dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    Guest

    Domyślnie czy można zamieszkać w nie odebranym domu??

    wiem ze urzad moze zameldowac w nieodebranym domu ale czy za zamieszkiwanie nie groza jakies kary??

    wiem ze to glupie ale slyszalem ze za prowadzenie dzialalnosci gospodarczej w nieodebranym budynku sa kary i to wielkie podobno..

  2. #2

    Domyślnie

    Pablo, czy można zamieszkać? Oczywiście, że nie i rzeczywiście grożą za to kary.

    A czy ludzie mieszkają? Oczywiście, że tak i to wielu....

  3. #3

    Domyślnie

    Nasi sąsiedzi zamieszkali bez odbioru. Nie mieli innego wyjścia. Niestety wydało się to przy odbiorze. Dostali karę 10 tys. zł. Odwołują się, ale co z tego wyniknie, nie wiadomo. Swoją drogą to draństwo, żeby swoją własnością nie można było rozporządzać jak się chce. No i wysokość kary jest porażająca i niesprawiedliwa.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka
    Nasi sąsiedzi zamieszkali bez odbioru. Nie mieli innego wyjścia. Niestety wydało się to przy odbiorze. Dostali karę 10 tys. zł. Odwołują się, ale co z tego wyniknie, nie wiadomo. Swoją drogą to draństwo, żeby swoją własnością nie można było rozporządzać jak się chce. No i wysokość kary jest porażająca i niesprawiedliwa.
    Myślę że chodzi o to, by ludzie mieszkali bezpiecznie, odbiór domu ma to gwarantować.
    Tylko oczywiście nie przystaje to do naszych realiów. Chciałabym wiedzieć, ile osób na tym forum wybudowało się, poczekało na odbiór i dopiero przeprowadziło. Praktycznie nierealne, bo mieszkanie wszyscy sprzedają na wykonczenie domu lub juz na początku budowy i też chcą jak najszybciej z wynajmowanego uciekać. A niewiele ma możliwość taniego pomieszkiwania u rodziny do odbioru domu.

    Uff, ale się nawymądrzałam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolana
    .... Chciałabym wiedzieć, ile osób na tym forum wybudowało się, poczekało na odbiór i dopiero przeprowadziło. Praktycznie nierealne ......
    Ja tak się wprowadziłem.
    Potwierdzam, że jest to jak najbardziej realne.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

    Domyślnie

    To fajnie Wowka, że ktoś taki jednak jest
    Ale tak spytam, gdzie mieszkałeś w czasie budowy i czy sprzedałeś swoje mieszkanie dopiero po dokonaniu odbioru?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    W okresie budowy mieszkałem w innym domu który także jest moją (naszą) własnością.
    Domu tego dotąd nie sprzedałem. Powiem więcej wcale nie zamierzam sprzedawać.

    To fajnie Wowka, że ktoś taki jednak jest
    To użyte z przekąsem słowo JEDNAK absolutnie nie odzwierciedla stanu faktycznego. Osób które wprowadziły się do wykończonego całkowicie budynku (jak ja) czy też do budynku wykończonego w stopniu minimalnym lecz jednak wystarczającym do dokonania odbioru jest bardzo dużo. Poczytaj na ten temat posty na Forum.

    Często przeszkodą w odbiorze budynku jest "lenistwo" inwestora któremu nie chce się zbierać potrzebnych dla dokonania odbiorów zaświadczeń i innych dokumentów.
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    wowka ja slyszalem ze kryteria odbioru sie zaostrzyły
    nie jest takie proste oddac do odbioru dom

    czy scianki dzialowe mozna sobie przestawiac dowolnie??

    chyba tak

    mimo to jest to razace odstepstwo od projektu... odbioru nie ma

    wiesz sam nie wiem jakiej papierologi bedzie mi brakowało
    i to mnie przeraza

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Pablo - obojetne czy przestawienie ścianki działowej jest rażącym odstępstwem czy też nie (moim zdaniem nie jest) osoba uprawniona można kilkoma pociagnięciami czerwonego długopisu dokonać zmiany w projekcie i po sprawie.

    Kiedyś i tak musisz dokonać odbioru budynku. Czyli te czynności administracyjne i tak Cię czekają. W Twoim interesie jest więc to byś dokonał odbioru zanim się przeprowadzisz.

    Najczęściej odbioru budynku dokonuje się na podstawie przedłożonej dokumentacji. Wówczas pies z kulawą nogą nie pokaże się na Twojej budowie nie mówiąc już inspekcji z PINB.
    Oczywiście - jeśli nie masz życzliwego sąsiada który postanowił Tobie całkiem bezinteresownie lub też w w formie odwetu za Twoje przewiny zaszkodzić.

    Pozdrawiam i powodzenia.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    nie trzeba robic jakiegos zamiennego projektu ??

    a jak bedzie z zabudową ganku i przeniesieniem szamba(bo tam gdzie mialo byc pierwotnie nie udało sie go wkopac)

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    nie trzeba robic jakiegos zamiennego projektu ??

    a jak bedzie z zabudową ganku i przeniesieniem szamba(bo tam gdzie mialo byc pierwotnie nie udało sie go wkopac)
    Zabudowa ganku jest istotnym odstępstwem od projektu. Powoduje to nie tylko zmianę w wyglądzie elewacji lecz i także powiększenie kubatury budynku. Sądzę jednak, że i w tej sprawie wystarczy dokonać zmiany w zatwierdzonym już projekcie.

    Co do szamba to może tę kwestię załatwić odpowiedni wpis do książki kierownika budowy + mapka geodezyjna powykonawcza.

    Niemniej niech w się w tej sprawie wypowie któryś z Forumowych architektów lub też zasięgnij po prostu języka w PINB.

    Przypomnę tylko, że takie zmiany wymagają najpierw zatwierdzenia przez urząd a dopiero potem można ich dokonywać. Ty zdaje się zrobiłeś odwrotnie i dlatego też teraz obawiasz się dokonac zgłoszenia.
    Powtarzam ponownie - Kiedyś i tak musisz dokonać odbioru budynku. Czyli te czynności administracyjne i tak Cię czekają. Zrób to teraz gdyż Twój dom jest (jak przypuszczam) nadal niezamieszkały - czyli można się tłumaczyć, że nadal budujesz.
    Czas nie gra na Twoją korzyść a wręcz odwrotnie.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    ganku nie zabudowałem jeszcze
    ale scianki juz poprzenosiłem, szambo z przyczyn niezaleznych( gliniasty teren i zasypujacy sie wykop) tez musiałem gdzie indziej, nie moglem wiedziec przed kopaniem ze szamba tam nie wkope, kopara wywalila jape taka ze szok... i nie dalo rady wkopac.

    pytanie nastepne: jak nanosic takie zmiany, w jakim trybie, czy projekt zamienny czy moze cos innego( nowe pozwolenie na budowe).

    Inwenture geodety na szambo mam, ten stwierdzil ze szambo w innym miejscu to nie problem tylko zeby praw osób trzecich nie naruszało i w odpowiedniej odleglosci od budynku było

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Wyjaśnił to w swoim poscie Jarpol (facet zajmuje się tym zawodowo)

    http://www.murator.com.pl/forum/view...+zawiadomienie

    fragment postu -
    nalezy znow usmiechnac sie do swojego kierownika budowy aby ten ......

    - niech naniesie wszystkie poprawki na wszystkie egz. projektu technicznego naszej budowy aby wymiary byly co do centymetra - Uwaga wcale nie jest nam potrzebny do tego projektant - kierownik budowy wykona to za mniejsze pieniazki - zmiana w projekcie a prawa autorskie to dwie inne sprawy
    - gdyby zmiany byly duze np. dobudowa jeszcze jednego pietra wbrew projektowi kierownik budowy wypelnia to w projekcie oraz zapisuje w dzienniku budowy sporzadza rysunki /wprawny kierownik budowy wykonuje z naszego projektu techniczngo tzw. kalke techniczna oraz za pomoca cienkopisu koloru czarnego nanosi poprawki nastepnie kseruje na papier stempluje pieczatka taka sama jak do wykonania planu zagospodarowania dzialki i to wszystko sklada inwestor wraz z odpowiednim uzasadnieniem do wydzialu budownictwa w starostwie jeszcze przed odbyciem kontroli/ inwestor podpisuje podanie/.

    Proponuję zresztą byś przeczytał cały ten wątek - Powodzenia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  14. #14
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Wowka - teraz ja się przyczepię
    Pytanie zasadnicze brzmi : czy można zamieszkać w nie odebranym domu??
    Odpowiedź brzmi : Można

    To tak jak z bombardowaniem szpitali w czasie wojny : Można, ale nie wolno

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Wowka - teraz ja się przyczepię
    Pytanie zasadnicze brzmi : czy można zamieszkać w nie odebranym domu??
    Odpowiedź brzmi : Można

    To tak jak z bombardowaniem szpitali w czasie wojny : Można, ale nie wolno
    Idąc tym tokiem rozumowania rozszerzę Twoją myśl -
    Czy można maltretować swoją żonę, dziecko? - oczywiście, że można. Wielu to robi i żadnej odpowiedzialności karnej (niestety) z tego tytułu nie ponosi.

    Ale nie o takie pozwolenie w tym pytaniu chodziło.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #16
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Ja mimo wszystko uparcie twierdzę, że autor pytał o możliwość zamieszkania w nieodebranym domu - nie o pozwolenia

    Analogicznie - wielu ludzi mieszkało w nieodebranych domach i żadnej kary za to nie ponieśli.

    W myśl zasady :

    Jeśli ma się w życiu pecha
    a do tego nieszczęść kupę
    można złamać sobie rękę
    podcierając sobie ....

    Wszystko zależy od tego czy ma się szczęście, albo pecha..

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Mariuszu
    przeczytaj tytuł tematu:

    czy można zamieszkać w nie odebranym domu??


    łacznie z treścią fragmentu postu:
    wiem ze urzad moze zameldowac w nieodebranym domu ale czy za zamieszkiwanie nie groza jakies kary??

    i jak pomyślisz to znajdziesz odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #18
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Pamiętasz jak kiedyś uczepiłeś się silnie jednego słowa (kwoty) w tytule posta i jak uparcie przy tym trwałeś

    Nie będziemy ciągnąć tej dyskusji dalej bo to nie ma sensu, ale poprawia mi się samopoczucie i wraca wiara w praworządność kiedy czytam Twoje posty. W końcu nieczęsto spotyka się ludzi robiących wszystko zgodnie z przepisami

    Odpowiedź na pytanie zasadnicze brzmi :

    MOŻNA zamieszkać w nie odebranym domy

    Odpowiedź na uwagi zawarte w treści posta :

    Tak, grozi za to (zamieszkanie w nie odebranym budynku) kara do 10.000 PLN

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Masz rację. Kończymy

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedzi i wierszyki

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony