dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: gladz gipsowa

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RICHI

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    8

    Domyślnie gladz gipsowa

    chce wyrownac stary tynk wapienny za pomoca gladzi gipsowej.tynk jest mocny nie odpada i jest rowniez suchy.moje pytanie czy to jest dobry pomysl?czy po jakims czasie nie bedze mial przesto problemow?jak wyglada sprawa przenikania pary wodnej po zmianie struktury sciany ?dzieki za odp.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    bardzo dobry )

    tynk sobie najpierw zagruntuj np AtlasUni-grunt, pozwoli to na wyrownanie, oraz zminiejszenie chlonoscie podloza i dodatkowe wzmocnienie. Gladz jesli jest to zwykle pomieszczenie (nie jakas lazienka) mozesz zastosowac kazda. Zwykkle trzeba ca najmniej dwie warstwygladzi abysciana bylana naprawde jakas rowna. We wszelkie narozniki "wtop" sobie profile aluminiowe, . Nie ma obaw ze ze scianastraci na przenikaniuparywodnej. Po nalozenie gladzi, przed malowaniem, sciane ponownie zagruntuj.

    cuz wiecej pisac ... chyba tyle jak masz jakies pytanie to pytaj

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko przed malowaniem nie gruntuj Unu gruntem - sam producent przed tym przestrzega i zaleca zagruntować rozwodnioną 1:1 farbą.
    http://www.atlas.com.pl/doc_porada.p...256E5400263E75
    Pozdrawiam
    Jarek

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    mozna rowniez zagruntowac farba 1:1

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RICHI

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    a wiec czym najlepiej zagruntowac ta gladz gipsowa?mam jeszcze jedno pytanie po nalozeniu tej gladzi czym ja najlepiej rownac(szlifowac)zeby byla gladka?dzieki za udzielone odpowiedzi

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Istnieje jeszcze coś takiego jak gładź wapienna.
    Robi Baumit.

    O różnicach dyfuzyjności - zapomnij. To więcej gadania niż "oddychania"

  7. #7

    Domyślnie

    Naprawdę to najlepiej (ale niekoniecznie najtaniej) zagruntować gruntem proponowanym przez producenta farby jakiej zamierzasz użyć. Ja osobiście używam taniej rozwodnionej białej farby. Póki co jeszcze nie miałem niespodzianek. A co do szlifowania, to standardowo używa się siatek ściernych o różnch gradacjach, ja z kolei najbardziej lubię używać takich gąbek z naniesionym materiałem ściernym. Przy nich nie ma problemu ze szlifowaniem w kątach
    Pozdrawiam
    Jarek

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RICHI

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    zapomnialem jeszcze napisac ze sciany te w obecnej chwili sa pomalowane jakas farba ktora zamierzam zmyc,ale chyba nie ma to wiekszego wplywu na pozniejsze zabiegi czyli gruntowanie i nakladanie gladzi

  9. #9

    Domyślnie

    Ja najpierw skrobalam ściany dopiero gladż .Nie wiem jak ty ale wydaje mi sie że lepiej tak przygotowac ściany żeby pózniej farba nie odchodzila

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie tak, farbę dokładnie zeskrobać. Jeśli są elemnty metalowe zakonserwować, ponieważ gips ma właściwości silnie korodujące i mogą potem wyjść rdzawe plamy.
    Pozdrawiam
    Jarek

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem kładzenie gładzi na ściany, które były wcześniej malowane farbami klejowymi. Wszystkie te farby zeskrobywałem do gołego tynku, i po ty gruntowalem i dopiero kładłem gładź. Wyszło całkiem całkiem i mam nadzieję ,że nie będzie odpadać.
    pozdrawiam
    Pozdrawiam Sollers

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam trochę podobną sprawę, a minowicie mam tynk tradycyjny z tym, że naciągnięty jest taką gładzią zrobioną z wapna, piachu i trochę cementu (dla kleju - tak sie wysłowili). Przy murowaniu miałem troche krzywo ścianę postawiąną (mała ścianka), a murarze się nie domyślili, aby ją podrównać. Chciałem ją teraz podrównać właśnie gipsem, czy też trzeba ją gruntować.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    oczywisice ze trzeba gruntowac tylko mnie zastanawia jak chcesz to gipsem podrownac, bo nakladanie gpisu (gladzi ?) warstwa 0,5 cm to nie jest najlepszy pomys. Znacznie lepiej zastosowac zaprawy wyruwnujące, i potem cieniutka warstwe gladzi nalozyc.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    oczywisice ze trzeba gruntowac tylko mnie zastanawia jak chcesz to gipsem podrownac, bo nakladanie gpisu (gladzi ?) warstwa 0,5 cm to nie jest najlepszy pomys. Znacznie lepiej zastosowac zaprawy wyruwnujące, i potem cieniutka warstwe gladzi nalozyc.
    Masz może na myśli jakiś klej np. atlas, czy też są jakieś inne rzeczy ?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    5 mm na ścianie wewnętrznej można podciągnąć DOBRYM, niskoskurczowym klejem do ociepleń na białym cemencie.

    Szpachlówka wapienna wytrzymuje też takie grubości.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    mialem na mysli ATLAS zaprawa wyrownujaca

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony