dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Koniec mitu "oddychania" ściany ...

    Ostatnio spotkałem sie w internecie z opisem w którym izolację termiczną stosuje sie tylko po wewnętrznej stronie ściany. Powstaje termos z dobrym układem wentylacji mechanicznej.
    Co wy na to ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    zawsze mozna sciane oblozyc aluminium... ale byloby super to dopiero termos
    ja w ineternecie spotkalem sie z opisem potwora z loch ness. niezly byl! co ty na to?
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Re: Koniec mitu "oddychania" ściany ...

    Cytat Napisał NOTO
    Ostatnio spotkałem sie w internecie z opisem w którym izolację termiczną stosuje sie tylko po wewnętrznej stronie ściany. Powstaje termos z dobrym układem wentylacji mechanicznej.
    Co wy na to ?
    Są domy budowane z kształtek styropianowych wypełnianych betonem... tylko co z tego?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Noto. Podrzucisz linka.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Noto. Podrzucisz linka.
    tu się zaczęło : http://www.nie-co.pl
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    noto nie przejmuj sie to mogl byc i jest
    tylko jeden czlowiek
    tak zwany t. brzeczkowski
    gosc jest niezle zakrecony
    ciekawy jestem ile on juz domow tak ocieplil tym swoim systemem
    ale z gadki z nim pare razy na forum wentylacji wywnioskowalem ze nic
    albo prawie nic nie wie na temat punktu rosy, i tym podobnych zagadnien, wiec szansa ze robi te ocieplenia dobrze jest raczej mala

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Teraz ty Leon dawaj linka do forum.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    dzieki gosciu01

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    Poczytam chętnie ... zobaczymy. Tylko tam jest sporo do przeszukania. Po czym najlepiej szukać ? Jakiś tytuł wątku ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...ght=mity+fakty

    Tu można ustalić o co chodzi.
    Nie radzę ocieplać od środka, chyba że esą określone przesłanki.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Rzeczywiście na tamtym forum pan Brzęczkowski jest dość aktywny. Strach tam napisać, że lepiej ocieplać od zewnątrz.
    http://www.wentylacja.com.pl/forum_2...dw=10411&idg=2

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Forumiaki, to wam wykopiuję z sąsiedniego wąteczku autoklika:

    "Co do kładzenia w póżniejszy czasie (po odebraniu budowy) izolacji z zewnątrz wewnątrz, to przypominam, że:
    po pierwsze primo)
    na zmianę wyglądu elewacji należy przedstawić projekt, uzyskać zgodę, założyć księgę itd.. itp.. pierdu, pierdu...
    po drugie primo)
    ci co uprzednio na maksa dosunęli budynek do granicy mogą potem nawet te 8 cm zrywać, lub przyjąc na twarz bilecik PINB-u o nominale równoważnym znaczącej części jeżeli nei całości nakładu na izolację.

    No chyba, że się coś od wzeszłego roku w Prawie budowlanym zmieniło."
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ciekawe co ten łobywatel, którym tak straszycie odpowiedziałby na takie argumenta (oczywiście )? Oczywiście .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  15. #15

    Domyślnie

    Jezier z tym panem to ostrożnie, by na to forum nie przeszedł, a był również na http://forum.budujemydom.pl//index.php ale jak widać "woli" "wentylację"
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    no ja mysle ze jak by wiedzial o ile TO forum jest aktywniejsze od wentylacji
    to mielibysmy 500 postow tego jegomoscia dziennie
    a tematy bylyby wylycznei o ocieplaniu jego metoda

    acha sorry
    to nei jego metoda
    on twierdzi ze byl na szkoleniu szwedow i tam go nauczyli wszystkich tajnikow tej wiedzy tajemnej

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    leon no co ty kroyena w szczycie wyrabiał pod 22 posty/dzień.
    Chyba przeginasz?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Szkoda, że T. Brzeczkowski tu nie zagląda. Ale nie lubi się z muratoratorem więc raczej nie wpadnie. To jednak barwna postać. Nadaje koloryt forum na którym pisze. Ma też swoich wyznawców. Niewielu ale ma.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Szkoda, że T. Brzeczkowski tu nie zagląda. Ale nie lubi się z muratoratorem więc raczej nie wpadnie. To jednak barwna postać. Nadaje koloryt forum na którym pisze. Ma też swoich wyznawców. Niewielu ale ma.
    Hm ... może należałoby go tu zaprosić ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #20

    Domyślnie

    ha!

    tak się złozyło ze dzis wpadłem na Bartycką pooglądać sobie co tam mają i traf chciał ze wszedłem do jednego ze sklepików {"Tanie grzanie")... Zapytałem własciciela o rekuperator i... zaczeło się. Spędzilem tam prawie godzinę i w tym czasie p. Brzeczkowski (bo to był właśnie on!!!) prawie postawił na głowie moją dotychczasową wiedzę na temat ogrzewania i docieplania... W skrocie jego poglądy przedstawiają się tak jak ktoś tu wspomniał: izolacja wełną od wewnątrz zamiast ocieplanie styropianem na zewnątrz, rekuperator to konieczność (zdrowie!), najlepsze jest ogrzewanie elektryczne konwekcyjne - piece akumulacyjne to zbędny drogi wydatek. Mówił nawet obrazowo że w dobrze izolowanym domu ogrzewanie daje żarówka oświetlenia i właczony telewizor
    Pytałem go o forum muratora ale odparł ze tu nie zagląda bo jest pogniewany z gazetą (ma o niej kiepską opinię). Ogólem wydał mi sie się sympatyczną osobą (przy tym wyjątkowym pasjonatem).
    Pierwszą rzeczą która przyszła mi do głowy po wysciu od niego było to ze jego poglądy bardzo by zainteresowały... własnie ciebie Jezier!

    Bartycka 24 paw. 114

    Ps. Zapytałem go czy ma jakichś sprzymierzeńców, zwolenników głoszonych przez niego rozwiązań. Odparł że owszem: rosnącą grupę zadowolonych klientów

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony