dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41

    Domyślnie

    U nas tez problem po podaniu chloru woda brązowa totalnie, nawet dnia nie widać- 4 dni filtrowania , 2-3 razy dziennie mycie filtra i woda jest super!
    Swoja droga filtr z białego był totalnie czarny po 2 godzinach, szok !.
    ewe

  2. #42

    Domyślnie

    Witajcie, to mój pierwszy post

    Od dwóch dni basen stoi w ogrodzie napełniony wodą ale... zupełnie nie orientuję się jaką chemię zakupić? Tyle tego na półkach, że zupełnie nie wiem, co wybrać? Może Ktoś doradzi, co będzie dobre. Bardzo proszę

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewas.

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Dobieszewice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mój basen ma 5m na 120cm,woda stoi miesiąc,jest czysta.Tester wody nic nie wskazuje,ph w normie,a po tabletce na poziom chloru próbka wody nie zmienia się.Do basenu jest wlane ph,chlor i glon,a basen jest śliski,czy można wejść do wody?

  4. #44

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego wątku, więc się podłaczę

    Mam basen o średnicy 4m i głębokości 1,5 w komplecie była pompka filtrująca ale to totalna porażka, Mogła pracować cały dzień a efektów brak. Czy mógłby mi ktoś polecić co kupić. Na allegro jest tego masa ale kompletnie nie mam pojęcia co wybrać, czym się kierować przy zakupie? Środki chemiczne mam ale to za mało. Bardzo proszę o pomoc.

  5. #45

    Domyślnie Firmy was oszukują i naciągają na kasę

    Mam basen 3.60 x 91cm ok 6000 tys litrów. Mam filtr który był w zestawie. Taka sztuka i jak się go otworzy to tam jest wkład papierowy, który jak na moje oko jest przymały. Więc w tą przestrzeń 4 cm w koło włożyłem 3 wkłady ze sklepu akwarystycznego - zeolit, anty amoniak i węgiel. Te trzy paczki kosztują 30 zł. To tradycyjny zestaw akwarystyczny filtrów tetra. Woda kryształ. Śmiało można ryby wpuszczać. Po trzech miesiącach dno zachodzi szlamem. Trzeba szczotką do zamiatania przelecieć. Woda jest kryształowa po 24 godz jak filtr wszystko wciągnie. Proszę tylko pamiętać, że nie należy po czyszczeniu filtra ponownie wkładać węgla, trzeba kupić nowy woreczek za 10 zł. Pozostałe można wypłukać. Ale chyba nikt nie trzyma więcej basenu jak 3 m_ce. Więc zestaw jest na sezon.

    Jak słyszę o tych ich filtrach kwarcowych , piaskowych za 5000 zł. To słabo mi się robi. Nie wspomnę ile kosztuje lampa uv na glony. Na allegro można kpić przepływowe za 100 zł o wydajności filtrowania 1400 l/h . Tylko do akwarium bo basenowa kosztuje dużo więcej a wcale nie jest wydajniejsza. Pozdrawiam!

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wbern

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam basen już czwarty sezon. Stelażowy o wymiarach 4,88 x 1,20. Pompa z filtrem typ "A". Z chemii basenowej używam Podchloryn sodu (NaClO) roztwór 16%. Dawkowanie 100ml NaClO na 1m3 wody co cztery dni. Nic więcej nie potrzeba. Podchloryn sodu jest popularnym środkiem do dezynfekcji wody w dużych basenach, ujęciach wody pitnej, stacjach wodociągowych. Doskonale radzi sobie z glonami, bakteriami i wszelkim żyjącym świństwem. Moja woda ma również dużo żelaza ale to nie przeszkadza. Po kilku dniach pracy pompy woda jest czysta jak kryształ. Te wszystkie antyglony, pH+ czy - to jest wyciąganie od ludzi pieniędzy. Włączać pompę, często myć filtr, co cztery dni wlać porcję NaClO i efekt gwarantowany.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BSD.sklep

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1

    Domyślnie dobór pompy wraz z filtrem

    Cytat Napisał wbern Zobacz post
    Mam basen już czwarty sezon. Stelażowy o wymiarach 4,88 x 1,20. Pompa z filtrem typ "A". Z chemii basenowej używam Podchloryn sodu (NaClO) roztwór 16%. Dawkowanie 100ml NaClO na 1m3 wody co cztery dni. Nic więcej nie potrzeba. Podchloryn sodu jest popularnym środkiem do dezynfekcji wody w dużych basenach, ujęciach wody pitnej, stacjach wodociągowych. Doskonale radzi sobie z glonami, bakteriami i wszelkim żyjącym świństwem. Moja woda ma również dużo żelaza ale to nie przeszkadza. Po kilku dniach pracy pompy woda jest czysta jak kryształ. Te wszystkie antyglony, pH+ czy - to jest wyciąganie od ludzi pieniędzy. Włączać pompę, często myć filtr, co cztery dni wlać porcję NaClO i efekt gwarantowany.
    Witam,
    mam basen 12x6x1,6m ok 115m3
    Jak dobrać pompę z filtrem, jaki osprzęt zastosować i jakiej chemii używać. W pierwszym roku z wydatkami chciałbym się ograniczyć, najchętniej postawił bym na tylko na chemię, czy to jest możliwe przy tych rozmiarach (ponad 110 m3) aby utrzymać czystą i nieszkodliwą wodę? Mam zamontowany kosz zrzutowy oraz dysze doprowadzające, instalację doprowadzoną do pomieszczenia przeznaczonego na pompę z filtrem, (średnica rur fi 50mm), proszę o podpowiedź, jaką ewentualnie chemię stosować (może firma i rodzaj chemii) lub jeżeli bez filtra się nie obędzie to jaka powinnna być wydajność pompy i przepustowość filtra (może jakaś tabela doboru) . Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wbern

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BSD.sklep Zobacz post
    Witam,
    mam basen 12x6x1,6m ok 115m3
    Jak dobrać pompę z filtrem, jaki osprzęt zastosować i jakiej chemii używać. W pierwszym roku z wydatkami chciałbym się ograniczyć, najchętniej postawił bym na tylko na chemię, czy to jest możliwe przy tych rozmiarach (ponad 110 m3) aby utrzymać czystą i nieszkodliwą wodę? Mam zamontowany kosz zrzutowy oraz dysze doprowadzające, instalację doprowadzoną do pomieszczenia przeznaczonego na pompę z filtrem, (średnica rur fi 50mm), proszę o podpowiedź, jaką ewentualnie chemię stosować (może firma i rodzaj chemii) lub jeżeli bez filtra się nie obędzie to jaka powinnna być wydajność pompy i przepustowość filtra (może jakaś tabela doboru) . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Przyznam szczerze nie rozumiem. Baseny sprzedaje się z całym osprzętem (pompa, skimer, filtry itd.). Niestety, obieg wody w basenie z filtrowaniem jest koniecznością. Domyślam się, że basen sporo kosztował i chciałeś ograniczyć wydatki do minimum. Moim zdaniem popełniłeś błąd. Radzę uzupełnić zakup we wszystkie niezbędne akcesoria które zaleca producent lub dystrybutor. Nie polecam samodzielnych kombinacji i słuchania rad domorosłych fachowców i filozofów bo skutki mogą być opłakane. Jeśli chodzi o chemię basenową to tak jak napisałem wcześniej podchloryn sodu dawka: 100ml NaClO na 1m3 wody co cztery dni i to wszystko. Skąd wziąć podchloryn sodu? Najlepiej zapytać swojego dostawcę wody lub administratora jakiegoś miejskiego basenu. Oni się orientują gdzie można to kupić najtaniej.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Imphenzer

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    1

    Question Utrzymywanie małego basenu w czystości

    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób na utrzymywanie w czystości wody w basenie (o wymiarach 262x175x56)?

    Nie posiada on żadnej pompy filtrującej. Jakie środki chemiczne stosować do takiego basenu ogrodowego żeby jak najrzadziej wymieniać w nim wodę?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-07-2012 o 15:08

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie utrzymywania dłużej czystości wody bez filtracji i najlepiej lampy UV.

    W przeciwnym przypadku co jaiś czas musisz wymieniać wodę na nową i czyścić ścianki z glonów.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbern Zobacz post
    Mam basen już czwarty sezon. Stelażowy o wymiarach 4,88 x 1,20. Pompa z filtrem typ "A". Z chemii basenowej używam Podchloryn sodu (NaClO) roztwór 16%. Dawkowanie 100ml NaClO na 1m3 wody co cztery dni. Nic więcej nie potrzeba. Podchloryn sodu jest popularnym środkiem do dezynfekcji wody w dużych basenach, ujęciach wody pitnej, stacjach wodociągowych. Doskonale radzi sobie z glonami, bakteriami i wszelkim żyjącym świństwem. Moja woda ma również dużo żelaza ale to nie przeszkadza. Po kilku dniach pracy pompy woda jest czysta jak kryształ. Te wszystkie antyglony, pH+ czy - to jest wyciąganie od ludzi pieniędzy. Włączać pompę, często myć filtr, co cztery dni wlać porcję NaClO i efekt gwarantowany.
    u mnie wystąpił też problem z brązową wodą, proszę mi napisać czy po użyciu chloru mogę dolać podchloryn sodu czy muszę najpierw wymienić wodę???
    Basen 14 m3 wody, z filtrem papierowym w komplecie.
    Pozdrawiam

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wbern

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi Zobacz post
    u mnie wystąpił też problem z brązową wodą, proszę mi napisać czy po użyciu chloru mogę dolać podchloryn sodu czy muszę najpierw wymienić wodę???
    Basen 14 m3 wody, z filtrem papierowym w komplecie.
    Pozdrawiam
    Nie wiem czy trzeba wymieniać wodę. Trzeba cały ten brud odfiltrować. U mnie pompa pracuje średnio 6-7 godzin dziennie i dwa razy dziennie myję filtr który za każdym razem jest mocno zaświniony za to woda jest idealna. Po przeczytaniu wcześniejszych postów mam wrażenie, że winny jest związek chloru który wszyscy używają. Jeżeli kolor brązowy powoduje zawiesina to filtr powinien sobie z nim poradzić. Jeśli jednak jest to roztwór to trzeba wodę wymienić. Jeśli zdecydujesz się na wymianę wody (może tak by było szybciej) to podchloryn wlej dopiero po 4 dniach po napełnieniu basenu. Przecież woda którą pijemy jest już zdezynfekowana właśnie tym środkiem.

  13. #53

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki.
    Chcę kupić do ogrodu jakiś basen, nie za duży nie za mały. Jakie firmy polecacie, co by posłużył kilka sezonów?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbern Zobacz post
    Nie wiem czy trzeba wymieniać wodę. Trzeba cały ten brud odfiltrować. U mnie pompa pracuje średnio 6-7 godzin dziennie i dwa razy dziennie myję filtr który za każdym razem jest mocno zaświniony za to woda jest idealna. Po przeczytaniu wcześniejszych postów mam wrażenie, że winny jest związek chloru który wszyscy używają. Jeżeli kolor brązowy powoduje zawiesina to filtr powinien sobie z nim poradzić. Jeśli jednak jest to roztwór to trzeba wodę wymienić. Jeśli zdecydujesz się na wymianę wody (może tak by było szybciej) to podchloryn wlej dopiero po 4 dniach po napełnieniu basenu. Przecież woda którą pijemy jest już zdezynfekowana właśnie tym środkiem.
    dziękuję za odpowiedź, wodę filtruję już dwa dni (po około 8-10 godzin) wlewam środek do koagulacji, na dnie zbierają się brązowe kłaczki, które zbieram odkurzaczem, filtr myję co 2 godziny i woda leci z niego brązowa, co do wody w basenie...nie jest brązowa ale żółta...już nie wiem co dalej, jak na razie to filtruję do jutra, może coś się jeszcze poprawi, no i muszę zamówić podchloryn bo ciężko go dostać

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wbern

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja u siebie mam w metalowej obudowie, ma tą przewagę nad rozporowymi czy oponkami że elementem nośnym jest blacha stalowa, a folia to tylko izolacja p-wodna, tak więc jak ci się coś przedrze to sobie zakleisz albo po prostu pod spód podłożysz drugą warstwę taniej folii budowlanej

    co do filtrów, ja też potwierdzam się że te w zestawach to szmelc, u mnie w tej chwili za filtr robi stara pralka z górnym wsadem, nie dość że pozyskana za darmo to jeszcze znacznie wydajniejsza

    co do chemii, ja używam tylko jednorazowego zasypu na początku sezonu, chlor-shock + antyglon + duża ilość soli kuchennej, ten zestaw trzyma wszelkie mikroorganizmy z daleka ode mnie, mechanizm działania identyczny jak w morzu martwym

    Co to za cudo? Przecież woda powinna być absolutnie klarowna, a to są jakieś męty. Ciekaw jestem co będzie jak się jej napijesz, a tego się nie da uniknąć sczególnie u dzieci. Nie podoba mi się to.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wbern

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    doskonale ciebie rozumiem, handlujesz chemią basenową, żyjesz z sprzedaży filtrów itp akcesoriów ale:

    zdarzyło mi się już w tym basenie nurkować, ci którzy byli ze mną też i jakoś ja i reszta moich gości nadal żyję, wiele osób robi codziennie identycznie w morzu w rzekach czy innych stawach, tam woda 100 razy bardziej mętna, i co z tego wynika ??

    PS po ile sprzedajesz sól do basenów ?? bo ja swoją sól kuchenną kupowałem po 0,98zł/kg składa się w 99,99% z NaCl dokładnie tak samo jak sól do basenów po 2,5zł/kg
    Nie handluję żadną chemią basenową ani akcesoriami. Pierwszy raz słyszę, żeby wystarczyło zdezynfekować wodę raz na cały sezon. Rzeki i stawy to zupełnie co innego. Tam występuje równowaga biologiczna czego nie da się uzyskać w żadnym basenie. Wodę dezynfekuje czynny chlor zawarty np w podchlorynie sodu który jest nietrwały i musi być dość często uzupełniany, to samo dotyczy chlor-shock. Nie słyszałem, żeby jakieś antyglony czy sól kuchenna zabijały bakterie. Przyzwoicie utrzymany basen ma mieć wodę czystą, klarowną, a to na filmie to jest syf.

  17. #57

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie odkurzaczy. chcę jakiś kupić ale nie wiem co się sprawdza. Miałem taki który podłączał się do węża z wodą i śmieci wpadają do woreczka zaciągane strumieniem wody ale się rozleciał i chciałbym coś trochę lepszego. Zadzwoniłem do sklepu który handluje akcesoriami do basenów i pan powiedział mi, że odkurzacz który podłącza się do pompy z filtrem może nie mieć wystarczającego ciśnienia bo te pompy z zestawów mają za słaby ciąg. Jakie są Wasze doświadczenia i jaki model odkurzacza możecie polecić ?

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wbern

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał doktor kidler Zobacz post
    A ja mam pytanie odnośnie odkurzaczy. chcę jakiś kupić ale nie wiem co się sprawdza. Miałem taki który podłączał się do węża z wodą i śmieci wpadają do woreczka zaciągane strumieniem wody ale się rozleciał i chciałbym coś trochę lepszego. Zadzwoniłem do sklepu który handluje akcesoriami do basenów i pan powiedział mi, że odkurzacz który podłącza się do pompy z filtrem może nie mieć wystarczającego ciśnienia bo te pompy z zestawów mają za słaby ciąg. Jakie są Wasze doświadczenia i jaki model odkurzacza możecie polecić ?
    Sprzedawca ma rację. Pompy są za słabe. Ja również kombinowałem jak odkurzyć dno i nic z tego nie wyszło. Skierowałem wylot dyszy w bok. To spowodowało ruch wirowy wody w czasie pracy pompy. W efekcie śmieci które opadły na dno skupiają się na środku basenu, skąd usuwam je podbierakiem. To wystarcza.

  19. #59

    Domyślnie

    To chociaż tyle dobrze że nie kupiłem takiego odkurzacza w ciemno. A tak z innej beczki - to do jakich pomp nadają się takie odkurzacze?

  20. #60

    Domyślnie

    po moich doświadczeniach z "herbatą" zamiast wodą w basenie i po długich próbach poprawy tej wody mogę napisać co pomogło u nas...kupiłam aktywny tlen w tabletkach + aquablanc i filtrowałam wodę, efekt rewelacyjny!!!
    co do odkurzacza to przerobiłam swój, który miałam w zestawi i był na woreczek na taki który podłącza się do filtra, osad z dna w 70% usuwa, reszta to zwykły mop i filtrowanie wody

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony