Cytat Napisał Paty
Właśnie kupiłam numer specjalny Muratora "Wokół domu". Jestem właśnie na etapie zagospdarowywnia terenu i zakładania ogrodu. W temacie "10 kroków do pieknego ogrodu" na końcu jest podany cennik mniej więcej za ile taki ogród można wykonać. Cena która tam jest podana odnosi się do 1000 metrowej działki , projektu, 500 m2 trawy z siewu, małych roslinek na rabacie ( zaznaczone jest że to najtańszy wariant) i wynosi 25 000 zł.

Czytałam to parę razy i zastanawiam się skąd tak wysoka cena. Być może w Warszawie w najdroższej firmie taka będzie obowiazywała. Czy Redakcja nie działa czasami na niekorzyść. Ktokolwiek kto kupił ten numer i zaczął go czytać , a miał chęć skorzystania w swoim rejonie z firmy zakładającej ogrody , może najnormalniej w świecie sobie odpuścić, bo stwierdzi " nie stać mnie". I w cale się nie dziwię. Czy mało na forum jest przykładów na to jak za niewielkie pieniądze można urządzić ogród i to nie samemu, ale zlecić to firmie.

Podam to może na moim przykładzie. Koszt ogrodu, a więc posianie trawy, rozplantowanie jednej wywrotki ziemi, nasadzenie ok. 350 sadzonek, huśtawka, zagospodarowanie miejsca wokół szamba, system odprowadzający wodę z rynien bezpośrednio do ziemi. Wielkośc działki do zagospodarowania to ok. 8 arów. Całość 6 tys. złotych. Do tego w pózniejszym terminie system nawadniający plus "szpic" z pompą - 3500 zł.

Rośliny sadzone nie należą do najdroższych, ani najtańszych, sugerowałam się raczej wyglądem .

Zaznaczam że w numerze podana cena dotyczyła urzadzenia najtańszego ogrodu.

Czy Murator aspiruje do gazety tylko dla bogaczy?

Paty.