dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 141
  1. #101
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    witam
    czy jest moze jakas pompa 12v z filtrem ktora mozna zasilc z panelu fotovoltaicznego i akumulatora ?

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxus79 Zobacz post
    witam
    czy jest moze jakas pompa 12v z filtrem ktora mozna zasilc z panelu fotovoltaicznego i akumulatora ?
    W celu oszczędności?

    Moja pompka ma 45W. Jeżeli będę jej używał 12h dziennie przez 100 dni, to za prąd zapłacę około 25zł. Warto kombinować?

  3. #103
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    co jesli ktos niema pradu na dzialce ?
    a juz posiada panel fotovoltaiczny akumulator i regulator ladowania wiec dlaczego by tego nieuzyc do filtrowania basenu ?

  4. #104

    Domyślnie

    witam odgrzeje temat pytanie za 100 punktów.... czy odkurzacz piorący karcher http://www.ceneo.pl/1205384 nada się do odkurzenia dna w basenie??
    nalewałem wodę z hydrantu do basenu i niestety poszło trochę rdzy z rur i wszystko osiadło na dnie.... nie wiem jak sobie z tym poradzić.... dzięki za pomoc

  5. #105

    Domyślnie

    Ja słyszałam coś o generatorze chloru plus jakieś środki specjalne. Trzeba zapytać w jakimś sklepie!

  6. #106

    Domyślnie

    wszystko już zastosowane... teraz tylko nie wiem jak to zebrać a odkurzacza do basenu nie posiadam

  7. #107

    Domyślnie

    Chyba bez odkurzacza będzie ciężko. Można oczywiście ręcznie, jeśli to są "widoczne" kawałki, ale jeśli to "pyłek", to można ewentualnie regulanie mieszać szczotką z dna, żeby się unosił brud do poziomu zasysającego otworu do pompy filtrującej. No ale wtedy to trochę potrwa.

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Można też wykopać obok dół, zassać jakimś wężem i wylać syf poniżej poziomu basenu

  9. #109

    Domyślnie

    wymienilem wode na nowa dzieki za pomoc

  10. #110
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar acg31
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    23

    Domyślnie

    A ja mam pytanie dotyczące pasków do testowania wody w basenie.Ile trzymac je w wodzie? i po jakim czasie od wyjęcia z wody jest właściwy wynik? czy zaraz po wyjęciu czy jak wyschnie? bo widzę różnice w czasie.

  11. #111

    Domyślnie

    Co prawda okres basenowy już się pomału kończy, mimo to postanowiłam podzielić się swoimi tego rocznymi doświadczeniami. Czytałam powyżej, że w większości pojawiał się problem brązowej wody, natomiast u mnie była ciemno zielona i to już po 3-4 dniach od napuszczenia nowej wody. Można się wkurzyć tym bardziej, że nie mam małego basenu tylko dość spory. Dlatego odrazu wyszukałam informację, że należy w takiej sytuacji zastosować witaminę C lewoskrętną. Efekt jest super, polecam. No i taka witamina ma również inne zastosowania

  12. #112

    Domyślnie

    Nie słyszałam jeszcze o czymś takim jak odkurzacz do wody, ale czego to chińskie rączki nie zrobią, więc chyba już nic mnie nie zdziwi. W sumie ja do oczyszczania wody w basenie używam zestaw chlorowy starter set. Jest w nim wszystko co potrzeba czyli chemochlor, Alba - do usuwania glonów, Regulator pH plus i minus i miernik do sprawdzania pH wody. Nie wiem jak Alba zawarta w zestawie będzie się zachowywała w stosunku do rdzy z hydrantu, bo w sumie nie miałam jeszcze takiej sytuacji, ale zestaw ogólnie mogę polecić

  13. #113
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Tak czytam, czytam i się dziwię...
    W gorący majowy weekend rozłożyłem basen stelażowy intex 220x150 cm. Napełniłem do połowy wodą i mieliśmy całe 3 dni frajdy i pluskania. Jak już zimniej się zrobiło, włożyłem pompę brzęczyk (taką ruską), podlałem wszystkie roślinki w ogrodzie, postawiłem basen do góry nogami, żeby żaby się nie zalęgły, a dzisiaj znowu obrót 180*, wlałem wodę, bo mają być upały i od jutra znowu frajda! Frajda, bo 2m3 wody z czarną pokrywą będą nagrzane (no nieraz posiłkuję się gorącą wodą z bojlera, jak trzeba szybko), a za dwa tygodnie ponownie włożę pompę i podleję ogródek.
    Się tak zastanawiam, po kiego chvja wam te wielkie baseny? Pływacie w nich w kółko, czy jak? Bo ja to korzystam czasem, żeby się schłodzić, a dzieciaki pół dnia się pluskają w wodzie 50 cm. I O TO SIĘ ROZCHODZI!
    No ale Polak musi, kuwa, zaimponować basenem na tysiącpińcet litrów, a potem, bidny, ma problem z gównianą wodą i sypie chemię. Ja bym tam do takiego gówna nogi nie wsadził, a co dopiero dziecko... ech...
    Tylko proszę, nie piszcie, że miejskie baseny też są chlorowane. Owszem, są, ale tam ktoś mierzy parametry na bieżąco, bo inaczej przyjdzie sanepid i basen zamykają. Tak było tydzień temu w Radomiu - trzy baseny zamknęli, profilaktycznie.
    Także ten, no... kto mądry, to nie stawia wielkiego zbiornika na działce, bo potem będzie się w szambie kąpał i pisał na forum, że woda po dodaniu 3 kilo chemii zrobiła się jaśnieprzeźroczysta.
    Pod rozwagę.

  14. #114

    Domyślnie

    Rozważyłem i powiem tak - nie czuję się głupszy od Ciebie, bo mam basen 14m3 w którym moje dzieci świetnie się bawią. Widzę, że zabawa dla nich jest lepsza w większym basenie niż pompowany mniejszy 3m3 jaki miałem w poprzednim sezonie. Wodę nalewam raz w sezonie, bo mam czystą bieżącą a nie np. ze studni. Dbam wg. zaleceń stosując min. chloru lub tlenu przy częstej filtracji wody pompą, czyszczeniu mechanicznym i nie mam jak to napisałeś gówna w wodzie. Basen mam nie po to aby imponować "tysiącem pińcet litrów" tylko aby zrobić frajdę swoim dzieciom - patrz wyżej.
    Także ten, no ... kto mądry stawia basen taki jaki potrzebuje stosując się do zaleceń producentów preparatów do utrzymania czystości i do zdrowego rozsądku.

    Odnośnie filtrów gąbkowych o których wyżej koledzy wspominali, są również obok 15x9 do kupienia gąbkowe okrągłe wkłady filtracyjne o wym. 20cm x 10cm za 8.50pln bez przesyłki, które mają wymiary dokładnie takie jak filtr np. typu A intexa. Osobiście zamówiłem jeden i sprawdzę jaka jest różnica w skuteczności lub żywotności względem oryginalnego filtra papierowego.

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Betty Blue
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja jeszcze zapytam od siebie na ile godzin dziennie włączacie pompę?

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betty Blue Zobacz post
    Ja jeszcze zapytam od siebie na ile godzin dziennie włączacie pompę?
    Jak nie zapomnę to chodzi tylko w dzień.
    U mnie wygląda to teraz tak.
    Basen o średnicy 366cm. Woda kryształ nie wymieniana od początku maja (jedynie dolewana bo paruje). Na początku dolałem z pół litra podchlorynu i do pływaka włożyłem jedną, dużą tabletkę chloru z czymś tam. Filtrowana codziennie i płukany codziennie filtr. Na wierzchu folia bąbelkowa (wytrzymuje dwa sezony ale warto)

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Filtrowana codziennie i płukany codziennie filtr.
    Masz założony ten filtr gąbkowy czy zwykły listkowy papierowy?
    U mnie oprócz tego, że go wyciskam na brązowo, to nie widzę różnicy w efektach filtracji.
    Jednakże nie wykonałem wewnętrznej dziury w tej gąbce o których chyba Ty pisałeś.
    Aha - i niestety nie zatrzymuje syfu podebranego z dna odkurzaczem (chyba, że za mało koagulanta daję) - całość wraca odesane przez pompę do basenu.
    Ostatnio edytowane przez Floran ; 12-06-2018 o 13:23

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam zwykły papierowy.

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Betty Blue
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak nie zapomnę to chodzi tylko w dzień.
    U mnie wygląda to teraz tak.
    Basen o średnicy 366cm. Woda kryształ nie wymieniana od początku maja (jedynie dolewana bo paruje). Na początku dolałem z pół litra podchlorynu i do pływaka włożyłem jedną, dużą tabletkę chloru z czymś tam. Filtrowana codziennie i płukany codziennie filtr. Na wierzchu folia bąbelkowa (wytrzymuje dwa sezony ale warto)
    Dzięki Liwko, a pokażesz jaką folię bąbelkową masz? My mamy pokrowiec od zestawu, ale "szału" z nim nie ma. Nasz basen 4,5 m.

  20. #120

    Domyślnie

    Ja mam pokrowiec też oryginalny taki z dziurami aby woda opadowa go nie zarwała. Przykrywa, ale już w pierwszym dniu użytkowania lekko przerwał się materiał w miejscu gdzie ściąga się sznurek. Praktycznie całość tego pokrowca niestety leży na tafli wody a nie jak to ładnie na obrazkach wygląda jest podniesiona nad wodą. Jakbym tak chciał zrobić tzn. naciągnąć go tak mocno, to pewnie by się potargał. Generalnie zastanawiam się nad zrobieniem jakiejś małej konstrukcji z kilku desek czy innego materiału na który położę nowy pokrowiec bez dziur, tak aby woda opadowa ściekała na boki a nie do środka.
    Swoją drogą szkoda, że producent nie przewidział małego stelaża a'la namiot na powiedzmy rurkach z włókna szklanego montowanego do konstrukcji w której opiera się niecka basenowa na które później można byłoby naciągnąć pokrowiec...

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mam zwykły papierowy.
    Przez niego filtrujesz odkurzaczem "farfocle" z dna czy wyrzucasz je poza pompę?

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony