dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pion kanalizacyjny

    Witam, proszę o pomoc we właściwym odczytaniu schematu mieszkania.
    Zakupiłem mieszkanie, w którym możliwym jest utworzenie dwóch łazienek.
    Poprzedni właściciele nie skorzystali z tej opcji i w jednym z pomieszczeń zrobili sobie pomieszczenie gospodarcze.
    Ja natomiast chciałbym tam podłączyć toaletę, ale nie wiem, w którym miejscu jest pion kanalizacyjny.
    Poprzedni właściciel poinformował mnie, że "gdzieś tam jest", to jedna trochę za mało, a nie chcę rozwalać płytek i szukać na chybił trafił.
    Załączam zdjęcie schematu, jaki posiadam.

    Proszę Was o pomoc, czy z tego schematu wynika umiejscowienie pionu?
    Toaleta będzie dokładnie w miejscu, w którym jest ona zaznaczona na planie, ale teraz żeby znaleźć podłączenie do pionu, powinienem odbić płytkę ze ściany za toaletą, czy ze ściany po lewej?? Na toalecie jest zaznaczona jakaś strzałka, ale czy to oznacza miejsce podłączenia?

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/2c280fa1ba84878d

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie w tym szachcie obok kanałów wentylacyjnych. Zapytaj sąsiada.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinfe Zobacz post
    Witam, proszę o pomoc we właściwym odczytaniu schematu mieszkania.
    Zakupiłem mieszkanie, w którym możliwym jest utworzenie dwóch łazienek.
    Poprzedni właściciele nie skorzystali z tej opcji i w jednym z pomieszczeń zrobili sobie pomieszczenie gospodarcze.
    Ja natomiast chciałbym tam podłączyć toaletę, ale nie wiem, w którym miejscu jest pion kanalizacyjny.
    Poprzedni właściciel poinformował mnie, że "gdzieś tam jest", to jedna trochę za mało, a nie chcę rozwalać płytek i szukać na chybił trafił.
    Załączam zdjęcie schematu, jaki posiadam.

    Proszę Was o pomoc, czy z tego schematu wynika umiejscowienie pionu?
    Toaleta będzie dokładnie w miejscu, w którym jest ona zaznaczona na planie, ale teraz żeby znaleźć podłączenie do pionu, powinienem odbić płytkę ze ściany za toaletą, czy ze ściany po lewej?? Na toalecie jest zaznaczona jakaś strzałka, ale czy to oznacza miejsce podłączenia?

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/2c280fa1ba84878d

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Lokalizacją martwiłbym się po tym jak uzyskasz zgodę od wspólnoty czy od spółdzielni na wpięcie się w pion kanalizacyjny. Tego wpięcia też sam nie zrobisz więc ja bym to pozostawił fachowcowi który to będzie robił.
    Być może pod płytkami zostało pozostawione podejście skoro tam wg planu miała być łazienka, wystarczy je tylko zlokalizować. Jeżeli w tym bloku inne mieszkania maja taki sam układ jak Twoje to popytaj wśród sąsiadów w którym miejscu maja podłączenie do pionu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Lokalizacją martwiłbym się po tym jak uzyskasz zgodę od wspólnoty czy od spółdzielni na wpięcie się w pion kanalizacyjny.
    Przeczytaj pierwszy post dokładnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    te kółka z połówką ciemną to kanaliza

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Przeczytaj pierwszy post dokładnie.
    Czytałem i co z tam jest napisane?
    Ano to że poprzedni właściciel nie skorzystał z opcji drugiej łazienki i nie podłączył się do pionu. Nie wiadomo czy jest tam jakieś podejście (być może jest schowane pod płytkami czy tynkiem) a wpięcie się do pionu kanalizacyjnego bez uzgodnienia to nie jest najlepszy pomysł.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za informację, zapytam ewentualnie we wspólnocie, ale tam ma gdzieś być pod płytkami zrobione wejście, kwestia wpięcia. Z tego co rozumiem muszę szukać na tej ścianie za toaletą. Opukam te płytki, może któraś jest "inna".

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinfe Zobacz post
    Poprzedni właściciel poinformował mnie, że "gdzieś tam jest", to jedna trochę za mało, a nie chcę rozwalać płytek i szukać na chybił trafił.
    Załączam zdjęcie schematu, jaki posiadam.

    Proszę Was o pomoc, czy z tego schematu wynika umiejscowienie pionu?
    Na toalecie jest zaznaczona jakaś strzałka, ale czy to oznacza miejsce podłączenia?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Piony są dwa i z reguły sąsiad pod Tobą jest podłączony do tego drugiego - innego niż Ty chcesz się podłączyć.
    Strzałka na dolnopłuku jest po to aby wskazać stronę podłączenia do wody. Obecnie większość jest wyposażona w otwory po obu stronach zbiornika , ale może się zdarzyć , że będzie miał tylko z jednej - tu na schemacie z lewej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2c280fa1ba84878dgen.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	458691  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony