dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 128
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 2541
  1. #2061

    Domyślnie

    Określ jeszcze chociaż cenę do jakiej chcesz się zmieścić z zakupem drzwi. Rozumiem, że mają one wyglądać i spełniać funkcję izolacji termicznej.
    Nie patrz na to, że Kon-Trade to Polski wyrób i jest słaby, bo ma U=1,6. Polskie wyroby mają również U na poziomie 0,7 i nie jest to jeszcze ich szczyt. Najprostszy Wikęd w serii Premium ma U na poziomie 1,0 dla drzwi pełnych z ościeżnicą Termo. Ja standardowej ościeżnicy stalowej (11-ce) ma U=1,2. Cały czas mówimy o drzwiach pełnych bez przeszkleń.

    http://wiked.pl/images/NOWECERTYFIKA...SKRZYDLOWE.pdf

  2. #2062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Zaciekawiła mnie jedna kwestia... drzwi PCV tarasowe Uw=0,74 W/m2K kosztują 900zł (Iglo Energy). Ile mogą kosztować drzwi zewnętrzne o podobnych parametrach?

    Na allegro są firmy reklamujące się jako polski producent z drzwiami stalowymi 55-65mm wypełnionymi EPS za 600-900zł. I nie piszę o Kon-Trade bo ci mają drzwi "polskie" od 1000zł.
    Przykłady:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=6810650504 (600zł)
    http://allegro.pl/drzwi-stalowe-bial...897263418.html (900zł)
    http://allegro.pl/drzwi-stalowe-zewn...810650593.html (780zł)
    http://allegro.pl/polskie-drzwi-uv-c...651585996.html (950zł)

    Macie jakieś doświadczenia z takimi drzwiami?

    Sam EPS 50mm to Uw=0,8, ościeżnicę mogę sobie wypełnić pianką PUR, pozostaje kwestia uszczelek, blach "na przestrzał" na styku drzwi i ościeżnicy oraz zamków i klamek.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #2063
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Określ jeszcze chociaż cenę do jakiej chcesz się zmieścić z zakupem drzwi. Rozumiem, że mają one wyglądać i spełniać funkcję izolacji termicznej.
    Wyglądać jak drzwi, które w końcu widać wchodząc do domu, choć nie z zewnątrz. Pytanie właśnie czy trzeba iść w koszta (miałem propozycję Hormana za 2-3 tys) bo ocieplenie i bajery? W tysiącu się zmieszczę z montażem?
    PS. Gdyby ktoś miał coś ciekawego w ofercie (montaż okolice Błonia) to chętnie się zapoznam.
    PC SDC09H3E8

  4. #2064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wyzej ktos podal linki do tanich produktow. Nie licz na to ze profesjonalna firma zamontuje je za 200zl.

  5. #2065
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nie pamiętam już czy w Obi czy w Casto sa drzwi polskie za okolo 900zł, wspolczynnik 1.2 chyba. Ościeżnice wypełniasz pianką i jest niewiele gorzej. Uszczelki miały ok. Oni za montaż biorą chyba 150zł, ale wtedy VAT spada do 8% i ten montaż może cie wyjdzie jakieś 50zł.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #2066
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nie pamiętam już czy w Obi czy w Casto sa drzwi polskie za okolo 900zł, wspolczynnik 1.2 chyba. Ościeżnice wypełniasz pianką i jest niewiele gorzej. Uszczelki miały ok. Oni za montaż biorą chyba 150zł, ale wtedy VAT spada do 8% i ten montaż może cie wyjdzie jakieś 50zł.
    Sam je miałem brać do garażu ale mam tam otwór 204cm a one chyba są na 207 i musiałbym przycinać a sprzedawca nie miał pojęcia jak potem te drzwi zabezpieczyć żeby blacha nie odchodziła.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  7. #2067

    Domyślnie

    Witam,
    Czy moglibyście mi doradzić najlepszą opcje w takiej sytuacji:
    • budżet - 5000 pln, ale jeśli trzeba to można zwiększyć
    • wymiary otworu - 1000x2110, jeśli trzeba to pewnie mógłbym poszerzyć o 5-6cm
    • minium czasu "zajmowania się" drzwiami, nie chcę nic konserwować, itd więc drzwi drewniane raczej odpadają
    • drzwi od wschodu
    • drzwi powinny być jak najcieplejsze
    • tyl


    Szczerze mówiąc rozważałem TP od Wikędu lub Passive od KMT. Problem w tym, że w przypadku Wikędu wejdą tylko 80" a taka opcja odpada.

  8. #2068
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Nie pamiętam już czy w Obi czy w Casto sa drzwi polskie za okolo 900zł, wspolczynnik 1.2 chyba. Ościeżnice wypełniasz pianką i jest niewiele gorzej.
    Nie rób sobie żartów. Od kiedy wypełnienie pianą np. stalowej rury poprawia w zauważalny sposób współczynnik U?
    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Oni za montaż biorą chyba 150zł
    Nie szukają czasem pracy? Bo za taką stawkę to będą rozchwytywani!

  9. #2069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nawet stalowymi trzeba sie zajmować. Ostatnio u klienta w dwuletnich przycinał mi się zamek. Wystaczyło smarowanie, bo żadnej wady nie znalazłem. Po prostu drzwiami nikt się nie "zajmował".
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 27-07-2017 o 21:07
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #2070

    Domyślnie

    Oczywiście, jakaś konserwacja na pewno będzie wymagana, chciałbym ją po prostu ograniczyć do minimum.

    Jak wypada KMT Passive w porównaniu do TP Wikęd? Bo widzę, że 90" KMT powinny się zmieścić w miarę bez problemów (So = 1015).

  11. #2071

    Domyślnie

    Cytat Napisał zainteresowany00 Zobacz post
    Oczywiście, jakaś konserwacja na pewno będzie wymagana, chciałbym ją po prostu ograniczyć do minimum.
    Wbrew pozorom drzwiami drewnianymi też nie trzeba się zajmowac jakoś szczególnie, o ile są jakoś osłonięte daszkiem czy okapem. Myć trzeba jak każde inne - czyli wtedy, kiedy ich zabrudzenie nam przeszkadza.. Mnie od 6 lat nie przeszkadza..

  12. #2072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Widziałem jedne, 10-letnie drzwi które były malowane. Na setki z firmy, którą najczęściej montowałem.
    Widziałem też dużo drzwi miejscowo zniszczonych - najczęściej zamykanych ręką za krawędź skrzydła a nie klamkę. Tak samo wyciera się lakier jak i okleina stalówek. Oczywiście zdarzają się też drzwi wykonywane z mniej trwałych materiałów, ale to chyba nie dziwne. Za tanie pieniądze ciężko o wysoką jakość. Za dużą kasę też można trafić na byle jaki produkt, także - zawsze trzeba wybierać roztropnie.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 31-07-2017 o 11:37 Powód: 100 a 10 lat to jednak robi różnicę;)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #2073

    Domyślnie

    Mam do wymiany drzwi zewnętrzne w domu. Obecnie są to kiepskiej jakości drzwi drewniane z masą szpar i pojedynczą szybką, zakupione kilkanaście lat temu - jeśli się nie mylę - na miejscowym składzie budowlanym. Nie wiem, co to za drzwi, ale raczej nie były one przeznaczone do montowania ich jako drzwi zewnętrzne.

    Byłem w dwóch miejscowych firmach zajmujących się sprzedażą i montażem okien i drzwi (do dwóch kolejnych pewnie zajrzę w ciągu kilku dni, w chwili obecnej mają urlop). Decydować się będę raczej na drzwi metalowe - bo tańsze i wydaje mi się, że mniej problematyczne.

    Ponieważ drzwi prowadzą do dobudowanego do budynku wiatrołapu o cienkich ścianach, a dalej są już zwykłe drzwi wewnętrzne, nie wydaje mi się, bym z ewentualnych szczególnych właściwości izolacyjnych nowych drzwi odniósł jakąś widoczną np. w rachunkach za opał korzyść, więc na tym mi nie zależy. Chyba, że jednak nawet w moim przypadku ma to znaczenie - jeśli tak, wyprowadźcie mnie z błędu. Ale wydaje mi się, że jeśli już, dobrze izolujące cieplnie drzwi powinienem założyć między wiatrołapem a mieszkaniem (tylko czy produkowane są tego typu drzwi wewnętrzne?).

    Firma, nazwijmy ją, A, poleciła mi drzwi z Delty z serii Special. Cena z montażem i obróbką tynkarską ok. 2000 zł (drzwi mają być z szybką): http://www.delta.net.pl/produkty/drz...l-s-x,18,2,64#

    Firma B zaproponowała drzwi Horus lub Fenix z firmy Wepa: http://www.wepa.pl/gfx/katalogi/e494...cień_2017.pdf - przy czym, z tego co teraz widzę na ich stronie, te drzwi tak naprawdę produkowane są przez firmę Capek i w jej ofercie nazywają się Wenus: http://capek.pl/w2w/index.php/pl/wenus

    Cena tych drzwi - w firmie B - też wyjdzie ok. 2000 zł z montażem, obróbką tynkarską i szybką w pakiecie.

    Co z tego brać? Tak na pierwszy rzut oka, patrząc po stronach internetowych i wyglądzie katalogów, ta Delta wydaje się być solidną firmą, a Wepa jakąś taką firmą krzak. Ale, z drugiej strony, sprzedawca - właściciel firmy B wydawał się znać na rzeczy, a pani z firmy A tak jakby nie do końca orientowała się w temacie. Poza tym tak naprawdę wygląd katalogu czy strony internetowej wcale nie musi świadczyć o jakości produktu.

    Macie jakieś doświadczenia z tymi producentami? Możecie coś doradzić? Na dniach postaram się jeszcze zajrzeć do dwóch pozostałych salonów, jak tylko się otworzą po urlopach.

  14. #2074
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Może dla jednych to błahostka ale wole się upewnić na tym etapie aby móc zareagować.

    Jestem na etapie wznoszenia ścian parteru i będę zainteresowany drzwiami zewnętrznymi firmy KMT lub Wikęd. W projekcie mam wymiar drzwi wejściowych od frontu 100/210 oraz identyczny wymiar od strony ogrodu do kotłowni. Pytanie czy w/w obaj producenci mają takie wymiary w swojej ofercie (bez dopłat) czy szerokość i wysokość jest OK czy wymiar w świetle muru powinien być inny? Szukałem w necie informacji na temat wymiarów i nigdzie nie podają.

    W przypadku stolarki wewnętrznej mam w projekcie wymiary drzwi 80/200 i jest podane, że w świetle muru ma być 90/208 a także 90/200 i w świetle muru ma być 100/208. Nie miałem jeszcze okazji przegadać tego ze swoim majstrem.
    Będę wdzięczny za sugestie z waszej strony co do pozostawienia wielkości otworów zarówno w zakresie stolarki zewnętrznej i wewnętrznej
    thnx Marcin

  15. #2075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Powiedzmy że szacowane otwory na drzwi wewnętrzne są ok (bywają nieliczne wyjątki), ale zewnętrzne są niedoszacowane. Taka szerokość skazuje na starego typu drzwi i to jeszcze na odchudzonej ościeżnicy. Lepiej jest zostawić jakieś 102-3cm dla tanich serii lub 106-110 i wysokość rzędu 211-2 jeśli to mają być bardziej zaawansowane (cieplejsze) modele. I też są wyjątki. Dlatego lepiej wcześniej zrobić rozeznanie, jak Inwestor z postu wyżej (tam idąc na zakupy warto by było wcześniej zmierzyć otwór by sprzedawca mógł się do tego odnieść - a co do samych firm - nie odpowiem, bo nie znam, chociaż większe zaufanie budzi we mnie Delta).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #2076

    Domyślnie

    Byłem w trzecim punkcie sprzedaży okien i drzwi (czwarty po urlopie otwiera się dopiero jutro, choć urlop miał być do wczoraj). Kobieta po prostu wręczyła katalogi Delty, Gerdy i Wikędu, i kazała sobie pooglądać - obsługa raczej mało profesjonalna. Ale z tego co widzę w katalogach, czy to będzie Porta, Wikęd, czy może Gerda, cenowo drzwi tej klasy wychodzą praktycznie tak samo.

    Widzę, że na forum dużo się pisze o Wikędzie. Gerda kojarzy mi się z kolei z intensywną reklamą. Ale czy któryś z producentów tak naprawdę wyróżnia się pod jakimś względem?

  17. #2077

    Domyślnie

    potrzebuję drzwi zewnętrzne dobrze zaizolowane, z ciepłym montażem, z obojętnie jakich materiałów, najlepiej płaskie bez żadnych przeszkleń wzorków frezów itp. w cenie 3-4 k zł i nie muszą być 'antywłamaniowe'

    na jakie firmy mam patrzeć?

  18. #2078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drzwi "plastikowe" nie mająu nas marki. Teoretycznie robi je każdy producent okien. Praktycznie większość unika, bo właściwie zrobione nie są tanie, ale powinny się zmieśić w zakładanej kwocie. Tyle że nie będą "dobrze zaizolowane". W tym temacie raczej pvc zostało trochę z tyłu (przynajmniej w tej cenie).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #2079

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Drzwi "plastikowe" nie mająu nas marki. Teoretycznie robi je każdy producent okien. Praktycznie większość unika, bo właściwie zrobione nie są tanie, ale powinny się zmieśić w zakładanej kwocie. Tyle że nie będą "dobrze zaizolowane". W tym temacie raczej pvc zostało trochę z tyłu (przynajmniej w tej cenie).
    rozumiem że można zamówić drzwi zewnętrzne razem z oknami tak?
    będą z pvc przeszklone i z parametrami (izolacja, szczelność itp.)) takimi samymi jak okna?

    edit: zastanowiłem się i jeśli to tak działa to nie skorzystam, bo gdzie zamek w takich drzwiach?
    dodatkowo przeszklone drzwi będą mieć gorszy U niż pełne a mają byc od północy
    potrzebuje 'normalnych' drzwi
    Ostatnio edytowane przez MhUser ; 04-08-2017 o 08:12

  20. #2080

    Domyślnie

    Dobra. Ostatnia z miejscowych firm od okien i drzwi. Oni zaproponowali drzwi firmy Capital, model Bristol. Cena z montażem i obróbką 1770 zł. Czy coś ktoś wie o tej firmie? Bo przeszukując to forum po haśle "Capital drzwi", znajduję tylko posty o modelu Capital z oferty innej firmy.

    http://wwww.drzwicapital.pl/1,0,24,o...tol.html#tab-5

Strona 104 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony