dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie Co lepsze (tańsze)Włochy czy Chorwacja??

    Poradżcie moi kochani gdzie lepiej wyjechać na własną rękę do Włoch czy na Chorwację?Nie byłam w żadnym z tych krajów nie mam pojęcia o tamtejszych cenach, więc proszę o radę.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    zdecydowanie do Chorwacji - bylismy z mężem rok temu - piękna pogoda, piękne miejsca, wspaniełe widoki ceny przystepne

    a Włochy - drogo, w popularnych miejscach takich jak rzym, Wenecja, Neapol - brudno, drogo i śmierdzi

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aglaia

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    113

    Domyślnie

    Dużo zależy od tego w jaki sposób lubicie spędzać urlop - jeśli chcecie wynająć kwaterę i wieźć furę żarcia i gotować to we własnym zakresie to trochę taniej wyjdzie w Chorwacji.

    Jeśli wolicie zobaczyć kilka miejsc, przemieszczać się z namiotem i jadać w miejscowych knajpkach to raczej Włochy.

    Jeśli nad morze to też zależy co lubić - we Włoszech plaże w większości szerokie i piaszczyste, w Chorwacji wąskie kamieniste albo betonowe.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Lepsze - Włochy
    Tańsza- Chorwacja
    moim zdaniem oczywiscie

  5. #5

    Domyślnie

    Najtańsze, najlepsze to... Grecja...

    PLAŻA, obok góry, tu to dopiero jest co oglądać, METEORY, Saloniki, bardzo przyjaźni ludzie, wspaniałe wyspy...., przepyszne jedzenie i tanie wino..

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aglaia

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Tańsza- Chorwacja
    To troszeczkę stereotyp. Zależy od tego jak spędza się urlop. Przy naszym trybie spędzania urlopu (namiot, samochód, stołowanie w knajpach, dużo jeżdżenia i zwiedzania) cenowo Włochy wyszły troszkę taniej co bardzo nas zdziwiło.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aglaia
    Dużo zależy od tego w jaki sposób lubicie spędzać urlop - jeśli chcecie wynająć kwaterę i wieźć furę żarcia i gotować to we własnym zakresie to trochę taniej wyjdzie w Chorwacji.

    Jeśli wolicie zobaczyć kilka miejsc, przemieszczać się z namiotem i jadać w miejscowych knajpkach to raczej Włochy.
    hmm, pierwszy raz slysze, zeby po Chorwacji nie mozna bylo przemieszczac sie z namiotem
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aglaia
    Cytat Napisał zielonooka
    Tańsza- Chorwacja
    To troszeczkę stereotyp. Zależy od tego jak spędza się urlop..
    Zakladałam taki sam styl spedzania ulopu - np. podobny standard hotelu, podobny poziom jedzienia etc., to ze mieszkamy w pdobnych punktach (czyli sredniej wielkosci miasteczku a nie ze Włochy wioska na sycylii zabita dechami i niezły kurort np. Istrze )
    Taki min. sredni poziom urlopowania (nie ze namiot lub samochód słuzy nam za spanie)
    Hotele - w Ch. tansze , benzyna tez, jedzenie - teraz trudno mi powiedziec wtedy (ok 2 lat temu) na pewno w Ch. tansze (a teraz sadze ze podobnie).
    Pierdułki,"pamiatki z wychodka" rowniez na kozyść cenowa Ch.
    Ogolnie Ch. sama w sobie bardzo ładna i b. mi sie podobało, jednak zdecydowanie i nieodwołalnie jestem zakochana we Włoszech (zwł. południu)

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję wam Kochani bardzo za rady,choć nadal nie wiem co wybrać.Myśleliśmy o wynajęciu kwatery gdzieś w mniejszej miejscowości,z możliwością robienia sobie wypadów do ciekawych miejsc.Nie chciałabym też spędzić wyjazdu w kuchni więc,śniadania i kolacje tak ale obiady gdzieś w knajpce Dlatego może ktoś zna przybliżone ceny jedzonka i czy są zbliżone do naszych czy dużo droższe?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    stanowczo polecam nie gotowanie obiadow ani nie wozenie ze soba zarcia z Polski (cenowo i tak obecnie malo oplacalne przy cenach jedzenia w P.)
    dla mnie kazde wakacje w innym kraju to takrze podróż ... kulinarna i sprawdzanie jak dana kuchnia smakuje

    jesli baza miala by byc w mniejszym miasteczku bo taniej i ew. "wypady" krajoznawcze w jak najwieksza liczbe miejsc - to ja postawilabym na Włochy - naćkane tam od cholery uroczych wiosek miastek i zabytkow w ilosci na m2 zadko spotykanej chyba w innym kraju

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aglaia

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    113

    Domyślnie

    We Włoszech nie byłam od dwóch lat, w Chorwacji byłam w zeszłym i ceny mnie powaliły. We Włoszech przyzwoity obiad, w przyzwoitej knajpie (według moich standardów to jakieś danie główne, niekoniecznie mięsne, wino, ewentualnie deser) wychodził nas max. 20 euro/dwie osoby, częściej w okolicach 15, w Chorwacji te 20 euro to było mimimum (i to raczej pizza a wino zamienione na piwko). Wstępy do różnych zabytków - podobnie - w Chorwacji najdroższe były mury Dubrovnika - chyba 50 kun/osoba, tak to średnio 20-30 kun. Jedzenie w supermarketach i owoce w Cro - drogie (wbrew temu co mogłoby się wydawać) - 0,5 kg fig (które tam rosną na każdym drzewie) - 25-30 kun (jak się okazało po powrocie na targu w mojej miejscowości były tańsze ), sok w sklepie 30-40 kun, gałka lodów 4-7.

    Zarówno Chorwacja jak i Włochy to im bardziej na południe tym fajniej i wszędzie można znaleźć jakąś fajną bazę wypadową do zwiedzania bliższej lub dalszej okolicy.

    A może Czarnogóra?

  12. #12

    Domyślnie

    Powiem szczerze że ceny troszkę mnie powaliły ,tym bardziej że jest nas pięcioosobowa brygada mąż ,ja i trzech synów 16,15 i 5latJeszcze jedno pytanie czy noclegi lepiej załatwiać wcześniej przez biuro ,czy jechać w ciemno i czegoś szukać na miejscu?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aglaia

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    113

    Domyślnie

    Jak jedziecie w sezonie to chyba lepiej wcześniej.

    Co do cen atrakcji turystycznych - weryfikuję to co poprzednio napisałam - najdroższy był wstęp do NP Plitvickie Jeziora - chyba 90 kun/ osoba dorosła. Ale wejście tam jest warte każdych pieniędzy.

    Poniżej link do innego forum - kopalnia wiedzy o Chorwacji.

    http://www.cro.pl/forum/index.php

  14. #14

    Domyślnie

    Dziękuję za link super stronka! Właśnie wyczytałam że od 1 czerwca obowiązuje zakaz wwożenia żywności pochodzenia zwierzęcego i produktów mlecznych do chorwacji Więc może Grecja?!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał krysia2006
    Najtańsze, najlepsze to... Grecja...

    PLAŻA, obok góry, tu to dopiero jest co oglądać, METEORY, Saloniki, bardzo przyjaźni ludzie, wspaniałe wyspy...., przepyszne jedzenie i tanie wino..
    Hmm, bylam w Chorwacji i oprocz Meteorow i Salonik Twoj opis jak ulal pasuje do Chorwacji
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aglaia

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janisia
    Więc może Grecja?!
    Też fajna ale dojazd własnym transportem zajmie Ci chyba 2 razy tyle co do Chorwacji.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    byłam w Chorwacji w zesłżym roku w lipcu - czyli w goracym sezonie - dokładnie w Makarskiej - podobno jednej z droższych miejsc na wybrzezu - i nie było drogo jedliśmy z mężem wszystkie posiłki w restauracjach i nie była to pizza a normalne dania - czasem nawet jakieś owoce morza - ceny - taniej niz u nas (w przeliczeniuna zł) jedyna droga rzecz z jaką sie spotkalismy to woda mineralna.


    a noclegi mozna znalezc na miejscu - w przyzwoitej cenie - my za pokoj z lazienka 500m od plazy placilismy 10euro pokoj z klima

  18. #18

    Domyślnie

    Po wcześniejszych wiadomościach powoli zaczęłam zastanawiać nad polskim morzem ,ale teraz myślę że chyba nie jest tak tragicznie.W końcu czy Włochy czy Chorwacja przynajmniej pogoda zapewniona Jeżeli tyle osób jeżdzi to myślę że będzie to mimo wszystko trochę tańsza impreza niż przez biuro podróży.Mój kochany mąż wpadł na jeszcze jeden szalony pomysł -A może Francja?

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś to ja podpowiem jedź do Chorwacji nalepiej, zakwateruj sie tak gdzieś na środkowym wybrzeżu (okolice makarskiej). Niezła baza wypadowa - Omiś, wyspy, Dubrownik a jak pojedziesz dalej to trafisz do Kotoru-(Czarnogóra) coś pięknego. a widoki są przepiękne, faktycznie nie licz na piaszczyste plaże, ale z tego co pamiętam są gdzieś w okolicach Omiśia.
    GIVE A SMILE

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Pewna jesteś tego Polskiego morza.
    Jeżeli mieszkasz w południowej Polsce to nad Adriatyk nie jest w cale tak daleko, a pogoda zawsze dopisuje.
    GIVE A SMILE

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony