dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: oliwkowe ściany?

Domyślnie oliwkowe ściany?

witam,
    mam pytanie, czy może ktoś doradzić: chodzi mi o oliwkowe/khaki ściany do salonu; takie mi się marzą, ale zupelnie nie wiem co z reszta? Tzn jaka podłoga (panele, ale jaki kolor) do tego, jakie meble pasują, jakie dodatki....
    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
    leyla

Domyślnie

Taki odcień będzie łądnie pasować do jaśniutkiego klonu - albo: podłoga buk, drzwi i meble jasniuteńki klon, ściany oliwkowe, to tego jasnożółta zasłonka i będzie ślicznie

3. Jak ocieplić poddasze, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zobacz galerię aranżacji łazienek Nie możesz się wyspać? Mamy na to sposób! Domowa uprawa storczyków. Jak kupować storczyki?

Domyślnie

dzięki , a czerwone dodatki? Acha , no i obudowa kominka, czy piaskowiec będzie ok?

Domyślnie

Nasz projektantka ma oliwkowe sciany- cudne. Do tego ma w gresy ciemny brąz przełamany bordo , i białą stolarkę okienną , drzwi - do tego szerokie białe listwy przypodłogowe- mebelki ciemne - takie odnawiane starocie- moze mój opis nieadekwatny- ale napawrde wnętrze piękne. zamierzałam odgabić - ale skłaniam sie ku brazom i kakao.

Domyślnie

To są akurat sypialnie a Tobie chodzi chyba o pokój dzienny (piałaś o kominku ) ale może się przydadzą.

Pozdrawiam.

Domyślnie

Oooo dzięki!!!

pozdrowienia!

Domyślnie

Mam jasną oliwkę w pokoju gościnnym, ale nie na wszystkich ścianach tylko w 2 małych wnękach. Widziałam ciemną oliwkę na wszystkich ścianach (pokój ala salonik angielski) - było ciemno ale tez mało okien i od ciemnej strony. Sama planuję meble z ciemnego drewna (po prostu takie lubię) ale nie tak ciemnego jak wenge i inne tego typu. Myślałam o drewnie o barwie czerwieni: mahoń lub egzotyczne.
    Rozjaśnić pokój można też zasłonami i firankami w neutralnym kolorze. Pierwotnie miał być na kominku piaskowiec stanęło na marmurze - o równie ciepłej barwie. Piaskowiec także ze względu na cenę - jak najbardziej się nadaje.
    monig

Domyślnie

Do ciemnej oliwki pasują rówież ciemne meble np. ciemny dąb. Mam takie wnętrze i robi wrażenie statycznego i dostojnego. Nietsety takie zestawienie powoduje, że jest ciemno, ale w tym pokoju to akurat nie jest problemem.

Domyślnie

Do oliwkowych ścian będzie pasowała ciemna podłoga lub jaśniejsza (moim zdanem odpadają podłogi - wyglądające na bielone).
    Jeśli ta oliwka musi być ciemna to może dodatki w kolorze np. żółci musztardowej, zgaszonej czerwieni plus akcenty w beżu lub ecru.
    Nie położyłabym paneli (pozorna oszczędność) - te z wyższej półki są droższe niż np. parkiet przemysłowy, średniaki i niższej jakości, jak czytam na forum, nie sprawdzają się.
    monig

Domyślnie

No właśnie, ja też bym nie położyła paneli, gdyby nie fakt, że na razie nie stać nas na nic lepszego Kupno domu to i tak był dla nas spory wydatek, więc staramy się jednak myśleć o tańszych rozwiązaniach (nie budowaliśmy sami, kupiliśmy stan surowy zamkniety, do wykończenia) Może za jakiś czas zmienimy na coś innego na podłogi, jeśli się nie sprawdzą....

Pozdrawiam
    Leyla

Guest

Domyślnie

leyla

oliwka może mieć różne odcienie i opisywanie kolorów w necie jest bardzo ryzykowne.

Wg mnie nie pasuje do oliwki buk, bo to drewno wpadające w czerwień, za to doskonale sprawdza sie dąb lakier lub olej - daje dostojny, poważny efekt.

Ale można też dobrać pastelową oliwkę z brudnym różem i zrobić coś w stylu angielskim - i tutaj woskowany dąb były najlepszy.

Do oliwki, ale dosyć jasnej i w miarę ciepłej pięknie wygląda olcha w barwie naturalnej.

Czasem można isę w necie źle zrozumieć co do kolorów, dlatego radzę - przejdź się do salonu z podłogami panelowymi i poproś o katalogi kahrs i pergo.

Tam są podane idealne zestwienia kolorystyczne do konkretnych podłóg,
    zrobione przez plastyków- architektów - zawsze sie sprawdzają bez zastrzeżeń w realizacjach.

znajdź odpowiadajacy ci odcień oliwki, a potem poszukaj paneli innych firm o najbardziej zbliżonym odcieniu do tego podanego w katalogu.

dlaczego - bo cena kahrs - panele drewnianie czy pergo - laminaty - to akurat najwyższa półka.
    powodzenia

Guest

Domyślnie

pisałam o naturalnej olszynie; zobacz moja kuchnię - mam kafelki orange (kuchnia ma 5 lat) a wybrała bym teraz jaśniuteńki groszek:

a tutaj fotka ścianki pod oknem, gdzie kafelki mam te same, ale w barwie kremowo/beżowej;
    specjalnie dla Ciebie pomalowałam sobie kafeleczki na bardzo jasną oliwkę

fajnie to gra z jasnym pomarańczem świeczek, fatalnie z różami piwonii Ale już inny odcień drewna - bielony dąb czy sosna i pastelowa zieleń była by z bladym różem super

może pobawisz się w takie komputerowe próby i spóbujesz znaleźć swoje klimaty?

pozdrawiam - mimi

aha, kolory w necie - jak pisałam - są całkiem inne, poniżej seledynowo/oliwkowe mebelki u moich łobuziaczków, na zdjęciu nie wyglądają takie żywe, jak w realu (tropikalna pomarańcza i zielona cytryna na ścianach też coś tutaj wyblakły

Guest

Domyślnie

a tutaj ładna oliwka/khaki - taki odcień do ciemnego drewna, bardzo ciemnej wiśni/bordo/brąz

Guest

Domyślnie

jako dodatki w takim klimacie - tkaniny naturalne, np... taka tapicerka:

albo piaskowa skóra, tutaj tania IKEA:

zamiast metalu lepsze by było powyżej ciemne drewno.

kwiaty w ciemnych, ceramicznych donicach lub drewnianych, egzotycznych naczyniach w kolorze wenge czy mahoniu.

sizalowy dywanik - tutaj IKEA:

Piękny zestaw tapicerowanych mebelków z IKEA - tutaj podnóżek:

z tapicerką piaskową i drewnem barwionym na brązowo - czarny kolor

i fotel:

Guest

Domyślnie

ale można też zrobić oliwkowe ściany intensywne, ciemne, w klimacie ekskluzywnym, z atłasami, skórą i welurami, ciemnym bordo, pomarańczem, mocnym żołto/miodowym, coś takiego:

Guest

Domyślnie

albo trochę takiej ceglastej czerwieni, choć wg mni elepsza by była śliwkowo/bordowa:

http://www.lienzogazules.com/ambientes/file.php?ID=157

Guest

Domyślnie

ale zieleń wpadająca bardziej w groszek a nie khaki jest fajna z czerwienią:

http://www.lienzogazules.com/ambientes/file.php?ID=187

Guest

Domyślnie

tak jak pisałam powyżej , do oliwkowej zieleni najlepszy jest dąb.

najciekawsze meble ma wg mnie Ludwik Styl (lity dąb - piękny,ale bardzo drogi):

http://www.ludwikstyl.com/witamy.htm

Ale IKEA też ma sporą kolekcję w fornirze dębowym (ceny przystępne).

Guest

Domyślnie

np. dębowa seria do jadalni, na zdjeciu ogólnym szara, ale jest także oliwka:

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia