dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Wpis do księgi wieczystej - brak przyłącza

    Dzień dobry, jestem na etapie kupna mieszkania - niska zabudowa szeregowa, w budynku dwa mieszkania - 9 segmentów czyli łącznie 18 mieszkań, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak wygląda cała procedura wpisu i przeniesienia własności, bo nie do końca orientuję się jak to wygląda ze strony prawnej?
    Podpisanie umowy deweloperskiej nastąpiło w styczniu (brak finalnego oddania mieszkania do użytku ze względu na brak przyłącza, ma być "niebawem" dograne, cała reszta już gotowa i mieszkanie można wykańczać na prądzie budowlanym) - po podpisaniu um. deweloperskiej u notariusza i uruchomieniu kredytu jest już roszczenie o wyodrębnienie lokalu, tak? Na to zakładam czeka się dość sporo?
    Do momentu zrobienia przyłącza własność nie może być przeniesiona - to już wiem. Jak więc wygląda na dzień dzisiejszy kwestia księgi wieczystej? Rozumiem że notariusz póki co przy um. deweloperskiej złożył roszczenie o ustanowienie odrębnej własności, a po zrobieniu przyłącza bedzie umowa o przeniesienie własnosci i dopiero wtedy jest zakładana KW dla danego mieszkania? Czyli kolejne czekanie przez ok. kilka miesięcy (Rzeszów)?

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Ostatnio edytowane przez natalayka ; 16-02-2022 o 09:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony