dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie projekt BACHUS pracownia MTM STYL (Domy w stylu)

    Mam zamiar w niedługim czasie się budować i bardzo podoba mi się projekt Bachus z mtmstyl. Proszę abyście mi doradzili, gdyz ja jako laik zupełnie nie wiem co mogłoby być niekorzystne.Bardzo proszę o plusy i minusy dla Bachusa.


    www.mtmstyl.com.pl

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jest to jeden z najładniejszych projektów...
    hm... teoretycznie to był mój projekt wyjściowy, ja natomiast zrobiłem indywidualny, gdyż moje zmiany szły za daleko i było niestety to wywołane niewielkimi rozmiarami działki. Mam całkowicie inne rozmieszczenie pokoji np. nad garazem jest tylko jedno większe pomieszczenie typu hobby (bilard, baryk) a w tym projekcie masz 2. Ja też zdecydowałem się na solidniejsze ściany (3 warstwowe).

  3. #3

    Domyślnie

    wszystko
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za pochwałę mdzalewscy.

    A jeśli chodzi o maag strasznie wyczerpująca odpoiwedź strasznie Ci dziękuję.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Projekt?
    Widzę , że nie grzeszycie wypowiedziami strasznie sa wyczerpujące!

    Co nie jest tak w tym projekcie...?
    A może chodzi o coś zupełnie innego.....

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGNIECHA
    Projekt?
    Widzę , że nie grzeszycie wypowiedziami strasznie sa wyczerpujące!

    Co nie jest tak w tym projekcie...?
    A może chodzi o coś zupełnie innego.....

    ha,ha,ha Agniecha, wiekszość osób widząc taki projekt od razu przerzuca kartke na inny stwierdzając "ładny, ale za drogi", bo faktycznie jest drogi zwłaszcza dach. Zobacz, nie znam projektów ale jak projekt jest taki bardziej przyziemny, to spostów jest 500. Ja jak pisałem od Bachusa zaczołem, ale zmiany poszły daleko, w większości wywołane niedużym rozmiarem działki

    o masz 2 elewacje na porównanie po lewej Bachus, po prawej moja


  8. #8

    Domyślnie

    Może i tak jest ale skąd ja mam o tym wiedzieć będąc laikiem w tych sprawach.Wystarczyło by to napisać , że dach jest taki i taki to podwaja koszty.
    Czy to takie trudne! Ja pytam o wygląd a nie o koszta nad tym się jeszce nie zastanawiałam co podraża a co obniża, ale wszystkie rady mile widziane.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Nie denerwuj się

    To jest tak jak powiedział mój poprzednik. Większość widząc ten projekt przerzuca stronę na inny, bo to dom (moim zdaniem) dla ludzi mający kupę kasy i nie bardzo więdzących co z nią zrobić. Jest drogi w budowie a w zamian nie daje nic poza spotaykanymi gdzie indziej podobnymi rozwiązaniami. Ale do rzeczy :
    1. Soln spory, ale nie ustawny chyba, ze faktycznie ustaisz tam fortepian jak na rysunku. W zasadzie cała jego powierzchnia sprowadza sie do kąta wypoczynkowego przy kominku, gdzie jst ciasnawo a cała reszta tych metrów sie po prostu "marnuje"
    2. Sporo kuchnia, spora jadalnia a nie ma spiżarni. Pomieszczenia prz garażu są zbyt daleko od kuchni, by mogły służyć tym celom. No chyba, ze jest ten dom podpiwniczony 9nie zauważyłam )
    3. W 3m Wc warto byłoby zainstalowac prysznic, zawłaszcza, że jest dodatkowy pokój na parterze, ale w tym kształcie byłoby to trudne
    4. 21m2 łazienka na poddaszu, hmm. Aż się prosi zrobić z tego dwie w tym jedną dostępną z apartamentu (tak to trzeba nazwać na półpiętrze. Tylko, ze trzeba by nmocno przemyślec wysokość pomieszczeń i scvhod do niej.

    To są tylko moje przemyslenia, ale o takie prosiłaś. Ja bym tego domu nie chciała . Jak bym miała kupę kasy wolałabym mniejsze pomieszczenia, ale za to więcej (może sauna, moze pokój do cwiczen hobby - moze... sama nie wiem). A dach ufffffffffff kosztowałby pewnie tyle co 1/3 całego mojego domu

  10. #10

    Domyślnie

    Agniecha - dom ładny. Faktycznie parę rzeczy jest do przemyślenia. Brak spiżarni w pobliżu kuchni, mała łazienka na parterze (przy tym, że jest tam dodatkowy pokój oprócz salonu). Za to na pochwałę zasługuje łazienka na górze (piękna przestrzeń).
    Dom niewątpliwie będzie drogi (dach - wiem coś o tym mam podobny).
    Jeśli tylko podoba Ci się styl dworkowy to OK.
    Poza tym myślę, że działka powinna być spora (min. 1000m2).
    Jeśli chcesz to obejrzyj mój domek (w galerii zdjęć domów forumowiczów - wątek dom Ciechanki - podobne rozwiązania dachu - mój domek jest jednak sporo mniejszy).
    Gdzie będziesz budować swój dom - w Łodzi czy gdzieś pod Łodzią??

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za wyrażone opinie.Ja też bym parę rzeczy tam zmieniła gdyż parę rzeczy mi się niepodoba.
    A co tu jest takiego drogiego w tym dachu rózna wysokość czy chodzi o coś innego?
    Do Ciechanki:

    Ja będę budować się poza Łodzią w stronę Pabianic.
    Sliczny domu w gruncie rzeczy patrząc na tej mój można dopatrzeć się sporego podobieństwa.
    Czy możesz mi napisać ile masz tam metrów na dole i górze , oraz z czego masz dach i ilę cię kosztował?Oczywiście jeśli to nie tajemnica?

  12. #12

    Domyślnie

    Projekt jest bardzo średni, marny.

    A co do kosztów, o których pisali poprzednicy, rzeczywiście będą spore- poszukaj dobrego architekta 5000-10000 tyś w jedną czy drugą stronę nie zrobi różnicy
    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Widzę maag że nie brak Ci złośliwości.
    Ale czemu większość Twoich wypowiedzi to krytyka czyżbyś robiła lepsze projekty?
    Nie sztuką jest napisać "marny" trzeba dać przykłady i rozwiązania.
    A jeśli Tobie 5-10tys. nie zrobi różnicy to dobrze że masz tak dużo forsy, ale za to innym nie ubliżaj.

  14. #14

    Domyślnie

    Agniecha,
    moja sugestia 5-10 tyś odnosiła się do zaproponowanego przez Ciebie projektu.
    Na ile oceniasz koszt budowy pod klucz w/w domu?
    Zanim zaczniesz budować:
    sprawdź ile kosztuje gotowy m2 domu,
    zastanów się nad ilością pokoi, powierzchnią, wyposażeniem itp,
    policz koszty ogrzewania, itp,
    poszukaj odpowiedniej działki,
    itd
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Ja wiem ,że odniosłaś się do projektu , ale skąd twierdzisz że dla mnie 5-10tys. nie robi różnicy?
    Każdy liczy kasę i każda sumka jest ważna w kieszeni.

    No tak , ale jak ja mam sobie wyliczyć koszty domu o to właśnie proszę ludzi z forum ,aby mi doradzili.A te ceny które oni podaja nie przeglądam ponieważ do końca im nie wierzę.
    Policz koszty ogrzewania?-A jak mam to niby zrobić?
    Działkę już mam i nie muszę jej szukać a dla formalności to mam 5 tys. metrów więc większość projektów mi pasuje.
    A układ pokoi mi tu właśnie w miarę odpowiadał.

  16. #16

    Domyślnie

    Agniecha! Jest to projekt z wyższej półki. To fakt. I przysporzy Ci wiele kosztów. To tez fakt. Mam tylko jedną uwage. Dla mnie jest karygodne, że przy powierzchni ponad 200m2 architekt zaprojektował TYLKO JEDNA ŁAZIENKĘ,choćby miala i 100 m2, ale jest jedna. Po co Ci łazienka 20 m, jeśli na codzień 4-5 osób będzie co rano chciało jednocześnie z niej korzystać. Takie warunki bytowe, a może i lepsze może zapewnić dom o pow. 100 m2, tylko wszystko bedzie mniejsze. W tym projekcie powinno sie roić od łazienek, garderób, a także jakaś spiżarnia przy kuchni. Z zewnątrz jest ładny, ale to typowy projekt na pokaz Poszukaj jeszcze coś o tych parametrach. Wiem, że każde z nas ma inny gust. Dla mnie takim projektem faworytem o podobnej powierzchni jest OstojaII (227 m2) pracowni Arex. Niestety pracownia ma witrynę w przebudowie. W Ostoi II jest garaż dwustanowiskowy. Na dole kuchnia ponad 16 m2 plus spizarnia 2,8 m2, salon (28 m2) i wyodrębniona jadalnia (16 m2), garderoba(4 m2), gabinet (17 m2), lazienka - tylko prysznic, pralnia-kotlownia,schowek pod schodami. Na górze 3 duze pokoje, 2 garderoby i trzy lazienki, z czego jedna (9 m2) dla malzenskiej sypialni o pow. 25 m2. A także strych nad garażem o pow. 34 m2, który może służyc jako pokój rekreacyjny. I WLASNIE TAKI POWINIEN BYC PROJEKT REZYDENCJI. Jeśli masz w domu katalog projektów pt. "408 najciekawszych projektów z 37 pracowni architektonicznych" to zajrzyj do niego. Tam roi od takich rezydencji. I tam jest Ostoja II.
    Jeśli już zdecydowałaś sie na budowę domu o takiej powierzhcni, to wymagaj dużo od projektu. I nie przejmuj się ciętymi uwagami forumowiczów. Chcesz ten dom budować, to...buduj, abyś była z niego zadowolona
    Od razu zaznczam, że planuje zbudować dom o wiele mniejszy.

  17. #17

    Domyślnie

    Agniecha o tym domu tak sie rozpisywalam Sorry ale na pietrze sa TYLKO 2 lazienki
    http://www.wlasny-dom.pl/materialy/r...toja_2_100.jpg

  18. #18

    Domyślnie

    Agniecha,
    albo masz 15 lat, albo nie rozumiesz tekstu pisanego. Nie martw się 70 % polskiego społeczeństwa nie rozumie.
    Poczytaj trochę fachowej prasy, forum, na początek przeanalizuj swoje wypowiedzi...
    Kończę zbędną dyskusję.
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    maag nie przesadzaj! Agniecha jest dopiero od paru dni na Forum. Po prostu dziewczyna gubi sie w projektach. A ja jej chcę pomóc, bo już nie mieszkam w blokowisku. A projektu szukam dla siebie juz od roku i chyba skonczy sie na indywidualnym

  20. #20

    Domyślnie

    Widzę maag, że inteligencją nie grzeszysz ale Twoje wypowiedzi świadczą wyłącznie o Tobie a nie o mnie.
    Widzisz szkoda, że nie rozumiesz ,że ja nie wiem jak policzyć koszta domu -Czy to cos złego?O rany szkoda że Ty wszystko wiesz.Dla mnie akurat ta dziecina jest obca , ale wystarczy mi pomóc.Czy to dla ciebie takie trudne.Wcale nie przejmuje się już Twoimi wypowiedziami a wiesz czemu?Przejżałam Twoje inne i większośc jest takich "dziwnych", ale czemu tak robisz ludzią?
    Twoja wypowiedź:
    """A co do kosztów, o których pisali poprzednicy, rzeczywiście będą spore- poszukaj dobrego architekta 5000-10000 tyś w jedną czy drugą stronę nie zrobi różnicy ""- znów mi chciałaś dopiec ,ale nie znając mnie nie możesz mnie osądzać.Dla złośliwości zmieniłam wypowiedź ,że to Tobie nie robi różnicy, ponieważ skąd Ty możesz wiedzieć co robi różnicę mi a co nie.Szkoda tylko ,że brak Ci trochę bystrego umysłu by się domyśleć.

    I proszę Cię jeśli nie pasuje Ci moja osoba to przestań mi ubliżać i wypowiadać się w moich postach.



    P.s.Dzięki Aleksandryta w końcu są jakcyś normlni ludzie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony