dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie Wiata fotowoltaiczna 2w1

    Swego czasu szukając rozwiązania montażu PV na skomplikowanym dachu u szwagra, natrafiłem na całkiem fajne rozwiązanie, które eliminuje problem montażu na dachu.
    Myślę, że nie jednego użytkownika może to zainteresować, więc się podzielę.
    https://www.mbsystems.pl/carporty/
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.500

    Domyślnie

    Kolega @bobrow zbudował wg mnie znacznie ładniejszą.

    Opisał jak to zrobił. Mało tego - sam zmontował PV o mocy prawie 10 kWp, a nie jest elektrykiem.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #3

    Domyślnie

    Toż to tylko reklama
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Bez monitoringu i alarmu czarno to widzę. W biały dzień, w południe remont garażu (wrota) przy ulicy, brama prawie licuje z chodnikiem. Brama z rynku wtórnego, przywieziona, przymiarki, poprawki w otworze, odstawiona na bok bo inwestor poszedł na kwadrans na szybki obiadek, mieszka po drugiej stronie ulicy. Po kilkunastu minutach na miejscu była już ekipa z przyczepką. Kilka minut później nie byłoby czego montować!!! Biały dzień!!!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Kolega @bobrow zbudował wg mnie znacznie ładniejszą.

    Opisał jak to zrobił. Mało tego - sam zmontował PV o mocy prawie 10 kWp, a nie jest elektrykiem.
    Dobrze, że dodałeś, że wg Ciebie, bo to rzecz gustu. Nie wydaje mi się, żeby drewniana wiata pasowała do nowoczesnego domu. No a co do samodzielnego montażu popieram tylko nie każdy ma na to czas i umiejętności.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Toż to tylko reklama
    Jak to reklama to kiepski ze mnie marketingowiec. A tak serio to dziele się rozwiązaniem, które jest z goła inne niż większość tu przedstawianych.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Bez monitoringu i alarmu czarno to widzę. W biały dzień, w południe remont garażu (wrota) przy ulicy, brama prawie licuje z chodnikiem. Brama z rynku wtórnego, przywieziona, przymiarki, poprawki w otworze, odstawiona na bok bo inwestor poszedł na kwadrans na szybki obiadek, mieszka po drugiej stronie ulicy. Po kilkunastu minutach na miejscu była już ekipa z przyczepką. Kilka minut później nie byłoby czego montować!!! Biały dzień!!!
    Bez przesady u szwagra stoi już od roku i nikt jej nie ruszył. Może to kwestia okolicy. Bo w wielu miejscach widziałem instalacje gruntowe w polu po za ogrodzoną działką...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Do czasu. Podrożała nawet stal. Wszystko "opłaca" się ukraść. Potem nieszczery żal, bla,bla, puk,puk i od poniedziałku od nowa.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Do czasu. Podrożała nawet stal. Wszystko "opłaca" się ukraść. Potem nieszczery żal, bla,bla, puk,puk i od poniedziałku od nowa.
    Niby tak ale ta konstrukcja "to je amelinium..."

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    "Amelinium" jest trzykrotnie droższe od stali na skupie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Dobrze, że dodałeś, że wg Ciebie, bo to rzecz gustu. Nie wydaje mi się, żeby drewniana wiata pasowała do nowoczesnego domu. No a co do samodzielnego montażu popieram tylko nie każdy ma na to czas i umiejętności.
    Dokładnie, rzecz gustu. Jak dla mnie drewno jest na tyle uniwersalne, że pasuje do wszystkiego, w tym nowoczesnego domu. Kwestia użytego materiału (rodzaju drewna) i jego wykończenia. A ta konkretna wiata (ze zdjęć z realizacji) jest moim zdaniem paskudna i nadaje się jedynie do postawienia przy firmie, gdzie estetyka nie gra żadnej roli. No ale jak napisałeś - rzecz gustu.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony