dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 128
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 2541
  1. #1981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Czy Macie problemy ze skraplaniem wody po montażu drzwi Wikęd na zwykłej ościeżnicy w budynku z wiatrołapem?

  2. #1982

    Domyślnie

    jankes789 - odnośnie wyraszania się wody napisałem Ci w innym temacie bo też o to pytałeś.
    Co do ościeżnicy Termo czy innej o tej konstrukcji - moim zadaniem warto dopłacić do niej (pisząc ogólnie). Są przypadki gdzie nie ma to sensu. Np. gdy wstawiasz te drzwi do domu z najtańszymi oknami, źle przemyślaną wentylacją i słabym ogrzewaniem. Ja też nie wstawiłbym ościeżnicy Termo do drzwi w kotłowni bo to strzelanie z armaty do wróbla.
    W pozostałych przypadkach zachęcam do dopłaty, bo jest to cieplejsza ościeżnica, czyli przewodzi mniej ciepła na zewnątrz. Jest bardzo sztywna i nie odkształca się praktycznie przez cały sezon. Pamiętaj, że każdy materiał pracuje (lato-zima) i każdy materiał zmienia swoje właściwości.

    Poza tym ja polecam poszerzenia boczne/górne oraz poszerzenie podprogowe (żałuję, że nie mam tego w oknach). Koszt nie jest duży a na prawdę robią robotę te elementy.

    Może ktoś coś jeszcze dopisze o tej ościeżnicy. Fin? Nie chcę pisać elaboratu na 10 stron o różnicy pomiędzy standardem a termo.

    mariusz2011 - ja nie z tego województwa. Napisz do Irka albo zadzwoń do niego. Kontakt masz na stronie Wikędu. Powinien podpowiedzieć do kogo się udać, bo to jego region jest. A już długo jest w Wikędzie w tym regionie kraju więc będzie wiedział co i jak.
    Ostatnio edytowane przez theme ; 26-01-2017 o 16:06 Powód: dopisek dla Mariusza

  3. #1983
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz2011

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zachodnopomorskie
    Kod pocztowy
    71-450
    Posty
    44

    Domyślnie

    [QUOTE

    mariusz2011 - ja nie z tego województwa. Napisz do Irka albo zadzwoń do niego. Kontakt masz na stronie Wikędu. Powinien podpowiedzieć do kogo się udać, bo to jego region jest. A już długo jest w Wikędzie w tym regionie kraju więc będzie wiedział co i jak.[/QUOTE]

    Dzięki Theme, już mam namiary do właściwej osoby. Właśnie od Irka.

  4. #1984
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    zbliżam się do chwili gdy będę musiał montować drzwi wejściowe. Będą od strony północnej pod daszkiem. Celuje w dom pasywny ,więc mszą być ciepłe.Budżet do 6000 zł. Proste drzwi 100. Drzwi drewniane ,ładne ,ale drzewo cały czas pracuje. Warunki szczególnie na zewnątrz się zmieniają ,temperatura ,wilgotność i jak czytam ,nawet te najlepsze mogą lekko się odkształcić. Myślę nad drzwiami kompozytowymi ,aluminiowymi ,ewentualnie jeszcze krytymi blachą nierdzewną. O te kryte nierdzewką wysłałem zapytanie ale mi nie odpowiedzieli. Moglibyście coś polecić z takich drzwi. Montowaliście takie ,jak się sprawują.
    Miłego dnia J.Korona

  5. #1985
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    jerzyka51
    Proponowałbym drzwi wejściowe aluminiowe z obustronną nakładką. Trwałe i ciepłe dzięki obustronnej nakładce

  6. #1986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    OknoHouse, tylko czy takie drzwi kosztują 6.000. według informacji zebranych przeze mnie to kwota między 10-12tyś PLN (zlicowane e i kryte zawiasy).

    Chyba że jestem w błędzie?
    Ostatnio edytowane przez trais ; 07-02-2017 o 12:33

  7. #1987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zlicytowane ?

  8. #1988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    OknoHouse, tylko czy takie drzwi kosztują 6.000. według informacji zebranych przeze mnie to kwota między 10-12tyś PLN (zlicowane e i kryte zawiasy).

    Chyba że jestem w błędzie?
    Wszystko zależy jakie wypełnienie i wyposażenie wybierzesz
    ceny od 5,5 w górę za jednoskrzydłowe
    Najlepszym rozwiązaniem jest wysłać zapytanie o wycenę do kilku producentów/handlowców

  9. #1989
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    A co sądzicie o drzwiach kompozytowych. Czytałem trochę o nich .Materiał wydaje się niezniszczalny,problemy głownie ze złym montażem .Podobno ze zmianą temperatury "słychać strzały"
    Miłego dnia J.Korona

  10. #1990
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    dzisiaj dostałem wycenę od jednego z producentów drzwi drewniano -aluminiowych. Niestety , cena zwaliła mnie z nóg. Chyba dodali trochę złota lub platyny ,dla jej zwiększenia. Kosztują ponad 6800 ,ale nie zł ,tylko euro. Nie jestem milionerem więc odpadają.
    Miłego dnia J.Korona

  11. #1991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Jak w PozBud poniewaz kupilem okna u nich drzwi bede mial rowniez od nichZ Drewno anluminium (modrzew) ral 7016 zlicowane zawiasy kryte wyszlo 10.000 brutto po negocjacjach ale sa zajebiste!!!

    Drzwi 90 w swietle i doswietlenie 50cm

  12. #1992
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FILIP12

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Kod pocztowy
    53-604
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post i chciałbym poradzić się w sprawie zamówienia drzwi zewnętrznych wewnątrzklatkowych.
    Dopiero co pewien stolarz zrobił mi drzwi wewnętrzne do mieszkania, dębowe, bardzo fajnie wyszły i chyba w dobrej cenie, bo 8K za 4 pary drzwi i z jedną wnęką (jak na zdjęciu, załączam zdjęcie). Z góry mówię że namiarów na stolarza nie będę podawał, to tak żeby nie było, że to jakaś kryptoreklama. I teraz stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych (mieszkanie). Ogólnie lubię drewno, zrobiłem drewnianą podłogę, drewniane okna i teraz te drewniane drzwi. Rozmawiałem z tym stolarzem nt. drzwi zewnętrznych i po targach udało się ustalić cenę na 3500. I teraz mam dylemat, czy w tej (lub najlepiej niższej) cenie nie zamówić jednak drzwi firmowych, Zależy mi oczywiście na bezpieczeństwie i też na akustyce, to znaczy nie zależy mi na jakimś nieziemskim wyciszeniu, bo ściany w mieszkaniu i tak nie są grube, więc bez przesady, ale lepiej, żeby nie było lipy w tym względzie, co najmniej przyzwoicie. Co do bezpieczeństwa to podobnie, jak najlepiej, ale bez przesady, jakichś klejnotów nie przechowuję, skarbca nie mam, mimo wszystko jednak oczywiście jest to ważny aspekt. Kwestia wyglądu - ma znaczenie i tak jak pisałem lubię drewno, ale z drugiej strony patrzę na sąsiadów i wszyscy prawie mają podobne (brzydkie) drzwi, więc bym się wyróżniał, co nie byłoby niczym dobrym. Zaś od wewnątrz by było ładniej i to na plus.
    Doradźcie proszę na co się zdecydować, i które drzwi będą lepsze ze względu na powyższą sytuację faktyczną Wygląd nie jest dla mnie kluczowy, o ile zależało mi na drzwiach wewnętrznych, to zewnętrzne przełknąłbym seryjne i bardziej typowe o ile:
    1)będą tańsze i/lub
    2)będą bezpieczniejsze i/lub
    3)będą bardziej dźwiękoszczelne i/lub
    4)czas realizacji będzie szybszy (u stolarza to ok. 2-3 tygodnie)

    a zarazem będą nieźle wyglądać, nie przepadam za materiałami drewnopodobnymi, udającymi drewno, niezbyt orientuję się jakie rozwiązania są w tego typu drzwiach seryjnych.


    Będę wdzięczny za wnikliwą analizę i odpowiedź z argumentacją Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	381578  
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 14-02-2017 o 15:49

  13. #1993
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FILIP12

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Kod pocztowy
    53-604
    Posty
    4

    Domyślnie

    hop hop, poradzi ktoś?

  14. #1994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał FILIP12 Zobacz post
    hop hop, poradzi ktoś?
    Zażyczyłeś sobie odpowiedzi z argumentacją, a wymagających lepiej omijać
    Nie wiem co to za mieszkanie z "niezagrubymi" ścianami, jak na zdjęciu widać ok 30cm ściany wewnętrznej..
    Ok, może stare budownictwo. Więc jaki masz otwór ? bo to może być kluczowe...
    Za 3,5 tys. możesz przebierać w drzwiach (chyba że są np. dwuskrzydłowe?)
    Mogą mieć potwierdzoną dobrą klasę antywłamaniową (stolarz tylko da obietnice)
    Mogą być przebadane pod względem akustyki i dostaniesz wynik. A u stolarza?
    Dwa tygodnie to ekspress nawet jak dla kogoś, kto nie ma aktualnie innych zleceń. Produkty firmowe robią się ok miesiąca.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1995
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Nadszedł czas poszukiwań drzwi zewnętrznych i to tempie ekspresowym, bo ocieplenie budynku niedługo. W przyszłym tygodniu będę miał wyceny drzwi KMT, Wikęd, Mar-Tom, Wiśniowski plus Parmax, ale tu będę musiał chyba jeszcze raz się wybrać bo widzę, że sprzedawca nie do końca wiedział co ma w ofercie

    Ogólnie drzwi wejściowe do domu oraz do pomieszczenia gospodarczego przy garażu. Niestety oba otwory niestandardowe. Do domu otwór 110x250, garaż 140x250. Założeniem jest, że do garażu mają iść drzwi bez wodotrysków (podchwytów, specjalnych wkładek itp.). Do domu trochę lepsze, zarówno jedne jak i drugie płaskie i gładkie, bez żadnych przetłoczeń w kolorze antracytu. W związku z tym moje pytania do Was z prośbą o odpowiedź do czego warto dopłacić? Wkładki, zamki, grubość drzwi? Jeżeli tak to co wybrać?

    Czy jest możliwość zainstalowania podchwytów z dwóch stron, lub z jednej ale tak żeby nie było widać tych "kapiszonów" , czyli montaż podchwytu nie na przestrzał. Taki montaż był np. w drzwiach firmy Parmax, o której wcześniej nie słyszałem, ale zwykły obywatel nie musiał Może ktoś ze sprzedawców tutaj obecnych współpracuje z tą firmą i na "szybko mógłby mi napisać jaki jest koszt drzwi wysokich (o których nam nie powiedziano dzisiaj w salonie), czyli jak dla nas 250 cm, byłaby to jedyna opcja bez montowania naświetla - przynajmniej jedyna o jakiej wiemy.

  16. #1996
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FILIP12

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Kod pocztowy
    53-604
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zażyczyłeś sobie odpowiedzi z argumentacją, a wymagających lepiej omijać
    Nie wiem co to za mieszkanie z "niezagrubymi" ścianami, jak na zdjęciu widać ok 30cm ściany wewnętrznej..
    Ok, może stare budownictwo. Więc jaki masz otwór ? bo to może być kluczowe...
    Za 3,5 tys. możesz przebierać w drzwiach (chyba że są np. dwuskrzydłowe?)
    Mogą mieć potwierdzoną dobrą klasę antywłamaniową (stolarz tylko da obietnice)
    Mogą być przebadane pod względem akustyki i dostaniesz wynik. A u stolarza?
    Dwa tygodnie to ekspress nawet jak dla kogoś, kto nie ma aktualnie innych zleceń. Produkty firmowe robią się ok miesiąca.
    Dzięki za odpowiedź, nawiasem mówiąc liczyłem na Ciebie, dopiero się zarejestrowałem, ale forum już jakiś czas czytuję i cenię sobie Twoją opinię.

    Czyli sugerowałbyś kierować się w stronę produktów firmowych, jeśli by przełknąć czas oczekiwania. Jakie marki poleciłbyś lub nawet jakie konkretnie modele uważasz za udane? Budżet elastyczny, bez ograniczeń ale i też bez szastania, to mieszkanie na 3 piętrze.

    Ściana na zdjęciu jest gruba, ale np. już prostopadłe do niej są cieniutkie (chyba) i słychać jak sąsiad wzdycha sobie pod nosem, dramat. W drugim pokoju jest lepiej, bo sąsiaduje on jedynie z klatką schodową i myślę, że tam ściana jest już grubsza, ale i tak zastanawiam się, jak duża szczelność akustyczna drzwi jest potrzebna i na ile to może wpłynąć na ogólną szczelność mieszkania. Do tego pokoju sąsiadującego z klatką schodową przestawiam pianino i także kolumny, generalnie często będzie jak to mówią grać muzyka Nikt się nie skarży nawet teraz, gdy instrument jest w pokoju z sąsiadami z obu stron i tymi cienkimi ścianami gdzie słychać kichnięcie i telewizor, tak więc nie będzie problemu, mimo wszystko jeśli drzwi mają decydować o tym, jak mocno pianino będzie wyciekać na klatkę (i tu się właśnie zastanawiam), to wtedy zwróciłbym na to uwagę.

    Czyli takie drzwi firmowe w tym budżecie powiedzmy 3-3.5 K dadzą lepsze wyciszenie niż drzwi z litego dębu od stolarza? Myślę, że byłyby grube, te co mi zrobił wewnętrzne naprawdę mnie usatysfakcjonowały w pełni, są masywne i chyba dość grube, więc pewnie lipy by nie było i w przypadku zewnętrznych.
    Generalnie kusi ta opcja - na plus wygląd + drewno, które mi się podoba, spójność wnętrza (z drzwiami wewn.), szybsza realizacja i generalnie brak konieczności chodzenia, wybierania. Z drugiej strony właśnie na minus też wygląd zewnętrzny, nie chcę się wyróżniać i prowokować jakiegoś włamania (mała szansa, ale nigdy nie wiadomo), a także pewność - prawdopodobnie będą trwalsze i solidniejsze niż większość drzwi firmowych, bo stolarz wydaje się być pewny i już raz (wygląda na to, że) się sprawdził, ale to jednak nie jest pewność, jest szansa, że coś zacznie szwankować po jakimś czasie, choć się na to nie zapowiada, to zawsze jest to ryzyko.

    Tak sobię tu gdybam i opisuję swoje rozterki, będę wdzięczny jeśli napiszecie (@finlandia i inni) swoje zdanie i to mnie na pewno jakoś skłoni do któregoś rozwiązania, oczywiście decyzję będę musiał podjąć sam, bo zawsze są plusy i minusy, zdaję sobie sprawę.

  17. #1997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie podałeś wymiarów otworu.. ale zakładając standard mam jedne typ: B30 od Polskone. Sprawdzone, dobra klasa anywłamaniowa, EI30, i dobre Rw. PRzy tym cena też ok i wykończenie też może być fornirem (myślę że ciągle w cenie ok 2,5tys).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #1998
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FILIP12

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Kod pocztowy
    53-604
    Posty
    4

    Domyślnie

    Skrzydło ma 83 x 200 cm.

  19. #1999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wygląda na "typowe osiemdziesiątki". Także - teraz poszukaj dobrego salonu - może ktoś będzie miał pojęcie o tym modelu. Ew. zaproponują Ci coś innego..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #2000

    Domyślnie

    Ja wziąłem na główne drzwi KMT 75plus Passive. Czekam obecnie na montaż.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

Strona 100 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony