dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy domu "Z wykuszami".Planuje kominek z rozprowadzeniem ciepla do innych pomieszczen tego parterowego domu.Rury maja biec przez nieuzytkowe poddasze.Wedlug projektu dach nie jest ocieplany,ocieplony wata jest tylko strop z karton gipsu.Czy powinnam dodatkowo ocieolic dach?Boje sie ze nawet preizolowane rury beda tracily duzo ciepla jak nie docieple dachu.Nikt mi nie umie pomoc nawet spec od kominkow.Co mam robic czy ktos rozwiazal podobny problem?Nie chce "glupiej" oszczednosci.Jesli mam tracic cieplo to wole ocieplic ten dach .Wiem jednak ze nawet po dociepleniu na poddaszu jest b.zimno.Czekam na pomoc-Ewa Micinska z Gdyni

  2. #2

    Domyślnie

    Oto jak rozwiązałem ten problem:
    1. Przy parterowym domku konieczny jest wentylator (polecam Dospela) ponieważ powietrze w poziomie idzie b. słabo, a z wentylatorem super.
    2. do rozprowadzenia ciepła użyłem rur spiro 150 i 125 bez izolacji
    3. następnie połączyłem rury (po rozciągnięciu i ułożeniu na poddaszu przy skosach tak aby nie przeszkadzały)metalowymi łącznikami w kształcie rury wchodzącymi w środek rur spiro i zacisnąłem na nich obejmy tzw ślimakowe (taka opaska która zaciska się śrubą)
    4. owinąłem rury wełną szklaną grubości 5cm
    5. dodatkowo owinąłem jeszcze wełną mineralną z folią aluminiową zbrojoną gr 2cm
    6. izolację skleiłem taśmą samoprzylepną zbrojoną a łączenia dodatkowo okleiłem taśmą aluminiową
    7. tam gdzie to było możliwe (przy skosach dachu gdzie są prowadzone rury) dodatkowo położyłem na nie z dużym zakładam z każdej strony wełnę szklaną gr 15cm.

    Dodatkowa wełna ociepla i strop na poddaszu i dodatkowo rury.
    I nie jest to tak dużo materiału ociepleniowego jak się z opisu wydaje. Wyszedłem z założenia że lepiej w tym miejscu nawet przesadzić ... i jestem teraz b. zadowolony.

    Gdy przez pewien okres nie miałem takiego grubego ocieplenia to w trakcie grzania było w sumie ok. ale jak kominek wygasł to z anemostatów zaczynało ciągnąć chłodem.

  3. #3

    Domyślnie

    ps.
    Podam kolejność elementów DGP
    1. rura spiro 150 z kominka na poddasze
    2. filtr
    3 wentylator
    4 rura spiro 150
    5 rozdzielacz z redukcją 10/125/125
    6 rury
    7 anemostaty

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony