dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 128
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 2541
  1. #1881

    Domyślnie

    Do której klasy by Pan zakwalfikował drzwi wikędu z TP model 26?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  2. #1882
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Do której klasy by Pan zakwalfikował drzwi wikędu z TP model 26?
    To nie finlandia je klasyfikuje Klasa jest okreslana poczas badan. Dla TP to klasa 4.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  3. #1883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mówisz kl 4? Intuicyjnie dawałem im mniejszą, ale skoro tak .. przyznaję się - mam ogromne zaległości w studiowaniu "papierów". O ile producenci wołami piszą wartość Ud, to ich marketingowcy często nie wiedzą co to jest ta "przepuszczalność powietrza". Zawsze słyszę: "są bardzo ciepłe"
    Ale dla mnie najważniejsze, że u Ciebie Karolek przeszły pozytywnie blow door test
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #1884

    Domyślnie

    Przepuszczalność powietrza dla TP to klasa 2 a nie 4. Nie wiem tylko czemu, bo Pewmium + Termo miały klasę 3 o ile dobrze pamiętam. Pytanie skąd ten wynik i jak on realnie przekłada się na użytkowanie drzwi.
    Wszystkie deklaracje tutaj: http://wiked.pl/atesty-i-certyfikaty

  5. #1885
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pokręciłeś
    Przepuszczalność dla TP to kl.4 natomiast wodoszczelność to 2A
    W Premium było 2 i 3A.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 28-09-2015 o 11:06
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #1886
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Pokręciłeś
    Przepuszczalność dla TP to kl.4 natomiast wodoszczelność to 2A
    W Premium było 2 i 3A.
    Mam obydwa modele - i za diabla nie moge zrozumiec czemu TP maja gorsza wodoszczelnosc przy jednoczesnie klasie przepuszczalnosci powietrza o 2 kat. wyzej. Ale coz... wzrokowa badan nie robie. Moze Piotr bedzie potrafil cos wyjasnic.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  7. #1887

    Domyślnie

    TP ma inny rodzaj progu i to może wpłynąć na wodoszczelność. Oczywiście badania są ekstremalne w porównaniu do warunków pogodowych w PL, bo u nas deszcz nie pada w poziomie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150218_093313_HDR.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	332412

    Jest felc na dole skrzydła (wcześniej było na gładko + "felc" z progu dochodził) i próg opadający. Fotka z Termo Prestige.

  8. #1888
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Wiec przy drzwiach otwierajacych sie na zewnatrz, wodoszczlenosc powinna byc lepsza ???
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  9. #1889

    Domyślnie

    Pewno tak, choć ja przy badaniach nigdy nie byłem więc ciężko mi jest się wypowiedzieć. Kiedyś widziałem drzwi producenta X, gdzie wokół wkładek i zamków (pod szyldami od klamek) nakitował silikonu aby próby wodne przejść jeszcze lepiej. Drzwi były przeznaczone tylko do testów i ich żywot miał zakończyć się pewnie w jakiejś niszczarce.

    Co do przepuszczania wody, to też zachodzę w głowę, bo zamek hakowy na całej powierzchni od stron belki zamkowej powinien wcisnąć skrzydło w ościeżnicę bardzo mocno. Ciekawe.

  10. #1890

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Zdecydowałem się na drzwi drewniane dębowe 2 polskich producentów CAL Longinius, STOLPAW FAV 62. Teraz nie wiem które wybrać cena z montażem podobna, wyposażenie tez na podobnym poziomie cenowym. Plusy i minusy tych dwóch producentów drzwi? Czeka mnie ciężki wybór...

  11. #1891

    Domyślnie

    Witam, mam problem z montażem aluminiowego progu do drzwi gdyż nigdy nie robiłem tego i nie wiem czy dobrze myślę a więc próg ma być osadzony na gołym betonie który jest niższy od drzwi jakieś 4cm których brakuje żeby drzwi dochodziły do progu, przez co muszę podnieść próg, myślałem żeby podłożyć pod próg jakieś klocki lub twardym styropianie ustawić go na odpowiedniej wysokości zastępować do futryny żeby pianka go nie podniosła i psiknąć piankę pod spód, czy tak zamontowany próg to dobrze zamontowany próg czy może byście zrobili coś innego ?
    Ostatnio edytowane przez holdfast ; 07-10-2015 o 12:21

  12. #1892
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał holdfast Zobacz post
    Witam, mam problem z montażem aluminiowego progu do drzwi gdyż nigdy nie robiłem tego i nie wiem czy dobrze myślę a więc próg ma być osadzony na gołym betonie który jest niższy od drzwi jakieś 4cm których brakuje żeby drzwi dochodziły do progu, przez co muszę podnieść próg, myślałem żeby podłożyć pod próg jakieś klocki lub twardym styropianie ustawić go na odpowiedniej wysokości zastępować do futryny żeby pianka go nie podniosła i psiknąć piankę pod spód, czy tak zamontowany próg to dobrze zamontowany próg czy może byście zrobili coś innego ?
    Najgorsze rozwiązanie - czy sprzedawca nie zaproponował poszerzenia ???
    Próg drzwi powinien zostać podparty na całej swojej szerokości jeżeli to tylko możliwe a tym bardziej jeżeli jest to cienki próg aluminowy.

    Dół podeprzeć, uszczelnić pianą i zaizolować foliami czy membranami epdm.

    Pozdrawiam

  13. #1893
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Karvvos Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Zdecydowałem się na drzwi drewniane dębowe 2 polskich producentów CAL Longinius, STOLPAW FAV 62. Teraz nie wiem które wybrać cena z montażem podobna, wyposażenie tez na podobnym poziomie cenowym. Plusy i minusy tych dwóch producentów drzwi? Czeka mnie ciężki wybór...
    Skoro oba produkty spełniają Twoje oczekiwania to trzeba iść dalej, może jakieś opinie o montażystach ? a jeżeli też wszystko z obu stron jest OK to ja bym wspierał lokalne inicjatywy Do CAL`a masz chyba zdecydowanie bliżej ?


    Pozdrawiam

  14. #1894

    Domyślnie

    Podeprę w poprzek na 4 klockach dam i dam piankę następnie z zewnątrz przejadę zaprawą tynkarską, dzięki za odpowiedź.

  15. #1895

    Domyślnie

    Cześć,

    Byliśmy z Żoną zdecydowani już na zakup drzwi zewnętrznych Wikęd TP. Ale w jednym z salonów Pan zasiał ziarenko niepewności i zastanawiamy się jednak nad drewnianymi drzwiami głównymi. Drewno ma swój urok, którego drzwiom stalowym brakuje. Rodzinna tradycja stolarska też kłóciłaby się z drzwiami stalowymi Po przeczytaniu kilkunastu wątków, faworytem najczęściej jest w nich CAL. Niestety w ich wzorach nic nam bardzo do gustu nie przypadło. Przeglądałem też ofertę Urzędowskiego i Stolpawu, ale też nie znaleźliśmy nic co by nas urzekło. W Agmarze jest wzór, który nam się bardzo spodobał - UNO, 88mm, dąb, w kolorze złoty dąb. Niestety o firmie Agmar opinii jak na lekarstwo, a jak już są to od użytkowników "mam, nic im się nie dzieje". Żonie to może by taka opinia pasowała, ważne, że ładne. Ja wolałbym jednak wiedzieć też, że parametry techniczne i wykonanie są w porządku. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym producentem? Ewentualnie mógłby zerknąć fachowym okiem na konstrukcję ich drzwi.

    Proszę jeszcze o polecenie producentów drzwi zewnętrznych drewnianych, na których produkty warto zwrócić uwagę.

    Drzwi będą montowane od strony północnej, otwierane na zewnątrz. Nad wejściem jest balkon około 1,2m głęboki. Dom z wiatrołapem, ocieplenie styropian 20cm, ściany BK.

    Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam

    Michał
    Ostatnio edytowane przez putek ; 11-10-2015 o 09:42

  16. #1896

    Domyślnie

    Mi polecono drzwi Gidanex.
    Sprawdź sobie ceny, poczytaj itp

    Znajomi mieszkają już kolejny rok w domu, drzwi mają bez zastrzeżeń

    Cytat Napisał putek Zobacz post
    Cześć,


    Byliśmy z Żoną zdecydowani już na zakup drzwi zewnętrznych Wikęd TP. Ale w jednym z salonów Pan zasiał ziarenko niepewności i zastanawiamy się jednak nad drewnianymi drzwiami głównymi. Drewno ma swój urok, którego drzwiom stalowym brakuje. Rodzinna tradycja stolarska też kłóciłaby się z drzwiami stalowymi Po przeczytaniu kilkunastu wątków, faworytem najczęściej jest w nich CAL. Niestety w ich wzorach nic nam bardzo do gustu nie przypadło. Przeglądałem też ofertę Urzędowskiego i Stolpawu, ale też nie znaleźliśmy nic co by nas urzekło. W Agmarze jest wzór, który nam się bardzo spodobał - UNO, 88mm, dąb, w kolorze złoty dąb. Niestety o firmie Agmar opinii jak na lekarstwo, a jak już są to od użytkowników "mam, nic im się nie dzieje". Żonie to może by taka opinia pasowała, ważne, że ładne. Ja wolałbym jednak wiedzieć też, że parametry techniczne i wykonanie są w porządku. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym producentem? Ewentualnie mógłby zerknąć fachowym okiem na konstrukcję ich drzwi.

    Proszę jeszcze o polecenie producentów drzwi zewnętrznych drewnianych, na których produkty warto zwrócić uwagę.

    Drzwi będą montowane od strony północnej, otwierane na zewnątrz. Nad wejściem jest balkon około 1,2m głęboki. Dom z wiatrołapem, ocieplenie styropian 20cm, ściany BK.

    Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam

    Michał

  17. #1897

    Domyślnie

    holdfast liczę, że nie będziesz dawał tych klocków pod progiem? Próg MUSI leżeć całą powierzchnią na podłożu. Jeśli musisz go na czymś położyć to kup za grosze poszerzenie podprogowe zamiast tych klocków. Uwierz mi na słowo - opłaca się wydać na to każdą złotówkę.

  18. #1898
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wiolciunia

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Biała Rawska
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam serdecznie podpinam sie pod ten watek.

    kupilismy z mezem drzwi stalowe 68 mm. :mialy: byc z wypelnieniem styropianowym. dlaczego pisze mialy byc ? a otoz dlatego ze drzewi baaaardzo przepuszczaja dzwieki. mozna rozmawiac stojac po obu ich stronach. a dodatkowo przy pukaniu w nie slychac "pusty" dzwiek. czy to normalne ?

    zalezalo nam zeby wymienic te drzwi na lepsze....

  19. #1899
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zakładam że ten styropian tam jest. Ale to żaden rewelacyjny materiał. Wypełnienia pianką PUR są droższe (więc w prostym rozumowaniu = lepsze).
    Tylko że izolacyjność dźwiękową określa się parametrem Rw. Każda szanująca się firma podaje ta wartość w katalogach (i w deklaracji wartości użytkowych). Jaka jest przypisana do Waszych drzwi? Obstawiam że nie gorzej niż 27dB, a więc powinno być w normie...ale to teoria.
    W praktyce - dla tego (jak i innych parametrów) ważna jest dokładność spasowania elementów przy montażu.

  20. #1900

    Domyślnie

    Jeżeli masz wypełnienie styropianowe to jest to "normalne" choć dla wielu niepożądane zjawisko. Styropian wkleja się strugami kleju (co 3-4cm idzie linia kleju) na arkusz blach. Działanie to prowadzi do pogorszenia akustyki. Jeśli obliczy się Rw to wyjdzie około 27dB. W praktyce może być inaczej. Dodatkowo dodaj do tego równania źle spasowane uszczelki, lekko schrzaniony montaż i wynik masz gotowy.

    Styropian niestety ma to do siebie, że daje taki głuchy pogłos przy pukaniu.

Strona 95 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony