dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie oliwkowe ściany?

    witam,
    mam pytanie, czy może ktoś doradzić: chodzi mi o oliwkowe/khaki ściany do salonu; takie mi się marzą, ale zupelnie nie wiem co z reszta? Tzn jaka podłoga (panele, ale jaki kolor) do tego, jakie meble pasują, jakie dodatki....
    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
    leyla

  2. #2

    Domyślnie

    Taki odcień będzie łądnie pasować do jaśniutkiego klonu - albo: podłoga buk, drzwi i meble jasniuteńki klon, ściany oliwkowe, to tego jasnożółta zasłonka i będzie ślicznie

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki , a czerwone dodatki? Acha , no i obudowa kominka, czy piaskowiec będzie ok?

  4. #4

    Domyślnie

    Nasz projektantka ma oliwkowe sciany- cudne. Do tego ma w gresy ciemny brąz przełamany bordo , i białą stolarkę okienną , drzwi - do tego szerokie białe listwy przypodłogowe- mebelki ciemne - takie odnawiane starocie- moze mój opis nieadekwatny- ale napawrde wnętrze piękne. zamierzałam odgabić - ale skłaniam sie ku brazom i kakao.

  5. #5

    Domyślnie








    To są akurat sypialnie a Tobie chodzi chyba o pokój dzienny (piałaś o kominku ) ale może się przydadzą.

    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Oooo dzięki!!!

    pozdrowienia!

  7. #7

    Domyślnie

    Mam jasną oliwkę w pokoju gościnnym, ale nie na wszystkich ścianach tylko w 2 małych wnękach. Widziałam ciemną oliwkę na wszystkich ścianach (pokój ala salonik angielski) - było ciemno ale tez mało okien i od ciemnej strony. Sama planuję meble z ciemnego drewna (po prostu takie lubię) ale nie tak ciemnego jak wenge i inne tego typu. Myślałam o drewnie o barwie czerwieni: mahoń lub egzotyczne.
    Rozjaśnić pokój można też zasłonami i firankami w neutralnym kolorze. Pierwotnie miał być na kominku piaskowiec stanęło na marmurze - o równie ciepłej barwie. Piaskowiec także ze względu na cenę - jak najbardziej się nadaje.
    monig

  8. #8

    Domyślnie

    Do ciemnej oliwki pasują rówież ciemne meble np. ciemny dąb. Mam takie wnętrze i robi wrażenie statycznego i dostojnego. Nietsety takie zestawienie powoduje, że jest ciemno, ale w tym pokoju to akurat nie jest problemem.

  9. #9

    Domyślnie

    Do oliwkowych ścian będzie pasowała ciemna podłoga lub jaśniejsza (moim zdanem odpadają podłogi - wyglądające na bielone).
    Jeśli ta oliwka musi być ciemna to może dodatki w kolorze np. żółci musztardowej, zgaszonej czerwieni plus akcenty w beżu lub ecru.
    Nie położyłabym paneli (pozorna oszczędność) - te z wyższej półki są droższe niż np. parkiet przemysłowy, średniaki i niższej jakości, jak czytam na forum, nie sprawdzają się.
    monig

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie, ja też bym nie położyła paneli, gdyby nie fakt, że na razie nie stać nas na nic lepszego Kupno domu to i tak był dla nas spory wydatek, więc staramy się jednak myśleć o tańszych rozwiązaniach (nie budowaliśmy sami, kupiliśmy stan surowy zamkniety, do wykończenia) Może za jakiś czas zmienimy na coś innego na podłogi, jeśli się nie sprawdzą....

    Pozdrawiam
    Leyla

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    leyla

    oliwka może mieć różne odcienie i opisywanie kolorów w necie jest bardzo ryzykowne.

    Wg mnie nie pasuje do oliwki buk, bo to drewno wpadające w czerwień, za to doskonale sprawdza sie dąb lakier lub olej - daje dostojny, poważny efekt.

    Ale można też dobrać pastelową oliwkę z brudnym różem i zrobić coś w stylu angielskim - i tutaj woskowany dąb były najlepszy.

    Do oliwki, ale dosyć jasnej i w miarę ciepłej pięknie wygląda olcha w barwie naturalnej.



    Czasem można isę w necie źle zrozumieć co do kolorów, dlatego radzę - przejdź się do salonu z podłogami panelowymi i poproś o katalogi kahrs i pergo.

    Tam są podane idealne zestwienia kolorystyczne do konkretnych podłóg,
    zrobione przez plastyków- architektów - zawsze sie sprawdzają bez zastrzeżeń w realizacjach.

    znajdź odpowiadajacy ci odcień oliwki, a potem poszukaj paneli innych firm o najbardziej zbliżonym odcieniu do tego podanego w katalogu.

    dlaczego - bo cena kahrs - panele drewnianie czy pergo - laminaty - to akurat najwyższa półka.
    powodzenia

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    pisałam o naturalnej olszynie; zobacz moja kuchnię - mam kafelki orange (kuchnia ma 5 lat) a wybrała bym teraz jaśniuteńki groszek:





    a tutaj fotka ścianki pod oknem, gdzie kafelki mam te same, ale w barwie kremowo/beżowej;
    specjalnie dla Ciebie pomalowałam sobie kafeleczki na bardzo jasną oliwkę



    fajnie to gra z jasnym pomarańczem świeczek, fatalnie z różami piwonii Ale już inny odcień drewna - bielony dąb czy sosna i pastelowa zieleń była by z bladym różem super

    może pobawisz się w takie komputerowe próby i spóbujesz znaleźć swoje klimaty?

    pozdrawiam - mimi

    aha, kolory w necie - jak pisałam - są całkiem inne, poniżej seledynowo/oliwkowe mebelki u moich łobuziaczków, na zdjęciu nie wyglądają takie żywe, jak w realu (tropikalna pomarańcza i zielona cytryna na ścianach też coś tutaj wyblakły

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    a tutaj ładna oliwka/khaki - taki odcień do ciemnego drewna, bardzo ciemnej wiśni/bordo/brąz




  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    jako dodatki w takim klimacie - tkaniny naturalne, np... taka tapicerka:





    albo piaskowa skóra, tutaj tania IKEA:




    zamiast metalu lepsze by było powyżej ciemne drewno.

    kwiaty w ciemnych, ceramicznych donicach lub drewnianych, egzotycznych naczyniach w kolorze wenge czy mahoniu.


    sizalowy dywanik - tutaj IKEA:





    Piękny zestaw tapicerowanych mebelków z IKEA - tutaj podnóżek:



    z tapicerką piaskową i drewnem barwionym na brązowo - czarny kolor

    i fotel:



  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    ale można też zrobić oliwkowe ściany intensywne, ciemne, w klimacie ekskluzywnym, z atłasami, skórą i welurami, ciemnym bordo, pomarańczem, mocnym żołto/miodowym, coś takiego:


  16. #16

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    albo trochę takiej ceglastej czerwieni, choć wg mni elepsza by była śliwkowo/bordowa:

    http://www.lienzogazules.com/ambientes/file.php?ID=157

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    ale zieleń wpadająca bardziej w groszek a nie khaki jest fajna z czerwienią:

    http://www.lienzogazules.com/ambientes/file.php?ID=187

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    tak jak pisałam powyżej , do oliwkowej zieleni najlepszy jest dąb.

    najciekawsze meble ma wg mnie Ludwik Styl (lity dąb - piękny,ale bardzo drogi):

    http://www.ludwikstyl.com/witamy.htm

    Ale IKEA też ma sporą kolekcję w fornirze dębowym (ceny przystępne).

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    np. dębowa seria do jadalni, na zdjeciu ogólnym szara, ale jest także oliwka:





Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony