dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zwalczanie chwastów na trawniku

    Mam pytanie, którym wybiegam trochę w przyszłość bo obecnie biorę się za urządzanie ogrodu i założenie trawnika.
    Na razie potraktowałem wszystko co zielone Roundupem, ale jak będzie już rosła trawa a zaczną razem z nią wyłazić jakieś inne zielska jak np mniszek itp, których chciałbym sie pozbyć to czy istnieją jakieś środki, które działają wybórczo, aby zachować trawę a zniszczyć inne roślinki?
    Lub też w okolicy roślin, wokół których będzie kora i w przypadku kiedy pomimo kory będzie coś wyłaziło z ziemi, czy pozostaje tylko to wyrywać czy może są inne sposoby?
    Dzięki za informacje.
    Początkujący ogrodnik

  2. #2

    Domyślnie

    Aleś Ty zapasowy człowiek Jeszcze nie ma trawnika a już się martwi o chwasty.
    Przede wszystkim, zdrowa, nawożona, często koszona trawa sama sobie powinna poradzić.
    A jeżeli nie będzie już wyjścia--Starane (chyba nie pomyliłem nazwy?)

  3. #3

    Domyślnie

    Acha, kora pod rośliny w trawniku nie nadaje się. Kosiarka ją wciągnie jak odkurzacz.

  4. #4

    Domyślnie Re: Zwalczanie chwastów na trawniku

    Cytat Napisał krzysztofh
    Mam pytanie, którym wybiegam trochę w przyszłość bo obecnie biorę się za urządzanie ogrodu i założenie trawnika.
    Na razie potraktowałem wszystko co zielone Roundupem, ale jak będzie już rosła trawa a zaczną razem z nią wyłazić jakieś inne zielska jak np mniszek itp, których chciałbym sie pozbyć to czy istnieją jakieś środki, które działają wybórczo, aby zachować trawę a zniszczyć inne roślinki?
    Lub też w okolicy roślin, wokół których będzie kora i w przypadku kiedy pomimo kory będzie coś wyłaziło z ziemi, czy pozostaje tylko to wyrywać czy może są inne sposoby?
    Dzięki za informacje.
    Początkujący ogrodnik
    Zobacz na sąsiednie posty:
    Chwastoks - wady i zalety lub jak zwalczć skrzyp polny (czy jakoś tak )
    gg 5902123

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slack
    Acha, kora pod rośliny w trawniku nie nadaje się. Kosiarka ją wciągnie jak odkurzacz.
    Dzięki za odpowiedzi.
    Z tą korą to wiem, ale miałem na myśli obszary gdzie nie będzie trawy, np wokól iglaków, drzewek itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony