dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Lista odliczeń w ramach dużej ulgi budowlanej

    Bardzo proszę o namiary na listę usług, materiałów, które można odliczyć w ramach dużej ulgi budowlanej (np. numer Dz.U.).
    W czasie wizyty w US dowiedziałem się, że nie "wszystko" można odliczać m.in. koszt ogrodzenia czy kostki brukowej. Czy to prawda ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Uwaga, uwaga.
    JUŻ NIE MA DUŻEJ ULGI BUDOWLANEJ
    Od pewnego czasu

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem, że nie ma ale muszę rozliczyć pieniądze z Kasy Mieszkaniowej.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie


    To zmienia postać rzeczy

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety US ma rację (tzn. tak jest w przepisach).
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie Re: Lista odliczeń w ramach dużej ulgi budowlanej

    Waluś, jesli kostke brukową planujesz ułozyć sobie w domu - możesz sobie odliczać
    wytłumacz, że planujesz w kotłowni lub garażu
    pozdrawia kierownik

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Uwaga, uwaga.
    JUŻ NIE MA DUŻEJ ULGI BUDOWLANEJ
    Od pewnego czasu
    A są w ogóle jakieś ulgi jeszcze? Mam zamiar zacząć w tym roku budowę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_l
    Niestety US ma rację (tzn. tak jest w przepisach).
    No właśnie tak do końca nie jestem przekonany, dlatego że ulga została zlikwidowana, wszystkie artykuły regulujące kwestie odliczenia dużej ulgi budowlanej usunięte z ustawy o podatku dochodowym. Wobec tego jaki przepis reguluje to w chwili obecnej ?
    Od kilku dni siedzę w ustawach i jakoś nie mogę znaleźć

  9. #9

    Domyślnie

    Podobno jedynie co można odliczyć to działka budowlana.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    mniej ulg mniej kontroli
    moze z tej strony spojrzec ,

    ja bym przynajmniej to jako wielki plus widziala ,

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    Podobno jedynie co można odliczyć to działka budowlana.
    Nie sądzę, chyba, że w umowie zawieranej przy zakładaniu Kasy Mieszkaniowej wskazałeś tylko ten cel.


    Waluś - jak znajdziesz te DZ.U. to daj znać na forum, ja też jestem tym zainteresowana.

    Pieniążki z Kasy Mieszkaniowej możesz przeznaczyć, tak jak jest zapisane w umowie, tylko na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych np.
    1. nabycie, budowę, przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę domu lub lokalu mieszkalnego, stanowiącego odrębną nieruchomość,
    2. uzyskanie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
    3. remont domu lub lokalu, o którym mowa w pkt 1 i 2, z wyjątkiem bieżącej konserwacji i odnowienia mieszkania,
    4. spłatę kredytu bankowego zaciągniętego na pkt 1 - 3
    5. nabycie działki budowlanej lub jej części pod budowę domu jednorodzinnego lub budynku mieszkalnego, w którym jest lub ma być położony lokal mieszkalny Posiadacza rachunku

    Myślę, że jeżeli chodzi o samą budowę domu to na pewno nie wchodzi w to, ani ogrodzenie, ani podjazdy - kostka i.t.p. - tak jak przy uldze remontowej.
    Pamiętaj też, że wszelakiego rodzaju narzędzia wykorzystywane do budowy jak betoniarki, młotki, piły, pędzle, packi itd. też US odrzuci.
    Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić.

    Pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie ma osobnego wykazu materiałów i usług podlegających odliczeniu w ramach byłej dużej ulgi budowlanej.
    US-y posiłkowały się pomocniczo wykazem - Rozporządzenie Ministra Budownictwa, Dziennik Ustaw Nr 156 z dnia 30 grudnia 1996 r. Poz. 788
    a oto link do niego - http://www.abc.com.pl/serwis/du/1996/0788.htm

    Ogrodzenia, kostki brukowej i wielu innych elementów infrastruktury terenu nie można było odliczyć w ramach dużej ulgi budowlanej.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #13

    Domyślnie

    Rok 2001 przyniósł kilka istotnych zmian, szczególnie w kwestii odliczania od podatku dochodowego od osób fizycznych wydatków poniesionych na budowę domu. Wszyscy ci którzy zdecydują się na rozpoczęcie inwestycji po 1 stycznia 2001 r. poniesione wydatki, oczywiście odpowiednio udokumentowane, odliczać od podatku będą mogły jedynie przez okres czterech kolejnych lat. Bez zmian pozostała natomiast ulga związana z zakupem działki pod budowę domu. Podatnicy nadal mogą z tego tytułu odliczyć wydatek poniesiony na zakup 350 m.kw. takiej działki.

    http://infor.pl/dane/?serwis_isp=inf...eszkac&right=2

    chyba że to jakieś stare.pozd.

  14. #14

    Domyślnie

    Rok 2001 przyniósł kilka istotnych zmian, szczególnie w kwestii odliczania od podatku dochodowego od osób fizycznych wydatków poniesionych na budowę domu. Wszyscy ci którzy zdecydują się na rozpoczęcie inwestycji po 1 stycznia 2001 r. poniesione wydatki, oczywiście odpowiednio udokumentowane, odliczać od podatku będą mogły jedynie przez okres czterech kolejnych lat. Bez zmian pozostała natomiast ulga związana z zakupem działki pod budowę domu. Podatnicy nadal mogą z tego tytułu odliczyć wydatek poniesiony na zakup 350 m.kw. takiej działki.

    http://infor.pl/dane/?serwis_isp=inf...eszkac&right=2

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    stiff- jakieś starocie wyciągnąłeś z archiwum......
    Duża ulga budowlana z dniem 31.12.04 już przeszła do historii.
    Zmiany w prawie budowlanym o których pisze się w artykule, że są projektowane stały się natomiast faktem.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Nie ma osobnego wykazu materiałów i usług podlegających odliczeniu w ramach byłej dużej ulgi budowlanej.
    US-y posiłkowały się pomocniczo wykazem - Rozporządzenie Ministra Budownictwa, Dziennik Ustaw Nr 156 z dnia 30 grudnia 1996 r. Poz. 788
    a oto link do niego - http://www.abc.com.pl/serwis/du/1996/0788.htm

    Ogrodzenia, kostki brukowej i wielu innych elementów infrastruktury terenu nie można było odliczyć w ramach dużej ulgi budowlanej.
    stary - czy ci sie cos nie popieprzyło ?
    materaiały WBUDOWANE w dom mozna było odliczać
    skad masz takie dane ze kostke wbudowana w dom nie mozna ?

    pozdrawia kierownik

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    kierownik to raczej Tobie coś się w główce poprzestawiało, że nie potrafisz zrozumieć właściwego znaczenia słów które napisałem:

    Ogrodzenia, kostki brukowej i wielu innych elementów infrastruktury terenu nie można było odliczyć w ramach dużej ulgi budowlanej.

    A może po prostu nie wiesz co oznacza pojęcie infrastruktura terenu?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony