dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    toomik

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6

    Domyślnie Ratunku!!! Jaki piec na ekogroszek

    Witam.

    Po ostatnich przymiarkach Naszego rządu( ) do cen gazu i oleju , zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek. Problem polega na tym jakiej firmy piec wybrać-Kostrzewy,Hefa,Zębiec lub Cichewicz(kolejność przypadkowa).
    Dom będzie ok. 300m2, kominek z płaszczem wodnym, komin do pieca przystosowany do pieca gazowego (wkład srednica 15cm-czy toak może zostać?).Wysokość pomieszczeń ok.2,84m.Jaki wybrać zasobnik na wodę (200L) ?

    Proszę o pomoc i dobre rady

    Pozdrawiam,
    toomik

  2. #2

    Domyślnie Ratunku!!! Jaki piec na ekogroszek?

    To zależy jaki masz komin. Jeżeli dobry (400 cm kw. 8 m wysokości), to moje typy (i nie tylko moje):
    1. Kumulator (nagrody, budowa - m.in. ma popielnik, ten piec dostał m.in. Złoty Kask, a tej nagrody nie daje się tak sobie...)
    2. Warmet (podobna budowa do powyższego i sterowanie temp w domu, czytelne sterowanie na piecu bez zbędnych udziwnień, ładnie wygląda ale w standardzie nie ma mechanicznego przegarniacza rusztu),
    3. Fe x (ciekawy, tylko te gałki do regulacji powietrza - czy nie będą się psuły ?),
    4. Moderator (konstrukcja nagradzana, ale wg. mnie taka sobie - drewno opiera się o rury z wodą, dość krótka droga spalin; poza tym producent podaje, że spala opał do max 8 godzin, prymitywne doprowadzenie powietrza do spalnia).
    (niech autor tej wypowiedzi daruje mi skopiowanie),
    Jeżeli masz gorszy komin to czekaj na Fexa z czopuchem hybrydowym, ten powinien tolerować coś niższego i mniejszego. Wiadomości szukaj na stronach ekokotły (konstrukcja jeszcze nie gotowa, chociaż "firma" chwaliła się na forum, że piec przebywa już w jednostce certyfikującej).
    Jeżeli nie one to dowolny kocioł z dolnym spalaniem. Powyższe chwalą się, że możesz palić "wszystko" oprócz miału. Przeznaczone są głównie na drzewo.
    Urzytkownicy chwalą rónież kotły z podajnikiem ślimakowym. Jednak to już inna pułka cenowa.
    Do wszystkich potrzebny jest magazyn paliwa. Tolerują tylko suche.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    toomik

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam RomanP

    Dzięki za info. Firma która będzie(na 90%) robić ogrzewanie proponuje piec Zębiec KWKP 25-co o tym myślisz?
    Komin jest 15x15(już z wkładem do pieca gazowego) , wysokość 11,5m

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie Jaki piec na ekogroszek?

    Przy tym kominie nie masz za bardzo wyjścia. Tak małe wymagania mają tylko piece górnopalne. Najlepsze na miał. Jest w tym jeden plus miał i tak się moczy, bo inaczej spala się wybuchowo. Może więc leżeć na dworze przykryty tylko płachtą.
    Jak mówi mój znajomy, którego udało mi się namówić na dolnopalny piec, ten nowy to spala, górniak łykał paliwo (miał na myśli węgiel i drzewo). Tak więc polubisz miał. Może być ten co ci polecają, sprawdź tylko w instrukcji jakie ma wymagania co do komina.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Wybuchowo spala się pył węglowy.
    Kocioł miałowy ma to do siebie, że ładujesz go najpierw, a potem podpalasz. Nic nie wybuchnie. Moczenie jest błędem. Poważnym błędem.
    Jeżeli natomiast sypiesz miał na rozpalone palenisko, to faktycznie. Można owłosienie stracić .

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    toomik

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za porady.

    Wydaje mi się, że komin jest 24x15 a sam wkład 15x15. Komin dopiero wystaje ponad strop, to wkład można jeszcze wyjąć (tak mi się wydaje).

    Jeszcze raz dziękuje

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    pod uwagę można wziąść również kotły z Piec-budu, producent radomski.
    2,5 - 3,600zł
    3- 4,000zł
    Z podajnikiem na ekogroszek 5,000zł
    2-ch użytkowników tych kotłów- miałowych, których dobrze znam jest bardzo zadowolonych- ciepłą wodę użytkową mają już po spaleniu wiadra grubego drewna. Poza tym te piece są bardzo ciężkie, co zapewne dobrze o nich świadczy. Zębiec podobnej wielkości można przewrócić jedną ręką.Sam przymierzam się do zakupu trójki na miał, na którą otrzymałem rabacik 300zł, ale robiłem tam już trochę zakupów z hydrauliki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony