dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie remont ścian w starym domu

    Witam.
    Zacząłem remont pokoju, prosiłbym o poradę co do materiałów oraz czy kolejności prac jest dobra?

    1. czyszczenie ściany ze starej farby (tam gdzie odpada, nic na siłę)
    2. bruzdowanie pęknięć
    3. gruntowanie bruzd
    4. lepienie bruzd, osadzanie narożników jeśli trzeba - gips klejowy, tynk szpachlowy, gips szpachlowy, goldbang? Co tu wybrać?
    5. wyrównanie ściany 2x- tynk szpachlowy, gipsem szpachlowy, goldbang? Co tu wybrać?
    6. gruntowanie całej ściany (może mogę to zrobić już na etapie nr 2?)
    7. gładź 2x
    8. szlifowanie
    9. znowu grunt?
    10. malowanie 2x

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Kolejność prac jest właściwa. Do gruntowania rekomenduję grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40, który skutecznie zwiąże kurz i inne zabrudzenia, a także zwiększy przyczepność podłoża. Do wygładzenia ścian można natomiast wykorzystać gładź Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start – posłuży ona również do uzupełnienia ubytków. Przed malowaniem można nałożyć na powierzchnię farbę podkładową, dedykowaną do wybranej farby nawierzchniowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli pęknięć masz dużo i jest to starszy budynek to rozważ przyklejenie siatki. Ja tak robie u siebie żeby mieć spokój aż do żywota.
    Na klej do siatki daje klej gipsowy (resztki gipsu szpachlowego jak zostanie z narożników) na wyrównanie i na to gładź.
    Narożniki można osadzić na czymkolwiek w zasadzie, najtaniej wyjdzie gips szpachlowy.
    Zagruntuj sobie od razu całość (punkt 3) - polecam gruntownik z atlasu
    9 - Na gładź koniecznie grunt, możesz też dodać troche farby do gruntu to lepiej potem kryje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony