dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ma_lgosia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    9

    Red face Zaczynam swoją przygodę z ogrodem.....

    Od 3 miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką małego domeczku pod lasem z dziewiczym terenem całość 2000m2. Jest duże pole do popisu. Dzięki bogatej lekturze forum zaczęło mi sie w głowie rozjaśniać jak powinnam organizować swój ogród. Chciałabym się z Wami dzielić postępami jakie mam nadzieję poczynię
    Kochani jak ja Wam zazdroszczę Waszych pięknych ogrodów. Ja swoją przygodę dopiero zaczynam..zupełnie zielona, niedoświadczona i zagubiona.
    Liczę na Wasze porady.
    Muszę ogarnąć poruszanie się po tym forum
    Moje marzenie - własny kawałek nieba....

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie masz ciemno w salonie z takim zadaszeniem?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    to miejsce stałego mieszkania, czy działka? Pytam, bo on tego zależy intensywność użytkowania i pielęgnacji ogrodu i do tego warto się dopasować.
    REKLAMA

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ma_lgosia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Salon rzeczywiście jest zacieniony przez zadaszenie. Poprzedni właściciele zastosowali ciemne barwy, kamienie co w rezultacie dało efekt jaskini Ja to wszystko zerwałam zrobiłam w tonacji bieli i lekkiej szarości co dało super efekt. Jest przestronnie i jasno tym bardziej że jest to strona południowa i latem słońce tam jest cały dzień.
    Moje marzenie - własny kawałek nieba....

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ma_lgosia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    To jest mały domek, który będzie stanowił dla nas odskocznię od miejskiego zgiełku. Jednak jest na tyle blisko (tylko 17km) ze w sezonie ciepłym będziemy tam przebywać stale. W każdym razie ogród będzie pielęgnowany systematycznie.
    Moje marzenie - własny kawałek nieba....

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    witaj serdecznie
    to bardzo fajny moment kiedy można zacząć realizować marzenia
    działeczka piękna i tak jak napisałaś dziewicza
    a więc masz już na początku trochę łatwiej bo nie musisz karczować i wycinać
    wiem,że traktujecie to miejsce jako rekreację , ale czy nie myślicie w dalekiej nawet przyszłości i stałym tam zamieszkaniu ?
    bo jeśli tak to tak bym proponował zaplanować ogród aby w jak najmniejszym stopniu go później niszczyć

    a więc plany - to po pierwsze
    po drugie musisz się zdecydować jaki to ma być ogród i jaki ma być jego charakter
    musisz też dopasować rośliny zgodnie z wymaganiami glebowymi no i swoimi oczywiście

    ale na początku plan- narysuj go sobie na kartce w kratkę ( powiedzmy jedna kratka to 1 m )
    nanieś na plan dom i kierunki świata
    zaznacz wszystko co już tam jest i co chciałabyś żeby było
    ścieżki, drewutnię , rabaty , kompostownik , altanę itp
    masz dużo terenu i dobry plan pomoże w późniejszej realizacji
    nie musisz przecież wszystkiego na raz robić - no chyba że masz worek kaski
    i weźmiesz firmę ogrodniczą i ona założy Ci ogród

    zaplanuj sobie jeszcze wszelkie instalacje - elektryczne czy nawadniającą
    warto to zrobić na początku by potem nie rujnować ogrodu wykopami

    to tak na początek

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ma_lgosia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za fachową pomoc, bo to, że masz doświadczenie zobaczyłam w Twoim wątku. Masz piękną posiadłość. Ja swoją przygodę z nowym domeczkiem i ogrodem będę realizować tak jakbym miała tam zamieszkać na stałe, bo w sumie przez pół roku pewnie będę tam przebywać. Ponieważ to jest dom na wsi przy lesie, niedaleko jeziora chciałabym żeby zarówno dom i ogród miał charakter sielsko-anielski Będę tworzyć rabaty ale nie chcę żeby to było w stylu super nowoczesnym, od linijki.
    Jestem zauroczona wrzosowiskiem i jedna rabatę chcę oddać wrzosom. Największy problem będę miała z doborem roślin bo na tym zupełnie się nie znam ale myślę, że z Waszą pomocą i własną edukacją dam radę...oj nie sądziłam że tak mnie to pochłonie Jednak życie niesie zaskakujące momenty
    Moje marzenie - własny kawałek nieba....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dobór roślin - jest przyklejony wątek u góry działu własnie z zestawieniami roślin:
    "Zestawienia roślin w zależności od typu gleby, wilgotności i odczynu"

    Poza tym są wątki o projektowaniu ogrodu samodzielnie i o tym jak go potem zbudowac krok po kroku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony