dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie problem z instalacją elektryczną

    Witam
    Właśnie zrobili mi elektrykę, ale oczywiście nie taką jaka być powinna. Problem dotyczy tego, że na izolacji kabla 3*2,5 jest napisane 300/500 V a ponoć ma być 450/750 V. Ponoć w pierwszym przypadku może zdarzać się że wyłącznik różnicowy będzie rozłączał całe zaislanie w budynku. No i teraz sam nie wiem co robić? Wymieniać instalację, czy zostawić jak jest i liczyć na to że wszystko będzie ok. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Dziękuję za wypowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Wyłącznik różnicowy na pewno nie będzie wyłączał jeżeli połączenia, puszki itp są ok. Z powodu tej klasy izolacji na pewno nie będziesz miał problemów z różnicówkami.
    Kable o klasie izolacji 750V są po prostu trochę lepsze.

  3. #3

    Domyślnie

    Wg zaleceń kable powinny być na to wyzsze napięcie, jezeli elektryk dostarczał kable dla Twojej budowy to zaoszczędził trochę.
    PRO

  4. #4

    Domyślnie Re: problem z instalacją elektryczną

    Cytat Napisał kriss73
    Witam
    Właśnie zrobili mi elektrykę, ale oczywiście nie taką jaka być powinna. Problem dotyczy tego, że na izolacji kabla 3*2,5 jest napisane 300/500 V a ponoć ma być 450/750 V. Ponoć w pierwszym przypadku może zdarzać się że wyłącznik różnicowy będzie rozłączał całe zaislanie w budynku. No i teraz sam nie wiem co robić? Wymieniać instalację, czy zostawić jak jest i liczyć na to że wszystko będzie ok. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Dziękuję za wypowiedzi
    Najważniejsze aby instalacja była starannie wykonana a czy izolacja jest na 500 czy 700V to nie ma większego znaczenia w praktyce.
    W tej sytuacji instalacji nie wymieniaj.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    co elektryk to inaczej gada. przyjechał jeden i mi tłumaczy że może będzie ok a może nie. Powiedział, że jak kable będą bardziej obciązone to się nagrzewają, wtedy mogą się pojawić upływy prądu, a jak izolacja jest do 500 V to wtedy różnicówka może rozłączać zasilanie domu. Inny elektryk mówi, że będzie ok i na tych przewodach do 500V. Dlatego pytam o wasze doświadczenia. Dzięki

  6. #6

    Domyślnie

    Prawidłowo dobrana instalacja (ilość obwodów) i jej zabezpieczenie nie powinno spowodować jej uszkodzenia, w szczególności nie powinna się grzać.

  7. #7

    Domyślnie

    O tym problemie zapomnij , bo to żaden problem ., a gdyby kable miały się grzać [ fabrykę stawiasz? ] to izolacja topi się podobnie . Poważnie to uszkodzenia instalacji w 90% występują w miejscach styków a więc puszki i gniazdka , pozostałe to wiercenie i kucie .

  8. #8

    Domyślnie

    Śpij spokojnie. Bedzie działać.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony