dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 128
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 2541
  1. #1921

    Domyślnie

    Witam.
    Stoję własnie przed wymianą drzwi w domu jednorodzinnym. Na chwilę obecną mam drzwi drewniane. Drzwi mają być "100", w dużej mierze padają na nie promienie słoneczne.
    Początkowo zastanawiałem się nad KMT (Plus 75 Passive) jednakże poczytałem trochę w internecie opinii i było trochę negatywnych - posty z około 2009-2011 roku jak jakość tej firmy ma się teraz?. Drugi salon ma zaś drzwi Wikęd (wersja Optimum) i tu już chyba nie znalazłem negatywnych opinii.
    Które wy polecacie bardzie ?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

  2. #1922

    Domyślnie

    Opinie z 2009-2011 roku o KMT możesz już spokojnie przyjąć za przestarzałe. Plus 75 Passive to dobre drzw i co tu dużo pisać. Są OK w swoim przedziale cenowym.
    Optimum to dość świeża seria drzwi Wikęd także możesz nie znaleźć o nich w ogóle opinii w sieci. A co do możliwości pracy na dużym słońcu to są dwie drogi.
    Uniemożliwić ościeżnicy nadmierną pracę poprzez dobór odpowiednich materiałów - np. ościeżnica od Termo Prestige z profilu aluminiowego z kompozytem na prawdę mało będzie pracować na słońcu.
    Druga opcja o której pisze producent to obowiązkowe zadaszenie drzwi aby nie padało na nie bezpośrednio ostre słońce oraz aby nie lała się po nich woda.

    Co do samych Optimum to podpowiem Ci jedno - jest to produkt który ma się znaleźć pomiędzy serią Premium z ościeżnicą Termo a serią TermoPrestige. Bez bicia przyznam się, że nie miałem jeszcze możliwości montażu tych drzwi więc nie chcę się wypowiadać. Widzieć je widziałem (całe i pocięte) ale chciałbym zobaczyć je w montażu.

  3. #1923
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    justo

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Kochani czy ktoś na forum wie coś więcej na temat drzwi zewnętrznych Erkado oraz AFB Kraków? Zastanawiamy się pomiędzy tymi dwoma producentami. Erkado jest mocno rozreklamowane, o AFB niewiele słychać. Macie własne opinie na temat tych dwóch firm?Może ktoś wie jaka jest różnica w ich budowie, i które będą porządniejsze?

  4. #1924
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Jakie byście radzili zamontować drzwi do piwnicy? Z zewnątrz mam dodatkowe wejdzie do piwnicy i jestem przed wyborem drzwi tylko że kompletnie niemam pojęcia jakie tam wstawić, bo raczej nie takie same jak główne wejściowe... poradzicie coś?

  5. #1925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie drzwi do garażu i piwnicy mam z firmy Wikęd. Od dwóch lat jest wszystko w porządku. Po roku konieczna była regulacja ale to normalna sprawa w nowym budownictwie. Oprócz samej jakości drzwi, istitny jest poprawny ich montaż.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-07-2016 o 08:03
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #1926

    Domyślnie

    Nie tylko w nowym budownictwie należy jakiś czas po montażu dokonać ponownej regulacji drzwi. Wikęd lubi układać sobie uszczelkę w drzwiach jakiś czas po montażu. W starszych budynkach też należy często dokonywać regulacji dłuższy czas po montażu. Nie jest to niczym niezwykłym - raczej cech obecnych drzwi stalowych.

  7. #1927
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    A propo uszczelki dolnej obwodowej w TP - wczoraj mi sie wysunela. Wogole jakos tak slabo sie tam trzyma. To normalne ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  8. #1928

    Domyślnie

    Piszesz o uszczelce ze skrzydła z felcu czy o uszczelce z progu opadającego? Czy to normalne ... raczej kosmetyka do poprawy.

  9. #1929
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    z felcu. Normalnie luzno wchodzi/wychodzi, wiec spodziewam sie wypadniecia "zaniedługo". Wkleic to jakoś ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  10. #1930
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad drzwiami zewnętrznymi z Agmar lub Doorsy. W obu przypadkach sosna obłogowana dębem, zamek listwowy, próg drewniany, klamka axa. Byłem zdecydowany na agmar, ale zobaczyłem, że w przekroju nie ma żadnych wzmocnień (stalowych listew) jak u innych producentów. Pytanie czy brak tej listwy to większe ryzyko wypaczenia i problemów z drzwiami czy to raczej taka ściema. Pytanie też czy w zamach listwowych metalplast i Gu jest duża różnica jakości i czy warto dopłacać do GU?

  11. #1931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wszystko zależy od producenta i komponentów których używa. Kilkanaście lat temu Urzędowski produkował dobre drzwi o gr. 68mm bez żadnych wzmocnień. Ale wystarczyła zmiana dostawcy kasetonów z niemieckiego Varioteca na produkcję własną i drzwi zaczęły się krzywić. Tak przynajmniej ja sobie skojarzyłem fakty.
    Po zmianie grubości drzwi na 88mm problemy zniknęły i obywa się bez wzmocnień.

    W innych drzwiach o gr 88 mm i konstrukcji płytowej (nie widać ramy skrzydła - tylko mniej lub bardziej płaska płyta) - mimo stalowego wzmocnienia widuję wykrzywianie. Tu obstawiam słabszy materiał - czyli drewno w środku (drzwi tańsze od wspomnianych wyżej o ponad 30%).
    Także - samo wzmocnienie to tylko jeden z istotnych elementów składających się na całość.

    A zamki? Mam stałą styczność z GU - uważam że - szczególnie "Automatic" - to najlepszy zamek na rynku. Prosty, bardzo mocny, niezawodny i trwały.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #1932

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    z felcu. Normalnie luzno wchodzi/wychodzi, wiec spodziewam sie wypadniecia "zaniedługo". Wkleic to jakoś ?
    Karolek75 - możesz podkleić kropelką silikonu jeśli uważasz, że wypadnie ona. Silikon rzecz jasna neutralny a nie kwasowy (są dostępne bez problemu w budowlanych).

  13. #1933
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    że też nie udaje im się zrobić normalnych drzwi ? mało to nie kosztuje 3-5 tys a to tylko drzwi żadna filozofia ani skomplikowana technologia tu uszczelki wychodzą a to na słońcu nie da SIĘ ZAMKNĄĆ ANI OTWORZYĆ DRZWI MASAKRA JAKAŚ a kosztuje to więcej niż średniej klasy skuter , co za czasy

  14. #1934

    Domyślnie

    Wszyscy to samo mają. Drewniane od wilgoci lekko pracują, metalowe od słońca. Uszczelka to czysty przypadek. Można reklamować ale to raczej kosmetyka na którą czekałoby się ze 2 tygodnie. Raczej strata czasu i przerost formy nad treścią. Aluminium niby najmniej pracuje ale cena jest znaczna. Każdy materiał ma swoje "coś" i tego się nie zmieni.

  15. #1935
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Zastanawiam się nad drzwiami zewnętrznymi z Agmar lub Doorsy. W obu przypadkach sosna obłogowana dębem, zamek listwowy, próg drewniany, klamka axa. Byłem zdecydowany na agmar, ale zobaczyłem, że w przekroju nie ma żadnych wzmocnień (stalowych listew) jak u innych producentów. Pytanie czy brak tej listwy to większe ryzyko wypaczenia i problemów z drzwiami czy to raczej taka ściema. Pytanie też czy w zamach listwowych metalplast i Gu jest duża różnica jakości i czy warto dopłacać do GU?
    Na wstepie dziekuje za firmy. Bylem zdecydowany na drzwi drewniane urzedowskiego 88mm, ale doorsa i agmad tez robi drzwi. Jak sie ma ich jakos do urzedowskiego? Rowniez szukam okien drewnianych doorsa to jaka znana firma z dlugoletnia tradycja doswiadczeniem????

  16. #1936

    Domyślnie

    Witam, b. proszę o radę dot. drzwi zewnętrznych do domu. Otóż podchodzimy tradycyjnie i chcemy raczej porządne drzwi drewniane dębowe, bez dod. bajerów typu pochwyt, dużo szkła, itp. Jeżeli już to zastanawia nas maleńkie lustro weneckie lub nawet wziernik, ale szkła minimum. Kupowaliście coś ostatnio i możecie polecić konkretny model/firmę? Pozdrawiam

  17. #1937

    Domyślnie

    Dobre drewniane robi Porta, Doorsy i cała masa mniejszych producentów. Nie wiem jaki masz budżet do rozdysponowania więc ciężko coś polecać konkretnie. Nie myślałeś jeszcze nad drzwiami stalowymi w okleinach drewnopodobnych, czy wolisz jednak drzwi drewniane?

  18. #1938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Hmm.. jeśli to są drzwi z kategorii dobre, to ja muszę wyszczególnić kategorię wyższą, bardzo dobre)) Bo Dorsy to nie jest szczyt możliwości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1939

    Domyślnie

    Witam,

    Jakie drzwi zewnętrzne polecacie 900x2000 mm do nowego domu. Drzwi od strony wschodniej, są troche odsłonietę, tzn zakrywa je balkon ale jak pada to może zacinać właśnie na drzwi. Interesuja mnie drzwi z pochwytem i wąskim długim przeszkleniem. Drzwi w kolorze antracyt.
    Metalowe wykluczyłem.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  20. #1940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    900x2000 to pewnie światło przejścia? Bo otwor powinien być minimum 1000 x 2100.
    Nowszego typu drzwi (cieplejsze) mają często masywniejszą ościeżnicę i wymagają szerszego otworu (czy u Ciebie taki jest, czy wchodzi w grę jego powiększenie?)
    Jakie " U" zakładasz dla drzwi (jakie masz w oknach?). No i budżet..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 97 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony