dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 85
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1683
  1. #1
    Kleco
    Guest
    Kleco

    Domyślnie Projekt Lote z Archipelagu czy ktoś buduje?

    Poszukuje jakiś bliższych informacji odnośnie tego projektu. Czy ktoś buduje lub zbudował? W "szukaj" nic nie mogłem znaleźć. Dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie projekt LOTE pracownia ARCHIPELAG

    Wreszcie się zdecydowaliśmy z moją małżonką i kupiliśmy projekt naszego przyszłego domku - co o nim sądzicie, może jakieś propozycje zmian
    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=519

  3. #3

    Domyślnie

    nikomu się nie podoba

  4. #4

    Domyślnie

    chyba tak

  5. #5

    Domyślnie

    jak wybuduję to wkleję zdjęcia i wam szczęki opadną .....

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do ukladu domu - nie mam uwag
    jedyny problem widze tu :


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    do ukladu domu - nie mam uwag
    jedyny problem widze tu :

    dlaczego uważasz że jest to problem?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mam rzutu polaci dachowej wiec nie jestem pewna ale wyglada to na "krytyczne" miejsce na dachu - najpierw z polozeniem dachowki (choc dobry dekarz nie powinien miec problemu) ale potem z odprowadzaniem wody i chyba nabardziej z ew smieciami (np. opadlymi liscmi) ktore moga sie tam klinowac ew ze sniegiem ktory nie zsunie sie z dachu a bedzie tam lezal i powoli topniał
    tak to wyglada z tego widoczku , moze w rzeczywistosci rozwiazali to tak ze tego problemu nie bedzie

  9. #9

    Domyślnie

    Czy na pewno chcecie mieć dom przy garażu a nie odwrotnie. Może to rzecz gustu, ale ten garaż wysunięty do przodu dominuje nad całą resztą
    Pozdrawiam Iza
    Zdjęcia z realizacji Z14 http://izawi.fotosik.pl/albumy/29132.html

  10. #10

    Domyślnie

    Mi się podoba szalenie , bo moj projekt jest bardzo podobny do waszego a to wyjaśnia wiele. Ja tylko bym zmieniła schody, wstawilłabym je do salonu- może kręcone, z sypialni wstawiam okno-fest na taras, reszta dla mnie jest super. Jaka macie powierzchnie dachu?

  11. #11

    Domyślnie

    taka bryła budynku od zawsze nas interesowała, przedwszystkim dlatego że mamy wąską działkę, poza tym dostęp do garażu jest także z domu, kolejnym elementem naszego wyboru był kopertowy dach w parterówce. A garaż sam w sobie też może być ładny - takie jest moje zdanie.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no coz - cczasami jak dzialka waska, a musi byc dwustanowiskowy garaz a piwnicy sie nie chce lub jest zbyt kosztowna - innego wyjscia nie ma
    a wbrew pozorom taki uklad zly nie jest -(moze architektonicznie gorzej ale praktycznie nie ) ze od ulicy widac glownie garaz - przynajmniej dom nie rzuca sie w oczy ...
    dom i prywatna czesc ma sie od strony ogrodu i tyle

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    . Ja tylko bym zmieniła schody, wstawilłabym je do salonu- może kręcone....


    do wlasciciela domu!
    niech cie reka boska broni zmieniac schody !!!


    odpowiadajac na ewentualne pytania:
    raz ze wtedy likwidujesz te mala garderobe obok (a uwierz ze schowkow w domu nigdy dosc )
    dwa ze schody nie sa wygodne (zadne ) a krecone sa juz najbardziej uciazliwe przy uzytkowaniu
    trzy krecone sa najbardziej "wypadkowymi" schodami - zwezaja sie wyraznie , latwo zleciec i stracic rownowage , juz nie mowiac ze samo schodzenie gdy sie "krecimy" bywa uciazliwe dla tych z bardziej delikatnym blednikiem

    krecone schody maja dwa plusy - zajmuja mniej miejsca (wiec jesli tego miejsca nie ma to je sie robi) , ciekawie wygladaja (kwesta gustu)
    za to jesli chodzi o praktycznosc i pozniejsze bieganie po nich z gory na dol odpadaja na starcie

  14. #14

    Domyślnie

    Boże a dlaczego?
    Może powinnam dodać ,że ja tak mam bo na gorze mam pokój- biblioteczke do nauki, z komputerem i mi nie przeszkadza takie usytuowanie schodow a w miejscu schodow w tym projekcie mam pomieszczenie gospodarcze, garderobę i maciupkie wc dla gości z wejsciem od strony korytarza w lekkim skosie.
    Jaka jest szerokość korytarza czy nie jest pon. 90cm u mnie taka byla i zmienilam na 120 aby bylo wygodniej zrobilam to kosztem zwęzenia wc, garderoby i pom. gosp.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dopisalam w poprzednim mailu - pamietaj ze te schody bedziesz uzytkowac Ty i Twoja rodzina przez (oby !!!) paredziesiat lat -
    byc moze beda tez mieszkac tam starsze osoby? a jesli nie teraz no to kiedys Wy

    dwa - nawet taki banal jak wnoszenie mebli bywa duzo bardziej uciazliwe

    moje zdanie jest takie - zrobic je jak najwygodniejsze i najbardziej praktyczne
    ja bym sie tu zastanawiala czy raczej nie zrobic ich nawet ze spocznikiem a nie zabiegowe

  16. #16

    Domyślnie

    to ja was pogodzę schodów wogóle nie będzie miejsce na schody będzie przeznaczone na dużą garderobę, wejście na strych będzie chowane w suficie.

  17. #17

    Domyślnie

    powierzchnia dachu to coś około 290mkw - duży !!!

  18. #18

    Domyślnie

    tak naprawdę to marzyła nam się plejada ale była za szeroka więc padło na LOTE

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeczek
    to ja was pogodzę .....

    a kto sie tutaj kłoci ?
    zeby bylo jasne - nic do kreconych nie mam, po prostu sa mniej wygodne i tyle
    natomiast mase ludzi je ma w swoich domach i sa zadowoleni
    do nowobudowanych domow polecalabym "normalne" schody ale to zawsze wybór Inwestora


    ps. szkoda ze gory nie bedzie - tracisz mase miejsca a i tak (jak chcesz tam strych zrobic czyli miec mozliwosc chodzenia na poddaszu ) to przeciez i tak dajesz strop
    - czyli koszty takie same jak z poddaszem za to brak powierzchni do wykozystania - bedzie tylko duzy , trudnodostepny stryszek

  20. #20

    Domyślnie

    Dlatego ja wcisnęłam swoje schody do projektu, bo też nie miałam pokoju na górze ale w miarę przemyśleń okazalo się,że brak pokoju do nauki stąd wykorzystanie stryszku, a w moim projekcie wejście na stryszek było w korytarzu schodami strychowymi. Szkoda było nie wykorzystać tamtej przestrzeni. Tym bardziej ,ze mam strop żelbetowy a nie drewniany. Ja mam ciut większy dach coś ok 310m2,

Strona 1 z 85

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony