dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie zamaskowanie kanału na kable po TV

    Cześć,

    Dom już jest zamieszkały, ale postanowiłem dorobić gniazdka pod TV i wbudować w ściane kanał, przelot na kable do wiszącego TV. Zrobiłem w tym celu dziurę około 15cm szer i 1m wysoka. Jak to najlepiej obrobić po wstawieniu kanału? Kanał plastikowy.

    Znalazłem dwie opcje:
    1. umiescić na klej / piankę kanał w scianie, dołożyć od frontu dociętą płytę gipsową, W łaczenie ze ścianą wtopić flizelinę i zaszpachlować Uniflotem.
    2. Posmarować tunel betonkontaktem, zatynkować.na równo ze ścianą, zeszlifwać. Pomalować.

    W przypadku opcji 1 boję się pękania - z drugiej strony bedzie pękało za szafką RTV i TV, więc nie jest to dla mnie wielki problem
    W przypadku opcji 2 będę mógł malować po min 2 tygodniach, a malowanie jest planowane na ten tydzień.

    Macie jakieś inne pomysły?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witam,
    Swego czasu osadziłem taki kanał za pomocą pianki w pierwszym kroku - to jest po jego zaklinowaniu po bokach pianka, następnie papierem ściernym przetarłem kanał PCV i na to tynk Knauf mp 75 (na dwa razy) trzyma od ponad roku nic nie pęka.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, zdecydowałem, że tak zrobię
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony