dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Peojekt instalacji CO 100% podłogówki

    Witam,potrzebuję pomocy w zaprojektowaniu instalacji CO dla domu parterowego. Dom ma 125m2, ogrzewany będzie kotłem na ekogroszek DEFRO komfort Eko Lux 12 kW, w całym domu będzie 100% ogrzewania podłogowego zasilanego przez dwa rozdzielacze z jedną pompą obiegową.Mam projekt CO ale kilku rzeczy nie wiem a w projekcie tego nie ma. Sterowanie temperaturą podłogi będzie się odbywać za pomocą siłowników termoelektrycznych z listwą sterującą. W kotłowni będzie stał piec, bufor ciepła i zasobnik CWU.Oto moje pytania:
    1) Jak połączyć piec, bufor i zbiornik CWU( gdzie i jakie zawory powinny być, jakie średnice rur, ogólny schemat jak to ma wyglądać)
    2) Jakiej pojemności bufor należałoby zamontować
    3)Jak zasilić dwa rozdzielacze jedną pompą( jeden rozdzielacz jest w kotłowi a drugi na drugim końcu domu)
    4)Wg projektu zasilanie rozdzielaczy powinno być rurami Cu 28mm ale wylewka będzie anhydrytowa i chciałbym uniknąć łączeń w podłodze jeśli to tylko możliwe. Czy da się wykonać to rurą PEX32?

    Z góry dziękuję za porady

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Że tak się zapytam nieśmiało: czy te pytanie nie powinieneś skierować do projektanta instalacji CO?
    Nawet jeśli ktoś tu odwali za frajer robotę wartą 500-1500 zł, to czy przyjmiesz na siebie odpowiedzialność, że wszystko jest ok?
    Zapłać fachowcowi, tu ew. popytaj o założenia lub skonsultuj już propozycję/projekt.
    Taka rada ode mnie. Za 0 PLN.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za radę choć jest on warta tyle ile sam napisałeś

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał (Łukasz) Zobacz post
    .....Mam projekt CO ale kilku rzeczy nie wiem a w projekcie tego nie ma. ....
    1) Jak połączyć piec, bufor i zbiornik CWU( gdzie i jakie zawory powinny być, jakie średnice rur, ogólny schemat jak to ma wyglądać)
    2) Jakiej pojemności bufor należałoby zamontować
    3)Jak zasilić dwa rozdzielacze jedną pompą( jeden rozdzielacz jest w kotłowi a drugi na drugim końcu domu)
    4)Wg projektu zasilanie rozdzielaczy powinno być rurami Cu 28mm ale wylewka będzie anhydrytowa i chciałbym uniknąć łączeń w podłodze jeśli to tylko możliwe. Czy da się wykonać to rurą PEX32?

    Z góry dziękuję za porady
    Co to za projekt, w którym nie ma podstawowych rzeczy? Może to wstępny szkic instalacji a nie projekt?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba określenie projekt CO jakiego użyłem było złe bo mam w nim w sumie tylko podłogówkę. Mam zaznaczone gdzie są rozdzielacze i jak idą rurki PEX w pomieszczeniach. Są nastawy rotametrów i przypływ pompy obiegowej. Nie ma nic poza tym.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kto robi nowe instalacje na węgiel no ludzie...mały domek, zasilanie niskotemperaturowe i do tego ogień z węgla. pasuje to jak świni siodło.

    poza tym pytasz o wszysko co możliwe, może jak sam się nie znasz daj robote specowi , albo zacznij czytać zanim zadasz pytania na które odpowiedzi już padały setki razy
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 22-12-2021 o 20:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony