dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    26 tys zł za 5,2kwp to juz jest mało opłacalne.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie 6 lat temu za modóły Suntech 275W x 12 szt)3,3kW), inwerter, system montażowy zapłaciłem 12,7k zł.
    Ceny które prezentujecie są z tyłka
    No tak, tylko tak jak napisałeś było to 6 lat temu.
    Ja 6 lat temu wybudowałem dom, gdybym to teraz zrobił całość kosztowałaby mnie ponad 35% więcej.

    Z drugiej strony 1 kW wyszedł Cię przeszło 3800 zł natomiast w moim przypadku 4800 zł.
    Tylko, że ja otrzymam zwrot z programu mój prąd 3000 zł + dodatkowo zwrot z ulgi termoizolacyjnej (około 4100 zł). Co de facto obniży cenę 1 kW do poziomu 3400 zł, czyli mniej niż Ty zapłaciłeś 6 lat temu. Gdyby nie optymalizatory, których jak domniemuje nie masz, cena za 1 kW wyszłaby poniżej 3000 zł...
    Ostatnio edytowane przez Michalmon ; 15-08-2021 o 21:29

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalmon Zobacz post
    No tak, tylko tak jak napisałeś było to 6 lat temu.
    Ja 6 lat temu wybudowałem dom, gdybym to teraz zrobił całość kosztowałaby mnie ponad 35% więcej.

    Z drugiej strony 1 kW wyszedł Cię przeszło 3800 zł natomiast w moim przypadku 4800 zł.
    Tylko, że ja otrzymam zwrot z programu mój prąd 3000 zł + dodatkowo zwrot z ulgi termoizolacyjnej (około 4100 zł). Co de facto obniży cenę 1 kW do poziomu 3400 zł, czyli mniej niż Ty zapłaciłeś 6 lat temu. Gdyby nie optymalizatory, których jak domniemuje nie masz, cena za 1 kW wyszłaby poniżej 3000 zł...
    Tylko 6 lat temu jak zamontowałem to ludzie patrzyli na mnie jak na ufoludka, nawet ZE rzucał kłody pod nogi aby tego nie przyłączyć do sieci. Teraz paneli masz całą masę sprzęt jest dostępny wszędzie i to od ręki.
    No tak dostałeś "zwrot" i 500+ Tylko abyś ten zwrot dostał musiałeś najpierw w podatkach im go dać ze sporą stratą. Zapomniałeś że rząd nie ma własnych pieniędzy, i jak mówią że Ci coś dają to nie jest prawdą? Ale idzie w zaparte że dostał...
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tylko 6 lat temu jak zamontowałem to ludzie patrzyli na mnie jak na ufoludka, nawet ZE rzucał kłody pod nogi aby tego nie przyłączyć do sieci. Teraz paneli masz całą masę sprzęt jest dostępny wszędzie i to od ręki.
    No tak dostałeś "zwrot" i 500+ Tylko abyś ten zwrot dostał musiałeś najpierw w podatkach im go dać ze sporą stratą. Zapomniałeś że rząd nie ma własnych pieniędzy, i jak mówią że Ci coś dają to nie jest prawdą? Ale idzie w zaparte że dostał...
    Hmm nie do końca wiem co ma piernik do wiatraka...
    To, że sprzęt jest dostępny od ręki tzn., że będzie tańszy? Znasz jakiś produkt, który 6 lat temu był droższy niż ten oferowany dziś? Ja nie znam.
    Nawet kolejne generacje samochód są coraz droższe od poprzednich o 10-15% a przecież samochodów jest coraz więcej, więc w oparciu o Twoje rozumowanie powinny być coraz tańsze.

    Co do podatków, to jest oczywista oczywistość, więc nie wiem po co o tym piszesz. A co ma 500+ do tego wszystkiego to już w ogóle nie rozumiem... To jakieś dziwne rozumowanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony