dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Złocień - potrzebuje pomocy.

    Złocień który mam w ogrodzie ma problem.
    Ma 3 pnie. Jeden z nich tuż nad ziemią ma na korze narośla i ślady po żywicy (tak myślę). Dodatkowo sporo kory na samym dole nie istnieje i jest tylko suche drewno pnia.
    Marnieje w oczach. Co to może być ?
    Inne pnie rosną prawidłowo i nie widać żadnych szczególnych znaków.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie co nazywasz złocieniem

    O ile mnie pamięć nie myli złocień to inna mazwa chryzantemy i tym podobnych bylin, nie ma to kory i żywicy.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    może to zlotokap?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    może to zlotokap?
    Noto podłaczam się do pytania?
    Jeśli to złotokap to mogę radzić - obciąć chore fragmenty nawet z nadmiarem tj. wytnij chorą gałąź. Potem przetnij narośl i zobacz co jest w środku. Jeśli nie ma robali ani śladów po nich to może być bakterioza. Jeśli owad to wycięcie sprawę załatwia, jeśli bakteria (tj rak bakteryjny a to odpadanie kory o tym świadczy) to dla spokoju ducha podlej roślinkę Miedzianem. Miedzian problemu co prawda nie rozwiązuje ale jest bakteriostatykiem więc może nie zainfekują się pozostałe pędy.

  5. #5

    Domyślnie Re: co nazywasz złocieniem

    Cytat Napisał zygmor
    O ile mnie pamięć nie myli złocień to inna mazwa chryzantemy i tym podobnych bylin, nie ma to kory i żywicy.
    NIE. Jest to iglak - podobny do tuji (taka wysoka ze 2m) tylko igły są żółte
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: co nazywasz złocieniem

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał zygmor
    O ile mnie pamięć nie myli złocień to inna mazwa chryzantemy i tym podobnych bylin, nie ma to kory i żywicy.
    NIE. Jest to iglak - podobny do tuji (taka wysoka ze 2m) tylko igły są żółte
    Jeśli iglak to robali - tj. jak wyżej i problem z głowy. Obserwuj czy na innych pędach nie ma mniejszych zgrubień

  7. #7

    Domyślnie Re: co nazywasz złocieniem

    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał zygmor
    O ile mnie pamięć nie myli złocień to inna mazwa chryzantemy i tym podobnych bylin, nie ma to kory i żywicy.
    NIE. Jest to iglak - podobny do tuji (taka wysoka ze 2m) tylko igły są żółte
    Jeśli iglak to robali - tj. jak wyżej i problem z głowy. Obserwuj czy na innych pędach nie ma mniejszych zgrubień
    Czyli wyciąć ? To 1/3 iglaka
    Czy te robaki są w tych zgrubieniach ? Czy nalezy ich szukać na igłach ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    NOTO jeśli nie zasycha górna część pędu to ok możesz zaryzykować ale jak pisałeś już zasycha i odpada kora poniżej. Taki schorowany pęd może być źródłem paskudztwa wszelkiego. Przyznam że nie wiem dokładnie jaki gatunek spowodował powstanie tego galasa na pędzie - robią coś takiego ochojniki i to na młodszych pędach. Jeszcze nie spotkałam czegoś takiego (staram się zawsze radzić w sprawach które obadałam i miałam już takich "pacjentów"). Dlatego min. chciałam trochę więcej danych czy gdzieś na Twojej roślince też nie ma takich zmian.
    A i jeszcze jedno - robali powinny być w galasach ale mogą być też na nich

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony