dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie Podpora

    Postaram się w najbliższym czasie zamiescić zdjecia jak wgląda orginalna podpora, ale dopiero w listopadzie. Pozdrawia Zdzisiek.

  2. #22

    Domyślnie Podpory do płyt





    Obiecane zdjęcia podpór do płyt.
    Powodzenia w wykonaniu.
    Pozdrawiam Zdzisiek 608 023 156.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandomec
    z moich doswiadczen to w Polsce jest to jeszcze zadkosc gdyz dosc drogie i ciezko kupic ,ale np w Danii jest to rzecz normalna od wielu lat i bardzo korzystna cenowo za rolke 50 m² 50x 1 placilem 200 koron dunskich (100zl) u nas to na allegro 349 zl za rolke .

    Kupuje to nadal w Danii z tym , ze przysyla mi wujek .

    Przerozne wzory od choinek po worek po ziemniakach lub tez calkowicie gladkie i dziecinnie proste w tapetowaniu (nieporownywalnie prosciej niz np. zwykla papierowa tapeta)

    Cytat Napisał Rezi
    pisze pisze ... nawet stosuje
    A powiedzcie mi np: na poddaszu jak to kleiliście ?
    Tylko na płaszczyzną sufitu i płaszczyznę skosu czy na rogi też (na łączenie sufit-skos-kolankowa ? sufit-ściana ?

    Faktycznie w Niemczech prawie w każdym hotelu są takie ścieny.
    Może w Niemczech kupi sie to taniej niż 350zł na allego ?
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    za tapete gładką z wlókna szkalnego zapłaciłem coś około 130 zł ( 50m2)
    do tego klej, ja kleiłem na Sto ale równie dobry jest semin ) Tapeta jest w orecie sieciowych marketów, firmy semin, knauf, lafarge gips, etc


    na przyklejoną tapete połozłem akryl putz ,

    po roku żadnych pęknięć na powirzchni dachu ok 400 m2
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Miszczu mój
    A co ze stykiem ściana-sufit, sufit-skos, skoś-ściana itp.

    Akryl czy klejenie z rolki od ścianki kolankowej przez skos po sufit bez przerw ?
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    na styku skosy z GK ściana zastosowałem maę akrylowa zbrojoną http://www.semin.com.pl/produkt.php?id=12
    na to akryl putz o malowanie

    tapete zakończ na styku ściany kolankowej , masa fiberlastic wystarczy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Rezi
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  8. #28

    Domyślnie PŁYTY KARTONOWO GIPSOWE

    Witajcie
    Poradźcie mi jaka jest różnica w trwałości , kosztach czy estetyce jeżeli porównamy wykonanie tradycyjnego tynku wewnętrznego na ścianie z BK z wykończeniem gipsowo szpachlowym , a zastosowanie płyt kartonowo gipsowych powiedzmy na kleju z zamocowaniem kołkami i przetartymi szpachlem gipsowym. ?

    pozdrawiam

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    różnica tak jak pomiędzy szczaniem w piwnicy a piciem w szczawnicy
    jezeli mozesz daj tynk gipswy lub tradycyjny z gładzią - dlaczego ? - proponuję przeszukać forum
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  10. #30

    Domyślnie PŁYTA KARTONOWO GIPSOWA

    Jaka techniczna różnica jest to wiem
    Pytanie tyko czy stosowanie tradycyjnego tynku z gładzią jest lepsze , gorsze od innej metody z zastosowaniem płyt kartonowo gipsowych .
    Może jest jakaś różnica np. w przejściu ciepła , wilgoci przez ścianę , czy po prostu różnicy nie ma , a wybór metody zależy od inwestora i ewentualnych możliwości własnego wykonania .

    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Kolejne pytanie na które jest wiele odpowiedzi... Wybrałem płyty bo mogę to sam zrobić - wychodzi szybko, tanio i bez wody. Izolację termiczną to zazwyczaj "w" lub "na" ścianie masz, a wilgotność to kwestia wentylacji... itd,itd. Kwestia gustu, możliwości i upodobań - jak widać każde rozwiązanie ma swoje zalety.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał saliaan
    Witam!
    Ja mam problem z innej beczki, lecz postanowiłem się podpiąć pod ten temat, gdyż dotyczy on również płyt gipsowych...
    Mianowicie:
    Czy ma ktoś z was może projekt użądzenia do podnoszenia płyt gipsowych tak, by można je było zamocować na suficie (taki niby pantograf)?
    Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
    MAM TAKIE URZADZENIE

  13. #33

    Domyślnie

    chciałem sie podłączyć,

    opkładam sciany płytą g-k na klej, teraz niedawno dowiedziałem się od fachowców że oni jeszcze przykręcają płyty oprucz kleju kołkami szybkiego montażu, twierdzą że klrj może odstrzelić a kołki są dla bezpieczeństwa, co o tym sądzicie?

  14. #34

    Domyślnie

    o kołkach szybkiego montażu do płyt nie słyszałem, mój kolega ma dodatkowo przykręcone wkrętami do ściany...

  15. #35

    Domyślnie

    Korzystając z tematu chcę zapytać o jak się ma montaż suchych tynków czyli z płyt g-k do paneli na podłodze???W jaki sposób wykańcza się płyty przy podłodze tak aby mozna było śmiało połozyc panele lub parkiet???No i jak potem można przymocować listwy wykończeniowe do ściany???Czy mozna wiercić w płytach??

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    Plyty GK jak napisales mozna montowac zarowno na klej jak i na stelaz. Sa dwa rodzaju stelazu:
    -drewniany: bardziej pracochlonny przy wykonaniu, lepiej izoluja akustycznie, jednak potrzeba na niego drewna wysokiej jakosci, komorowo szuszonego, gdyz inne moze sie paczyc, i polaczenia moga plyt pekac.
    -metalowy: stalowy, z profili zimnogietych, ocynkowanych. charakteryzuje sie prostota i szybkoscia wykonania, najczesciej sie wlasnie takie stosuje

    hmm jakie sa zalety stelazu i kleju ??: Plyty na stelazach, latwiej i dokladniej sie mocuje, mozna nawet pol dnia spedzic na poziomowaniem rusztu, podczas gdy przy pracy z klejem na ustawienie plyty mamy 30min Stosujac stelaz nie ogranicza naz krzywosc sciany, mzoemy wrecz w pomieszczeniu zrobic ladne 90 stopniowe katy , nie ogranicza nas nosnosc podloza. Jesli nigdy wczesniej nie kleiles plyt to polecam robic na stelazu.

    Do podlogi i sufitu przykrecasz profile U, podkladajac pod nie pasek z filcu, czy twardej pianki, aby wygluszyc stelaz, i umozliwic jego calo plaszczyznowe przyleganie do powierzhcni. Pionowo docinasz na wysokosc pomieszczenia -1cm(aby mogly swobodnie pracowac) profile C, wkladasz je pionowo pomiedzy U, przykladasz plyty, i przykrecasz, Profile C powinny byc rozstawione co 60cm. (plyta standardowa ma 120 wiec wszystko ladnie sie zamknie) Profile tnij nozycami, NIGDY szlifierka kontowa ktora powoduje przegrzania sie profilu, i jege korozje, oraz oslabienie.

    Jesli bys sie zdecydowal na klejenie to klej plyty obwiedniowo-plackowo, obwiednia wokolo plyty, i punktowo placki co ok 30-40 cm, placki powinny miec srednice ok 10cm. Jesli sciana jest jakas wyjatkowo nierowna, to mozna wstepnie ja wyrownac naklejajac na sciane kawalki plyt, i dopiero na nie zewnetrzna plyte.

    mamy standardowo dwa typy wykonywania takich polaczen:
    - z uzyciem tasmy (tutaj mamy do wybory siatke z wl. szklanego, flizeline, papierowa)
    - bez uzycia tasmy

    i Jesli plyty nie maja fazowanych krawedzi, to laczy sie je sposobem drugim, czyli beztasmowo. Plyte sie fazuje (lekko katn scina ostrym (bo inaczej sie karton bedzie strzepic) nozem) i po odpyleniu wypelnia ta szczeline specjalna masa do spoinowania bestasmowego (bodajze CEKOL C45) sciaga sie szpachla, wyrownujac na minus (bo to sie cholernie cieko szlifuje potem) i gdy wyschnie naklada warstwe gladzi, ktora po wyschnieciu szlifujesz Proste, skuteczne, i niewidoczne
    plyty przykreca sie do profili dluzszym bokiem tym zfazowanym fabrycznie, gdzy to polaczenie jest dluzsze, ponadto faza umozliwia zaszpachlowanie lebkow wkretow. Plyty maja szer. 120, tak ze profile daje sie co 60, i wszytsko ladnie wychodzi. Natomiast krotsze boki tak jaki pisalem wyzej sie szpachluje zarowno na sufotach jak i scianach. I nalezy pamietac, ze laczenie krotszego boko powinny byc przesuniete wzgledem siebie. Zeby zobrazowac: mamy tak wysokie pomieszczenie ze jedna plyta jest za krotka i potrzeba jeszce kawale, To raz dajemy ten kawalek na gorze, a w rzedzie obok dajemy go na dole.

    na laczeniach plyt z sufitem sie nie nie daje, tzn. nie daje sie nic co by o laczenia jakos, wmacnialo konstrukcyjnie, plyty mcyje sie d profili tak zeby pomiedzy plyta a scianami zostala przerwa ok 0.5 cm, i ta szczeline wypelnia sie masa nie twardniejaca. Ze wzgledu na estetyke, robi sie to ronego rodzaju "silikonami i silikonopodobnymi" one, nie wymagaja malowania i dlatego naczesciej robie sie to juz po malowaniu. Choc sa szpachlowki, ktore sie maluje. Tak czy inaczej nie wolno tego laczyc zadnymi tasmami czy flizowkami, bo popeka.

    Jak cos pominolem, lub masz jakies watpliwosci pisz


    A JA OSTATNIO SŁYSZAŁEM OD JEDNEGO "PŁYCIARZA", ŻE KLEI PŁYTY DO ŚCIANY I JESZCZE WKRĘCA KOŁKI SZYBKIEGO MONTAŻU - PODOBNO DLA BEZPIECZEŃSTWA. CO WY NA TO?

  17. #37

    Domyślnie

    Kilka lat temu kleiłem i dodatkowa kilka kołków dałem i trzyma do tej pory

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony