mnie obrazić? Przecież mogłem równie dobrze zrobić to za sam koszt materiałów. To że ktoś się nie zna lub nie ma chęci do pracy bo to przecież on jest tutaj PANEM i płaci kupę kasy za proste roboty to nie moja wina.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał partner
    Z wybranych losowo 100 osób pokazując im ścianę fundamentową wymurowaną na ławie i zapytaj ich by pokazali fundament.
    Jestem przekonany że większość pokaże ścianę z bloczków potocznie zwaną fundamentem. Raczej mało kto wskaże na ławę.
    Nie ważne - ważne ,że w ten sposób wprowdza się w błąd. Forum jest budowlane a nie potocznie budowlane.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał partner
    Cytat Napisał Geno

    Znowu wciskasz kity....
    Dlaczego to że ktoś zrobił coś za małe pieniądze nazywasz wciskaniem kitu. Starasz się mnie obrazić? Przecież mogłem równie dobrze zrobić to za sam koszt materiałów. To że ktoś się nie zna lub nie ma chęci do pracy bo to przecież on jest tutaj PANEM i płaci kupę kasy za proste roboty to nie moja wina.
    Cytat Napisał partner
    Ja za fundament w prostokącie o wym 12x7,5 dałem 500 PLN za robociznę
    ..więc w tym miesjcu myląc nazwę fundamentu z nazwą ścniany fundamentowej wprowadzasz w błąd a zatem wciskasz kity.....w końcu w temacie jest "fundament"

    Więc de facto nic nie mam do Twojej pracowitości - wręcz przeciwnie ,godne to uznania.

  19. #19

    Domyślnie

    Geno - moim zdaniem przy całym moim szacunku dla Twojej "betonowej" wiedzy uważam że przesadziłeś. Użyłeś zbyt mocnych słów. Partner miał prawo poczuć się dotknięty.

    Mnie też zaciekawiła ta cena więc się dopytałem o ławy. Partner moje gratulacje - znam to uczucie zadowolenia z siebie bo też sam robiłem fundamenty - z tym że całe monolityczne ze ścianą.

    Jedno mnie tylko ciekawi - w SZKOCJI się daje tak tanio budować? Czy może ta Szkocja bo taki skąpy jesteś? Ja bym za 20zł nie rozgarniał betonu - to ciężka praca i dziwi mnie że się kierowca zgodził.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Geno - moim zdaniem przy całym moim szacunku dla Twojej "betonowej" wiedzy uważam że przesadziłeś. Użyłeś zbyt mocnych słów. Partner miał prawo poczuć się dotknięty.

    Mnie też zaciekawiła ta cena więc się dopytałem o ławy. Partner moje gratulacje - znam to uczucie zadowolenia z siebie bo też sam robiłem fundamenty - z tym że całe monolityczne ze ścianą.

    Jedno mnie tylko ciekawi - w SZKOCJI się daje tak tanio budować? Czy może ta Szkocja bo taki skąpy jesteś? Ja bym za 20zł nie rozgarniał betonu - to ciężka praca i dziwi mnie że się kierowca zgodził.

    Gdzioe tam mocne słowa raczej apel do sprawdznia włsćiwie o czy msię pisze aby np. selim niebył zdziwiony i nie myślał ,że się partner na Białorusi buduje....A taka wiedza jest podtstawow , nawet fundamentalną - zresztą na ten temat na stronie muratora jest w sposób mało skomplikowanu opisany taki element jak ściana i ława fundamentowa. Więc nie czepiam się z czystej zasady jak rozróżnienie rowu i wykopu ale z możliwości włąśnie wprowadzenia kogoś w błąd - a tego nie lubię.

    Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony