dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 128
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2541
  1. #2021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    ..
    2. czy drzwi muszą być zamontowane przed fliziarzem?
    Moim zdaniem nie muszą, bo i tak między nimi musi być zachowana dylatacja. Tyle, że od montażystów drzwi będzie to wymagało dość dużej ostrożności i kultury, też technicznej..

  2. #2022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Witam wszystkich, czas nam uciekł i zupełnie zapomniałam o zamówieniu drzwi zewnętrznych do kotłowni i frontowych a niebawem przychodzi fliziarz, proszę o pomoc, żeby łatwiej rozmawiało mi się w sklepie. Chodzi o dobre i nie za drogie drzwi:
    1. czy przy montażu w ścianie 25cm będzie szpaleta z fliz na ok. 50% grubości ściany, czy to zależy b. od drzwi i rozwiązania?
    2. czy drzwi muszą być zamontowane przed fliziarzem?
    3. kolor stolarki to "dąb bagienny" -może ktoś z Was ostatnio coś takiego dopasowywał? Pozdrowionka.
    1. Wszystko zależy od drzwi. Zwykle ościeżnica ma ok 10-12cm, także wnęka do obrobienia będzie na minimum połowę ściany.
    2. Nie muszą, ale zdecydowanie ułatwi to pracę i unikniesz ryzyko popełnienia błędu. Glazurnik będzie widział jak ma ułożyć płytki, a nie tylko będzie "gdybał"
    3. Raczej dopoasujesz bez problemu. Ale to juz szukaj tam, gdzie wybierasz drzwi, bo na razie to trudno zgadnąć czy szukasz czegoś z marketu za 1 tys. zł, czegoś racjonalnego czy też może masz otwór wielkości drzwi garażowych i nie zmieścisz się z ceną w 10 czy 20 tysiącach
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #2023

    Domyślnie

    finlandia dzięki wielkie za kompletną odpowiedź Frontowe -padło na Agmar Montana Dąb g=77mm i wewn w garażu Hormann T30 -co Ty/Wy na to?

  4. #2024

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać o opinię specjalistów. Planuję wymianę drzwi w kamienicy/domu z cegły ocieplonego 10cm styropianu. Moją wątpliwość dotyczącą wyboru rodzaju drzwi (drewniane/stalowe) budzi usytuowanie drzwi. Front budynku znajduje się od strony SE, a drzwi z marketu są już mocno sfatygowane od słońca i nagrzewają się bardzo mocno w słoneczne poranki. Niestety zadaszenia nad drzwiami nie mogę powiększyć tak by zacienić front drzwi. Nie mniej starcza ono by uchronić drzwi przed deszczem (około 70 cm daszek).
    Proszę o kilka wskazówek co w takiej sytuacji wybrać, jako podejść do tego problemu.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  5. #2025

    Domyślnie

    Może nie kupuj drzwi z marketów (tam też co prawda bywają dobre firmy). Ja mam bezczelnie zamontowane Wikędy 26-ki Premiumy ze starej serii sprzed jakiś 4 lat. Są wystawione na słońce bo są centralnie od południa, bez daszku itd. Jak piszę - wiszą 4 lata i raz coś podregulowałem, bo uszczelki się ułożyły i tyle. Nagrzewają się bardzo, co jest oczywiste przy kolorze antracytowym.
    Nie piszesz nic o budżecie jaki masz na wydanie oraz o dokładnych wymiarach otworu, bo może taniej będzie kupić ciut droższe drzwi niż pruć elewację.

  6. #2026

    Domyślnie

    Dzięki THEME za odp.

    Zaczynając od Budżetu to myślę o około 5 z trzema zerami Może nie dużo, ale jednak sporo więcej niż drzwi marketowe.
    Na WIKĘD Prestige mnie stać, na CALa z Rycerstwa lub STOLPAW oraz WĘGREZYN też powinno wystarczyć.

    Jak pisałem to stara kamienica z cegły pełnej. Elewacja raczej nie do tknięcia na tę chwilę, choć budynek jest ocieplony. Załączam fotki od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Wymiary aktualnie to 104 cm szer i 215 cm wysokości.

    Jakieś sugestie i rady?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170515_0938312.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	389806
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18678898_1224346977693900_2025463023_n.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	389807
    Ostatnio edytowane przez berdyk ; 23-05-2017 o 18:45 Powód: poprawka

  7. #2027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wymiar 214 jest od wewnątrz? Włącznie z tymi "pustakami" nad drzwiami?

    NA szerokość szukałbym drzwi o szerokości ok103cm (przy montazu od elewacji można zasosować taśmę rozprężną). Pozostaje kwestia wysokości. CAL ma 210, za dopłatą można pewne zrobić wyższe, w Urzędowskim w takich sytuacjach dodawałem poszerzenie wyglądające jak dodatkowa rama, a w innych firmach popytaj - są takie, które w pewnym zakresie robią drzwi na wymiar bez dopłaty.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #2028

    Domyślnie

    Tak, wymiary sa podane wraz z pustakami. Chce podwyzszyc prog i to powinno wystarczyc.
    Odbiegamy jednak od pytania. Ktore drzwi beda bardziej odpowiednie w moich warunkach zabudowy?

  9. #2029
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdyk Zobacz post
    Dzięki THEME za odp.

    Zaczynając od Budżetu to myślę o około 5 z trzema zerami Może nie dużo, ale jednak sporo więcej niż drzwi marketowe.
    Na WIKĘD Prestige mnie stać, na CALa z Rycerstwa lub STOLPAW oraz WĘGREZYN też powinno wystarczyć.

    Jak pisałem to stara kamienica z cegły pełnej. Elewacja raczej nie do tknięcia na tę chwilę, choć budynek jest ocieplony. Załączam fotki od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Wymiary aktualnie to 104 cm szer i 215 cm wysokości.

    Jakieś sugestie i rady?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170515_0938312.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	389806
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18678898_1224346977693900_2025463023_n.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	389807
    Jako użytkownik, do niedawna z czystym sumieniem poleciłbym Wikęd TermoPrestige. Ale po ostatniej awarii zasuwnicy i oczekiwaniem chociażby na sygnał od serwisu - odradzam.

    edit:
    Wiked uzywa juz nowych zasuwnic, ktore wg serwisu sa w zasadzie bezawaryjna.

    Co do narzekan na serwis i jego reakcje, to prawda jest taka ze kupilem drzwi w firmie ktora je wstawiala mi okna i Wiked-y zamowila dla mnie na moje specjalne zyczenie, w zasadzie ich nie sprzedaja. Moze stad te parodniowe oczekiwanie na reakcje. Moze nie byc to wina Wikedu. Ciekawe, czy jakbym zadzwonil bezposrednio ze mam ich drzwi i nie moge zamknac drzwi na klucz lub wejsc do domu ( jeszcze raz - z nowa zasuwnica ma sie to nie zdarzac ) - jaka bylaby reakcja?

    Zasuwnice wymienione na inny model - uszkodzona i druga w sprawnych drzwiach tez. Suma sumarum jestem zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 01-06-2017 o 12:03

  10. #2030

    Domyślnie

    Karolek - nie wiem jak załatwiasz reklamację. Gdzie ja skierowałeś? Do sklepu czy bezpośrednio do serwisu. Czy sklep dał Ci odpowiedź czy jest to uznane czy nie? Co do serwisu, to ja się w cale nie dziwię, bo jeżdżą chłopaki z Wikędu do rzeczy których w ogóle nie powinni robić, bo drzwi trzeba wyregulować. Od tego jest montażysta. Oni powinni zajmować się takimi przypadkami jak u Ciebie, gdzie potrzebna jest prawdziwa pomoc, a nie regulacja zawiasów czy poluzowanie śruby od wkładki.
    Co do serwisu i reklamacji w Wikędzie to dla mnie jest to jedna z najszybszych firm. Może sprzedawca nie odpowiedział na jakiegoś maila z pytaniem z serwisu i stąd te opóźnienia? Dzwoń tam gdzie składałeś reklamację i dopytuj się o wszystko. Jak coś to pisz na forum to podpowiemy coś.


    Berdyk - odpowiedziałem na PW. Teraz już wiem co miałeś na myśli. Nie skojarzyłem tematów.
    Pytanie czy chcesz lekko podkuć otwór, skoro i tak cegła w kamienicy jest zakryta ociepleniem. W takim wypadku możesz nawet dać Prestige Wikędowe, których nie poleca Kolega wyżej. Ot złośliwość rzeczy martwych. Optimum z termo w rozmiarze 90N będą miały idealną szerokość - otwór 1031mm, a sama ościeżnica 1011mm.
    Prestige raczej będą potrzebowały ciut więcej miejsca, bo sama ościeżnica 1039mm. Raz, że za mało miejsca na montaż i pianę, dwa że musiałbyś mieć idealnie prosty otwór, bo minimalne wybrzuszenie lub przekrzywienie otworu i nie włożysz nawet ościeżnicy.

    Pytanie jeszcze czy szukasz drewnianych czy stalowych? Ja pisałem wyżej - mam zwykłe Premiumy u siebie i słońce na nie praży i nic się z nimi nie dzieje. Pewnie za kilka lat wymienię sobie na Prestige lub coś innego jak będzie coś fajnego na rynku. A co - i szewc może sobie butki sprawć .

  11. #2031

    Domyślnie

    @karolek75

    Z czego masz zrobioną elewację na drugim zdjęciu? Co dalej z tym będziesz robił? Wygląda świetnie, nie obawiasz się później trudności z czyszczeniem tego?

  12. #2032
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał patent.x Zobacz post
    @karolek75

    Z czego masz zrobioną elewację na drugim zdjęciu? Co dalej z tym będziesz robił? Wygląda świetnie, nie obawiasz się później trudności z czyszczeniem tego?
    to chyba do berdyka ?

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Karolek - nie wiem jak załatwiasz reklamację. Gdzie ja skierowałeś? Do sklepu czy bezpośrednio do serwisu. Czy sklep dał Ci odpowiedź czy jest to uznane czy nie? Co do serwisu, to ja się w cale nie dziwię, bo jeżdżą chłopaki z Wikędu do rzeczy których w ogóle nie powinni robić, bo drzwi trzeba wyregulować. Od tego jest montażysta. Oni powinni zajmować się takimi przypadkami jak u Ciebie, gdzie potrzebna jest prawdziwa pomoc, a nie regulacja zawiasów czy poluzowanie śruby od wkładki.
    Co do serwisu i reklamacji w Wikędzie to dla mnie jest to jedna z najszybszych firm. Może sprzedawca nie odpowiedział na jakiegoś maila z pytaniem z serwisu i stąd te opóźnienia? Dzwoń tam gdzie składałeś reklamację i dopytuj się o wszystko. Jak coś to pisz na forum to podpowiemy coś.
    Przedytowalem swoj oryginalny post
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  13. #2033

    Domyślnie

    Właśnie widzę. Najważniejsze, że jeszcze raz zadzwoniłeś do sprzedawcy. Ja handluję m.in. Wikędem od wielu lat. Znamy się bardzo dobrze i chwalę sobie współpracę z nimi. W razie reklamacji wiem do kogo uderzyć, jakie dokumenty są potrzebne itd. To znacząco przyspiesza reklamacje - w sensie znajomość poruszania się z reklamacją po danej firmie, bo każda ma inne procedury.
    Wikęd ostatnimi czasy zmienił trochę procedury reklamacyjne u siebie. Wszystko już teraz się dotarło i wiem ze słyszenia, że wszystko działa już płynnie.

    P.S. jak ktoś mało montuje drzwi z zasuwnicami to też są problemy, bo wymagają one większej precyzji montażu. Zły montaż znacząco przyspiesza zużywanie się zasuwnic.

    Tak czy inaczej, dobrze że już się wszystko wyjaśniło. Daj znać jak po serwisie i czy wszystko teraz dobrze chodzi.

  14. #2034
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Nie mam zarzutow. Oprocz jednego ... praca poprzedniej zasuwnicy bardziej mi odpowiadala. Sposob blokowania drzwi byl bardziej przyjazny. Ale wole zasuwnice ktora sie nie psuje. To kolejny dowod na to ze bajery czasami sie nie sprawdzaja.

    No i milszy "klik"
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  15. #2035

    Domyślnie

    No rzeczywiście były przez krótki okres czasu te zasuwnice montowane, ale Wikęd szybko je zmienił po pierwszych doniesieniach z terenu. Teraz starają się uderzyć w pierś i jak coś się dzieje takiego jak u Ciebie to wymieniają bez gadania na tą nową zasuwkę. Ważne, że potrafią przyznać że poprzednia zasuwnica nie była szczytem techniki i wymieniają bez grymaszenia. Pewnie nie znasz tematu, ale pewna firma od drzwi wewnętrznych (na literę D) miała problem z zawiasami. Notorycznie skrzydła opadały na nich. Serwisanci się wkurzali, bo trzeba było to regulować i jeździć na darmo. Komplet zawiasów jak dobrze pamiętam kosztował około 50zł. Razy 10 sztuk drzwi w domu to już robiło kwotę sporą. Oczywiście firma nie przyznała się oficjalnie do tego (w sensie do hurtowni i dealerów) i w kuluarach spotkań branżowych człowiek musiał się dowiadywać takich rzeczy aby być przygotowanym na taki serwis.

    Tak czy inaczej - zrobili, działa i zadowolenie wróciło więc chyba jest OK.

  16. #2036
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Jest

  17. #2037

    Domyślnie

    W zasadzie byłem zdecydowany na stalówki. Wiadomo budżet. A do tego potrzebuje jeszcze dwóch drzwi wejściowych.
    Polecany był Wikęd więc go brałem pod uwagę. Poszedłem do salonu gdzie mają m.in. w ofercie Wikęd. A tam na dzień dobry przy pierwszych drzwiach że stalówki to zimne drzwi. Była mowa o drzwiach premium. Byłem jednak zdecydowany na Optimum z ościeżnicą Termo. No to sprzedawczyni że są to lepsze drzwi.
    No ale, że jako byłem z osobą towarzyszącą, to temat zszedł wiadomo na drzwi drewniane. Że się bardziej podobają. No to sprzedawczyni zaproponowała drzwi z Cala. Na dzień dobry ulotka z kolekcji Lekka Jazda. Cena podobna do tych z firmy Wikęd.
    No i mam zagwozdkę Cal z kolekcji Lekka Jazda czy Wikęd Optimum z ościeżnicą Termo.

  18. #2038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    czy Wikęd Optimum z ościeżnicą Termo.
    IMO nie opłaca się Optimum z ościeżnicą Termo. Niewiele drożej masz znacząco lepsze Prestige.
    Czytałeś?

  19. #2039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IMO nie opłaca się Optimum z ościeżnicą Termo. Niewiele drożej masz znacząco lepsze Prestige.
    Czytałeś?
    Ok. W takim razie Prestige bądź Cal Lekka Jazda.
    Jutro muszę zadecydować. Do Cala muszę dopłacić za zmianę koloru. Nie wiem jak w przypadku drzwi Wikęd.
    Dzisiaj miałem pomiar. Otwór tylko 202 cm nad gotową posadzką. Ale oba drzwi po skróceniu zmieszczą się.
    Dodatkowo nie wiem co jeszcze dać pod próg. Pomiarowiec powiedział że może być XPS. Można też dać poszerzenia ale to trochę drogie rozwiązanie i sam mówił że XPS lepszy.
    Ja się zastanawiałem nad wylewką z perlitobetonu.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 04-07-2017 o 14:12

  20. #2040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Pomiarowiec powiedział że może być XPS.
    Zmień montera, jeżeli to on ma montować.
    Przed chwilą był wątek o montażu na XPS. Nie da się tego zrobić stabilnie, bo XPS jest za miękki i nie da się w nim stabilnie zamocować progu.
    IMO najlepsza opcja to poszerzenie z PVC (mi zrobili 28cm na profilach okiennych, dużo tańszych niż systemowe Wikęda).
    Można też podmurować chociaż częściowo, ale IMO to gorsze rozwiązania i nie koniecznie tańsze.

Strona 102 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony