dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 128
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 2541
  1. #2101

    Domyślnie

    Wikędy Premium, wzór 5, z przeszkleniem, kolor mahoń - zamówione. Czas oczekiwania ok. 5 tygodni, sklep wziął zaliczkę 500 zł - czy to jest standard?

  2. #2102

    Domyślnie

    Nie widzę tu nic dziwnego. Co budzi Twoje wątpliwości - czas dostawy drzwi czy zaliczka?
    Zaliczka na tym poziomie jest OK, czas zamówienia też jest OK.
    Pamiętaj, że Ty dostajesz te drzwi na samym końcu. Wcześniej producent musi je wyprodukować. Zejdą z linii np. w środę, a w piątek dopiero mają kurs w Twoją stronę. Już 2 dni uciekają na logistykę. Później z hurtowni zamiast wyjeżdżać w piątek, to wyjadą w środę bo trzeba sprawdzić towar i poczekać na kurs do konkretnego sklepu. Już tydzień ucieka na logistykę. Później sklep musi mieć zapas kilku dni w razi "W" aby Klient się nie pieklił że drzwi powinny być a ich nie ma jeszcze. Wiesz o co chodzi. Lepiej powiedzieć 2-3 dni później jak wszyscy mają się stresować.

    Także na spokojnie. Termin 5 tygodni nie jest jakimś strasznie długim terminem, a zaliczka (mam nadzieję że pokwitowana FV zaliczkową) jest na normalnym poziomie.

    P.S. dobierałeś ościeżnicę Termo albo poszerzenia podprogowe. Te drugie szczególnie polecam, bo nie kosztują dużo a robią dobrą robotę.

  3. #2103

    Domyślnie

    Pytałem, bo po prostu chciałem wiedzieć, czy to jest normalne. Kwestia zaliczki mnie zastanawia, bo w sumie nawet gdybym z drzwi zrezygnował (co przy braku zaliczki mógłbym zrobić), sprzedawcy one zostają i może je sprzedać komuś innemu (one przecież i tak nie są robione pod wymiar tylko mają standardowe rozmiary). Tylko kwestia, ile by musiał czekać na kupca, który będzie chciał akurat taki kolor, taki wzór i taką szerokość. Ale jeśli to jest standard, to OK.

    W dwóch innych firmach sprzedających okna i drzwi oferowali mi drzwi, które - pod warunkiem zamówienia w odpowiednim dniu tygodnia - mógłbym mieć nawet na drugi dzień, a w najgorszym przypadku na za tydzień. Bo ileś wyprodukowanych drzwi oni trzymają na magazynie. Ale gdybym zamówił kolor, jaki chcę, i tak musiałbym czekać, bo na magazynie mają tylko kilka najpopularniejszych.

    Bonusów poprawiających sprawy termiczne nie brałem, tylko się upewniłem u sprzedawcy, że próg ma uszczelkę (bo dziwnie to w katalogu Wikęda wyglądało). Tak jak już pisałem, to jest wiatrołap z cienkimi ścianami, a dalej do mieszkania są zwykłe drzwi wewnętrzne, i to z tych absolutnie najtańszych z Wołomina. Więc nie wiem, czy ościeżnica Termo i poszerzenia podprogowe dużo by mi dały, kiedy chłód i tak sobie może wejść innymi drogami. A same nowoczesne drzwi i tak już dużo dadzą względem obecnej sytuacji.

    Na zaliczkę faktury nie dostałem, ale została wpisana na umowie, oficjalnie stanowi ona nie tyle zaliczkę, co kaucję zwrotną.

  4. #2104

    Domyślnie

    Jakbym miał nie brać zaliczek, to po miesiącu mógłbym rozdawać te drzwi bezdomnym, bo tak często ludzie zmieniają zdanie. Ja nie zamierzam za nikogo płacić i później w nieskończoność magazynować takich drzwi.
    Drzwi robione są w standardzie jak piszesz, ale zauważ ile masz opcji do wyboru. Twoje Wikędy mogły powstać w 4 różnych seirach, na 3 typach ościeżnic, w 11 kolorach. O ilości opcji z dodatkami nie wspomnę. Nie trafiłbym z takimi drzwiami w czyjś gust, bo każdy ma ciut inne wymagania. Stąd zaliczki są rzeczą najnormalniejszą w świecie.

    Co do drugiej części to tak - są firmy produkującej określony model w określonym kolorze i rozmiarze do magazynu. Taki magazyn fabryczny posiada np. 30 lewych i 30 prawych sztuk. Tylko, że musisz zgodzić się na zakup określonego modelu - nie wszystkim to pasuje i takich firm raczej ubywa jak przybywa. Towar magazynowany pół roku może doznać uszkodzeń w magazynie. To są pieniądze i niepotrzebna strata czasu jak i mocy produkcyjnych. O mrożeniu kasy nie wspomnę.

    Co do wyboru opcji "termo" to tak jak zauważasz - każdy dom jest inny i dobiera się pod indywidualne wymagania drzwi i rozwiązania w nich zawarte.
    Co do FV zaliczkowej może być wpisana w takiej wersji na umowie. Na jedno wychodzi. Ważne aby na końcu FV była na całą kwotę i tyle. A czy jest to zaliczka, czy zadatek czy kaucja zwrotna to też zależy od zapisów na umowie. Ja preferuję FV zaliczkową, choć księgowa kręci nosem bo ma więcej pracy.

    Tak czy inaczej. Jak widzę po tym co piszesz, to nie masz się o co martwić. Czekaj na drzwi i pochwal się po montażu jakąś fotką i opinią.

  5. #2105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Powiedziałbym że i zaliczka i termin są ok, a nawet optymistyczne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #2106

    Domyślnie

    Ok, dzięki za informacje.

  7. #2107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Potrzebuje zamontować drzwi blizej zewnętrznej krawędzi muru ale żeby otwierały się do wewnątrz. Czy są jakies przeciwskazania do tego? Drzwi musza otwierać się do wewnątrz ale nie mogą być zamontowane przy wewnętrznej krawędzi muru bo jest tam za ciasno - nie oworzylyby się do konca. Chodzi o wikend premium, ościeżnica "11". Bardzo proszę o potwierdzenie.

  8. #2108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Bardzo proszę o odpowiedź, jest tu sporo specjalistów i monterów i na pewno ktoś wie.

  9. #2109

    Domyślnie

    Forumowicze,

    Troche mnie tu nie bylo ale mam prosbe z banalna sprawa - zmienila sie u nas koncepcja koloru i niestety drzwi drewniane, ktore planowalismy jakby stracily sens poniewaz drzwi beda biale albo czarne blyszczace (nie bedzie widac faktury drewna) i tak szukamy drzwi aluminiowych z bocznym naswietlem 2400x1550cm (podzial 1100 i 450). Czy mozecie polecic jakis producentow?
    Poki co znalazlem Wisniowski, Krispol, Dako, Aluhaus, Hormann (chociaz nie jestem pewny czy to aluminiowe drzwi bo w opisie gdzies czytalem,ze to metalowe plyty z EPDM) albo np montuje z drzwi z Aluprof MB.

    Ewnetualnie jakas inna alternatywa warta rozwazenia jakosc vs cena? Macie kogos wartego polecenia z mazowieckiego albo co tutaj montuje pod Wawa?

    Pozdrawiam

  10. #2110

    Domyślnie

    Możesz tak zamontować. Dlaczego by nie? Do tego przy drzwiach otwieranych do środka powinnaś dać okapnik.
    http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf
    Strona 8 (prawy dolny róg)

    Na tych zawiasach z ościeżnicy 11 drzwi otworzą Ci się ponad kąt prosty więc przydałby się mały odbój aby nie walić skrzydłem po drzwiach. Poza tym dzięki takiemu małemu czemuś w domu (są takie odboje dyskretne na ścianę naklejane) nie otworzysz drzwi na kąt prosty. Może to okazać się trochę kłopotliwe przy wnoszeniu jakiś gabrytów.

  11. #2111

    Domyślnie

    Ja rowniez stoje przed wyborem, zastanawiam sie nad:

    Parmax model Basic 15 B

    Mikea termika felc

    Wiatrak WP 21

    Czy szanowni koledzy moga cos powiedziec o ww drzwiach?

  12. #2112

    Domyślnie

    Wszystkie 3 firmy bardzo mocno reklamowały się w sieci. Mikea ostatnio strasznie mocno i denerwującą (przynajmniej mnie) to robi. Co do jakości produktu to nie wiem. Nie mam ich w ofercie.

    Nie wiem czy Finlandia Parmaxa nie miał w ofercie? Tak mi coś w głowie świta nie wiem czemu, choć jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić?

  13. #2113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie.. ja nie znam żadnej z tych firm (tyle co ze słyszenia), więc nawet nie próbowałem się odzywać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #2114

    Domyślnie

    Ok dzieki, wybralem parmaxa

  15. #2115

    Domyślnie

    No właśnie dlatego Fin pisałem, że jakoś kojarzę to, że masz Parmaxa w ofercie ale nie mogę sobie tego wyobrazić, bo ze słyszenia mi te drzwi już nie podeszły. Może jakbym na żywo je sobie pooglądał i zamontował kilka sztuk to może zmieniłbym zdanie.

  16. #2116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    To co Mikea odczynia na forach to przechodzi ludzkie pojęcie. Gerda chyba tak się kiedyś też reklamowała a jakoś nie widziałem po tym aby sprzedaż skoczyła w firmie w której pracuję.

    Aaricia23 - minusem drzwi otwieranych do wewnątrz jest to, że przy silnym wietrze skrzydło zamiast być dociskane do ościeżnicy będzie przeciwnie działać - będzie odpychane. Co za tym idzie, zwiększ się ryzyko na to, że będziesz w domu czuć przewiewy spod drzwi.

  17. #2117

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Aaricia23 - minusem drzwi otwieranych do wewnątrz jest to, że przy silnym wietrze skrzydło zamiast być dociskane do ościeżnicy będzie przeciwnie działać - będzie odpychane. Co za tym idzie, zwiększ się ryzyko na to, że będziesz w domu czuć przewiewy spod drzwi.
    To w największym stopniu zależy od konstrukcji drzwi i systemu uszczelnienia. W oknach jest podobnie, że choć Skandynawowie montuja okna otwierane na zewnątrz, to większość Europy montuje jednak te otwierane do środka. A przecież przewiewów w nich (na ogół!) nie ma.. Też bym optował za drzwiami otwieranymi na zewnątrz, ale to zależy też m.in. o tego ile jest miejsca przed wejściem, czy otwierając nie zrzucisz gościa na schody..

  18. #2118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Oczywiście, że masz rację ale zauważ różnice w konstrukcji pomiędzy średniej klasy oknem, a średniej klasy drzwiami. Tak czy inaczej otwieranie drzwi zewnętrznych w domu na zewnątrz jest preferowanym kierunkiem. W mieszkaniu w bloku odwrotnie ze względu na przepisy p.poż.

  19. #2119

    Domyślnie

    Zależy też to od sposobu zamykania drzwi. W drzwiach tańszych z zamkiem np. 3-bolcowym w skrzydle od strony zamkowej masz 1 punkt zaczepienia - jakieś tańsze marketówki z 1 zamkiem.
    W droższym skrzydle z zamkiem listwowym tych punktów masz znacznie więcej i równomiernie rozłożone są na całej wysokości skrzydła (Wikęd Prestige, KMT 75plus Passive).
    Masz jeszcze wersje pośrednie, czyli opcja pierwsza z dodatkowym zamkiem górnym, ewentualnie dolnym zintegrowanym z głównym zamkiem podklamkowym. Tu jest tego cała masa więc nie ma co wymieniać.

    Oczywiście z przeciwnej strony skrzydło dociskają dobrze wyregulowane zawiasy.

  20. #2120

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Oczywiście, że masz rację ale zauważ różnice w konstrukcji pomiędzy średniej klasy oknem, a średniej klasy drzwiami. Tak czy inaczej otwieranie drzwi zewnętrznych w domu na zewnątrz jest preferowanym kierunkiem. W mieszkaniu w bloku odwrotnie ze względu na przepisy p.poż.
    U mnie akurat drzwi otwierają się na zewnątrz - podzielam Twój argument o dociskaniu przez wiatr. Ale kiedy popatrzyłem na drzwi sąsiadów, to w większości otwierają się u nich do środka. Trudno więc chyba mówić o preferowanym kierunku.. Najogólniej mówiąc przy naszych, w sumie niewielkich, wiatrach, a dość solidnych jednak konstrukcjach drzwiowych, to chyba nie ma jednak większego znaczenia.

Strona 106 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony