dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Czy kuchenka gazowa może być w narożniku pomieszczenia?

    Pytanie jak w temacie. Gdzieś wyczytałam że nie mozna tam umieszczać kuchenki. Dlaczego??
    Bardzo odpowiadałaoby mi takie rozmieszczenie kuchenki, ale nie chcę mieć elektrycznej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    bardzo niewygodna obsługa dla kucharza

  3. #3

    Domyślnie

    Ta opinia to z autopsji?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    tak, gotowałam, a raczej próbowałam w czasie mojego pobytu w Belgii.
    za mały dostęp no i spróbuj zgladnąć do garnka, ktore stoi na palniku w głębi

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Funkconuje to do bani. Nie ma gdzie odstatwić gara, albo kręcisz się ,ale w jedną stronę. Gorąco odradzam.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja z kolei słyszałem,że zlew nie powinien być z brzegu.
    Ale nikt mi tego w sposób przekonywujący nie umotywował.
    Może Wy?

  7. #7

    Domyślnie

    No to rezygnuję z tej kuchenki na rogu. Zwłaszcza ,że wzrostu jestem niewysokiego, choć kompozycyjnie to wygląda to nieźle.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam w tej chwili zlew wz brzegu i kuchenkę w rogu.Zlew może być chociaż trochę clapie na podłogę. A kuchenka no cóż moja jest ustawiona równolegle do scian (bok odsunięty o jakieś 6-7 cm) i\można wytrzymać ale ustawienie skośne to tragedia . Przy szerszej kuchni np.60 nie można sięgnąć do narożnika.Jest nie wykorzystany i trudny do sprzątania.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo cieszę się , że pojawił się ten wątek. Też planowałam płytę gazową w rogu, tak mi najbardziej pasowało i ładnie wyglądało, ale chyba zmienie plany.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystko się da zrobić...

    U mnie jest zlew narożny - można podejrzeć w albumie
    Tak samo można narożnie umieścić płytę gazową do zabudowy i okap szafkowy w zabudowie. Tylko nie możesz mieć okna tak blisko jak u mnie, bo może być problem z okapem. Piekarnik natomiast możesz sobie zamontować gdziekolwiek np. wyżej, żeby mieć wygodnie.

    Pozdrawiam.
    Nina

  11. #11

    Domyślnie

    Mój zlew i kuchnia elektryczna są usytuowane we wnęce po przeciwnych stronach blatu w odległości każde od ścian z boku ok 17 cm. Jest to wystarczające aby korzystać w pełni z płyty.
    Taki rozstaw wybrałam wyłacznie ze względu na małą kuchnię i uzyskanie większej powierzchni blatu roboczego.
    Nie żałuję choć mogłam odsunąć te urządzenia jeszcze jakieś 10 cm.
    Nie ustawiłabym kuchni przy samej ścianie (z boku) zwłaszcza, że przy gazowej dochodzi jeszcze zwiększone brudzenie bocznej ściany.
    monig

  12. #12

    Domyślnie

    Nino! Po obejrzeniu Twojego albumu kuchnia w rogu ponownie ożyła w mojej głowie. Tak ogólnie to ładny domek.
    Mam do Ciebie pytanie z innej beczki. Jakie masz wymiary "dolnej Łazienki"?
    Pytam, bo mamy zaplanowany identyczny układ tyle że troszkę wąska mi się moja łazienka wydaje i zastanawiam się na ile to będzie funkcjonalne.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja w poprzednim mieszkaniu mialam zlew w rogu i bardzo to sobie chwalilam, natomiast w budowanym przez nas domu wymyslilam sobie kuchnie rogową i wasz watek troche mnie zaniepokoil. Jakos trudno jest mi wyobrazic sobie, ze do kuchenki elektrycznej usytuowanej skosnie moze byc trudny dostep , albo jak ktos pisal u gory, nie ma gdzie odkladac garnkow. Owszem, dostep do naroznika za kuchenka ( sam rog) moze byc utrudniony , ale innych mankamentow tego usytuowania nie widze. Chetnie poczytam opinie innych, jako ze ostateczna decyzja jeszcze nie zapadla, a naleze do osob ktore mnostwo czasu spedzaja na gotowaniu , bo to po prostu lubie. Z obu stron rogowej kuchni planuje spore powierzchnie blatow roboczych, wiec z odstawianiem garnkow nie bedzie problemu, a dostep? jesli szafka w ktorej usytuowana jest kuchenka jest scieta skosnie na rogu , to do kuchenki podchodzi sie od przodu, wiec gdzie tu problem z dostepem??

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaL
    Nino! Po obejrzeniu Twojego albumu kuchnia w rogu ponownie ożyła w mojej głowie. Tak ogólnie to ładny domek.
    Mam do Ciebie pytanie z innej beczki. Jakie masz wymiary "dolnej Łazienki"?
    Pytam, bo mamy zaplanowany identyczny układ tyle że troszkę wąska mi się moja łazienka wydaje i zastanawiam się na ile to będzie funkcjonalne.
    Łazienka na dole ma niecałe 4 metry. Rozłożenie prawie na kwadracie... można się ganiać Mamy tam kibelek, umywalkę i kabinę 90cm. Pralka stoi w pralni.

  15. #15

    Domyślnie

    Ciku!
    A może poprzednicy mieli na myśli taką kuchnię w rogu ale przylegającą jednym bokiem do ściany. Wtedy to żeczywiście jest dostęp utrudniony. Jeżeli kuchenka będzie jak u Niny zlew to chyba będzie O.K.
    Nino!
    Dziękuje za odpowiedż. Nasza dolna łazienka ma 3,6 m i jest prostokątna. (szerokość 1.40) Obawiam się o jej przestronność. Jak wstawie kabinę półkolistą 80cm to zostanie 60 cm na WC pod ścianą. Zmieścić sie zmieści, ale czy dla tęgiej i wysokiej osoby będzie to wygodne???

  16. #16

    Domyślnie

    Pytanie...

    Czy Ty albo Twój małżonek jesteście "tędzy"? Bo jak wysocy to nie przeszkadza...

    Jeśli nie jesteście tędzy, to wszystko gra. Wam w łazience będzie wygodnie, a tędzy odwiedzający niech nie korzystją z sedesu

  17. #17

    Domyślnie

    Nino!
    Ja to ani tęga ani wysoka, ale w przyszłości nigdy nic nie wiadomo
    Zdecydowałam się na taką wnękę w ścianie na brodzik.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony