dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73
  1. #61

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:23

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Korozja przewodów, degradacja elektroizolatorów, złączy, bezpieczników - nie wiem, co tam się najwięcej zużywa, ale mówimy o instalacji na zewnątrz budynku, poddanej ekstremalnym wahaniom temperatury, wilgotności, UV, siły wiatru, uderzeniom gradu.
    Możesz mieć rację. Życie pokaże.
    Wszystko ma wieloletnie gwarancje ale...
    Bezpiecznki są chronione przez wpływem działań zewnętrznych, przewody często też, grad tylko na moduły.
    Korozja przewodów ?? Chyba nie
    Degradacja elektroizolatorów- nie wiem czy występuje.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Za darmo oznacza jedynie że nie płacę za nią do ZE.
    Wyprodukowanie tej energii nie jest za darmo.
    Tak ale wyprodukowanie energii do magazynowania też nie jest za darmo więc tutaj jest 1:1 a koszt magazynu w sieci do kosztu własnego magazynu to 600 zł na 1 rok do 30-40 tysięcy złotych + obsługa, naprawa, konserwacja.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #64

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:23

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Tak, ale to dotyczy problemów z siecią które występują u Ciebie.
    Nie dotyczy 99,9% pozostałych właścicieli instalacji PV.

    Może z jajek nie ale z jabłek można zrobić płyn napędziający generator prądu
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mnie to nie przeszkadza. Mojemu sąsiadowi też nie przeszkadza.
    A to wszystko (magazyn energii) jest dla prosument a prawie za darmo.
    Dodaję kolejne "prawie" bo ZE przekazują koszty "magazynowanie" na wszystkich - także prosumentów.
    Mnie przeszkadza, a jakbym chciał sąsiadowi dać 300kWh aby nie palił przez lato gównem w piecu tylko niech odpala bojler elektryczny. Przeszkadza mi że mając 2 mieszkania i dom nie mogę swojego prądu oddać na poczet tych mieszkań (z nadwyżki). Przeszkadza mi że dawali i dają pieniądze na PV 5000+ później 3000+ a teraz jak jest już przesyt PV do nadal dają 3000+ a już mówią otwarcie o magazynach energii.
    I patrząc z perspektywy czasu jak instalowałem panele w 2015r było powiedziane że przynajmniej do 2030r będą odbierali mój prąd a teraz jakieś magazyny a minęło dopiero 6 lat.... za 6 lat powiedzą że w dupie mnie mają i nie chcą ani mojego prądu ani magazynów bo poszedłem w off grid zamiast magazyn. Teraz magzyny energii są cacy bo nadal coś tam będziemy płacić ZE za kilka lat jak stwierdzimy że zamiast on grid lepiej iść w off grid nałożą na nas podatek że mamy swój prąd i nie płacimy żadnych pieniędzy do ZE?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Stabilność prawa w Polsce to nasza cecha "narodowa".
    Masz umowę na 15 lat z gwarancję niezmienności ale ta niezmienność może zostać anulowana jedną decyzją jednego człowieka.
    Też bym chciał dzielić na różne lokalizacje albo mieć udział w spółdzielni fotowoltaicznej ale to nie jest priorytet tego (i poprzedniego) rządu.


    Nie ma przesytu PV. Teraz są inne cele.
    Za kilka lat domowe magazyny energii pewnie będą dużo tańsze.
    Chyba że będą dotacje. To mogą być droższe.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #68

    Domyślnie

    Oczywiście że będą dotować magazyny aby ich sieć była stabilna później wymyślą że prąd z magazynów możesz wysłać w sieć i Ci łaskawie za to zapłacą 251zł/MWh. Jak mam iść w magazyn jak pisałem idę w off grida, Priorytety rządu mnie średnio interesują jestem dorosły, ponoszę pełną odpowiedzialność za swoje czyny chce sąsiadowi dać przedłużacz to mu daję, chcę mieć w domu coś bardziej lub mniej legalnego to i tak to będę miał. Chcę po autostradzie jechać 170km/h to jadę znam konsekwencje tych czynów.
    Rząd nie robi absolutnie nic aby mi było łatwiej, tylko im. Mo dobra znalazłem cały 1 pomysł partii rządzącej aby było mi lepiej chcą abym mógł posiadać broń... tylko chciałbym jeszcze poza posiadaniem broni mógł jej użyć jak złodziej po pijaku wchodzi do mojego domu.
    Chę abym mógł jak w Texasie na furtce powiesić sobie tabliczkę że ze względu na cenę amunicji nie będzie strzałów ostrzegawczych. Każdy kto nieproszony będzie chciał wejść będzie za wczasu znał konsekwencje co można mu prawie bezkarnie zrobić. I który złodziej Ci wejdzie do domu?
    Oczywiście nikogo z pąpki nie potraktuję ale wyjdę do przybysza z nią w ręku, a że jest na mojej ziemi jak mu "odbije palma" gdzieś z tyłu głowy wie co może go spotkać.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 30-08-2021 o 21:43
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Nie mieszaj prawa do posiadania broni z magazynami energii.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #70

    Domyślnie

    Sam stwierdziłeś że teraźniejszy rząd i poprzedni niczego nie robi, spokojnie na wiosnę będziemy mieli przedterminowe wybory to zobaczymy co nowy rząd zrobi z naszym życiem. Bo magazyn energii i prawo do posiadania broni dla mnie to rząd decyduje a nie ja decyduję. Jestem zależny od mocodawcy co mogę chcę się nawalić jadę o 3:00 w nocy kupię nawet na stacji benzynowej i piję ile chcę bo to legalne, jednak jak chce spalić jointa to mogę dostać więcej niż pedofil... który wiadomo co zrobił z dzieckiem i jego psychiką na resztę życia. W tym rzecz, posadzenie rośliny jest bardziej karalne niż gwałc.... dzieci. A to tylko początek mamy jeszcze bimber 2 lata... pudła, i tak dalej i tak dalej.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jestem zależny od mocodawcy.
    Chciałbyś wolności gospodarczej? I co byś zrobił, jakby ZE powypowiadały umowy na PV i zarządały odłączenia ich od sieci? Czy wolność ma dotyczyć tylko Ciebie - a inni mają się podporządkować?

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Sam stwierdziłeś że teraźniejszy rząd i poprzedni niczego nie robi, spokojnie na wiosnę będziemy mieli przedterminowe wybory to zobaczymy co nowy rząd zrobi z naszym życiem. Bo magazyn energii i prawo do posiadania broni dla mnie to rząd decyduje a nie ja decyduję. Jestem zależny od mocodawcy co mogę chcę się nawalić jadę o 3:00 w nocy kupię nawet na stacji benzynowej i piję ile chcę bo to legalne, jednak jak chce spalić jointa to mogę dostać więcej niż pedofil... który wiadomo co zrobił z dzieckiem i jego psychiką na resztę życia. W tym rzecz, posadzenie rośliny jest bardziej karalne niż gwałc.... dzieci. A to tylko początek mamy jeszcze bimber 2 lata... pudła, i tak dalej i tak dalej.
    Radzę przystopować z tymi jointami. "Trochę" odjechałeś od tematu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chciałbyś wolności gospodarczej? I co byś zrobił, jakby ZE powypowiadały umowy na PV i zarządały odłączenia ich od sieci? Czy wolność ma dotyczyć tylko Ciebie - a inni mają się podporządkować?
    Ależ to moja decyzja kupuje magazyn, albo idę w off groda co zrobicie Wy wasza sprawa ja wyrażam swoją opinię i co ja zrobię w przypadku nakazu montowania magazynów.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Radzę przystopować z tymi jointami. "Trochę" odjechałeś od tematu.
    Znaczy z autopsji już wiesz kiedy ktoś odjeżdża od tematu? I ile jointów jest niezbędne do "odjechania od tematu"? To mamy do czynienia nie z użytkownikiem ale mistrzem...
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony