dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Beton B15 robiony samemu

    Witam
    Mam problem z wykonaniem takiego betonu samemu w betoniarce, znalazłem ze dwa przepisy na taki beton z rozpisaniem dokładnie na litry, chcąc być dokładnym odmierzyłem wiaderkiem składniki, wsypałem to do betoniarki i..kicha. Przy takich proporcjach jakie były podane mieszanka zrobiła się taka gęsta, że praktycznie miała konsystencje takiej wilgotnej ziemi do tego większość oblepiła ścianki betoniarki a to co udało mi się wrzucić do taczki to trzeba było wyrzucać z taczki łopatą do dołka. Później próbowałem dawać trochę więcej wody i mniej piasku i trochę było lepiej ale czy to wychodził B15 to wątpię, no i problem oblepiania ścianek betoniarki pozostał. Może problem był w tym że nie miałem grubego kruszywa tylko piasek i taki żwir jakiego używa się do wylewek (drobny) ? Planuję robić samemu ogrodzenie i chciałbym żeby przygotowanie tego betonu pod słupki szło sprawniej a nie za każdym razem wybieranie przyklejonego betonu z betoniarki, i czy nie można zrobić tak żeby ten beton był taki bardziej płynny?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    kruszywo jest bardzo ważne (wielkość frakcji i jego czystość). Na fundament pod ogrodzenie specjalnie bym się nie przejmował, co innego strop czy wieńce. Moje majstry poprawiały właściwości zaprawy dodając do niej płyn do mycia naczyń "L****k"


    pozdr
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim ważne są proporcje kruszywa i cementu
    Wode do tego lej tyle, żeby uzyskać odpowiednią konsystencje

    Wody się nie da "w przepisie" zaznaczyć, bo zupełnie inne ilości będą przy suchym jak przy mokrym piasku
    GG#: 1214251

  4. #4

    Domyślnie

    Specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że kruszywo powinno być czyste, tzn. dobrze wypłukane

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie otrzymałeś prawidłowy produkt typu zaprawa cementowa.

    Tu receptura Muratora:
    http://www.muratordom.pl/budowa-i-re...,6322_4790.htm
    Sławomir Hałaczkiewicz
    ******************
    budowanie polega głównie na transporcie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony