dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    Kiedy się na niego decydowaliśmy (sporo lat temu) to oczywiście były dyskusje (i czytanie muratora) jaki wielki piec i znane formuły jak proporcjonalnie do powierzchni itp. Gubiłem się w tym wszystkim i nie chciałem się pomylić więc zaprosiłem ludzi (fachowców), którzy na podstawie grubości ścian (w tym wewnętrznych) i całego ocieplenia (również dachu) zwymiarowali mi piec.
    Serio to piszesz, bo jeśli tak to proszę : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8125702 – mamy tu speca, który takie rzeczy liczy lub jak wolisz sam orientacyjnie może sobie to policzyć tak jak @goguś Ci podał.

    Tak z ciekawości pytam : „Okazało się, że mamy dobrze ocieplony i nie potrzeba aż tak mocnego pieca. I było git.” - bo brzmi to jak przeczenie tezie która chce się udowodnić.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tak z ciekawości pytam : „Okazało się, że mamy dobrze ocieplony i nie potrzeba aż tak mocnego pieca. I było git.” - bo brzmi to jak przeczenie tezie która chce się udowodnić.
    Szczerze mowiac nie do konca rozumiem: jaka teza i komu miałbym udowadniac ?
    FORUMowicz

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    Szczerze mowiac nie do konca rozumiem: jaka teza i komu miałbym udowadniac ?
    Tak jak napisałeś – nie wiem co Ci na forum radzili ale ci co w chacie byli to przewymiarowany kocioł władowali i piszesz, że było git.
    To co teraz szukasz takiego samego – czy większego, bo chyba raczej nie dobranego zgodnie z zapotrzebowaniem budynku na ciepło.
    Doświadczenie w tym masz bogate i co ktoś ma Ci doradzić w kwestii jak wyżej napisałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam - źle się wyraziłem. Moje "nie potrzeba aż tak mocnego pieca" tyczyło się tzw. powszechnej wiedzy: X kW * metraż.
    Ci co byli na miejscu zwymiarowali piec na mniej, niż to co wynikało z powyższego wzoru. I dlatego było git
    FORUMowicz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony