dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie kotly kondensacyjne i systemy ogrzewania.

    Rozwazam zmiane projektu instalacji c.o. w projekcie jest (70 st C 50 st. C ) , chce zastosowac piec gazowy kondensacyjny i instalacje 55 st C 40 st C, powiekszyc powierzchnie grzejnikow troszeczke, co o tym sadzicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jest 3 możliwość, daje max dużo podłogówki i kondensat pracuje na najlepszych dla niego parametrach.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Różnica w sprawności eksploatacyjnej czyli takiej faktycznej będzie na poziomie ok. 2% przy przejściu na niższe parametry instalacji. Ja dałem u siebie 70/50. Myslęże są to optymalne parametry instalacji. Grzejniki nie wychodzą za duże i mozna dobrać wszędzie cienkie grzejniki typu 11 lub 21s. Przy przejściu na nizsze parametry musiałbyś dać grubasy typu 22 lub 33. Poza tym cinkie grzejniki o takiej samej mocy wychodzą taniej od grubych. Osobiście wolę nawet nieco wiekszy grzejnik ale cienki niż gruby i mały. U siebie dopasowywałem wielkośc grzejników do szerokości okien.
    Np. pod oknem szer. 1,5m dawałem grzejniki 1,1m ale cienkie. Krótki np. 0,5m i gruby grzejnik kiepsko wyglada pod takim oknem. Mnie przynajmniej nie sie taki nie podoba.
    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Różnica w sprawności eksploatacyjnej czyli takiej faktycznej będzie na poziomie ok. 2% przy przejściu na niższe parametry instalacji. Ja dałem u siebie 70/50. Myslęże są to optymalne parametry instalacji. Grzejniki nie wychodzą za duże i mozna dobrać wszędzie cienkie grzejniki typu 11 lub 21s. Przy przejściu na nizsze parametry musiałbyś dać grubasy typu 22 lub 33. Poza tym cinkie grzejniki o takiej samej mocy wychodzą taniej od grubych. Osobiście wolę nawet nieco wiekszy grzejnik ale cienki niż gruby i mały. U siebie dopasowywałem wielkośc grzejników do szerokości okien.
    Np. pod oknem szer. 1,5m dawałem grzejniki 1,1m ale cienkie. Krótki np. 0,5m i gruby grzejnik kiepsko wyglada pod takim oknem. Mnie przynajmniej nie sie taki nie podoba.
    Pozdrawiam
    Względem grzejników moje zdanie jest takie same ,grzejnik szerokości okna wygląda zdecydowanie lepiej niż krótkie i grube "coś" pośrodku.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5

    Domyślnie Re: kotly kondensacyjne i systemy ogrzewania.

    Cytat Napisał mario1
    Rozwazam zmiane projektu instalacji c.o. w projekcie jest (70 st C 50 st. C ) , chce zastosowac piec gazowy kondensacyjny i instalacje 55 st C 40 st C, powiekszyc powierzchnie grzejnikow troszeczke, co o tym sadzicie ?
    ja jestem teoretycznym przeciwnikiem kondensatow:

    teoretycznym, bo jeszcze nie uzywam zadnego kotla ale :
    - poza sezonem grzewczym koiol kondensacyjny nie pracuje w warunkach kondensacji
    - jak ktos napisal ..przy wielkich mrozach kociol kondensacyjny nie pracuje w warunkach kondensacji - WTEDY, GDY ZUZYCIE GAZU JEST NAJWIEKSZE
    - musisz zaprojektowac instalacje pod kondensacje - wieksze grzejniki = drozej (nie wiem ile, zalozmy ze 1400 zl)
    Zwykly piec Termeta kosztuje 3100 zl, kondensacyjny 6700 zl, czyli 3600 zl drozej za kondensat
    3600 + 1400 = 5000 zl , jesli Twoje roczne wydatki na gaz wynosza 3400 zl, oszczednosc rzedu 10 % - 340 zl / rok zwroci sie po 15 latach
    Biorac pod uwage, ze te 5000 zl moze "pracowac" na koncie ..powiedzmy 4 % w skali roku (200 zl rok)to po 15 latach bedziemy mieli jeszcze 3000 zlote zysku
    POdobno ??? serwis tych kotlow jest drozszy ..czesci zamienne, przeglady ..wszystko ...
    Chetnie poslucham zwolennikow kondensacji - moze sam sie przekonam.
    Na razie kondensacji mowie NIE

    Yoric

  6. #6

    Domyślnie

    Yoric - kondensat w okresie niezbyt niskich temperatur pracuje w trybie kondensacyjnym, poza sezonem grzewczym (tzn. cwu) jednofuknkcyjny najczesciej też. A jak dobierzesz grzejniki odpowiednio - to i w największe mrozy kondensuje

    pozdr - Krzysiek

    PS na necie widziałem oferte na Vaillanta Ecotec (kondensat 1-funk) za coś 4200 zł (a nie 6700)

  7. #7
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    chyba spadł z TIR-a

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    innymi słowy ktos przytulił
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  9. #9

    Domyślnie

    Vaillanta faktycznie można kupić za 4600-4800,Viesmanna parę stów drożej.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem skąd spadł Ja za ten model zapłaciłem 4800 zł w końcu 2003 roku.
    A tu: http://www.kotly.com.pl/index.php?cPath=27_34_45_46

    można go kupic za 5.279 zł (do negocjacji)

    pozdr - Krzysiek

  11. #11
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    przepraszam nie doczytałem się, sądziłem że z zasobnikiem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony