dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jak Sprawdzić Jakość Tynków

    Planuje tynki cementowo-wapienne .Nie wiem jak oceniać potencjalnego wykonawcę,na co zwrócić uwagę .Jak powinny być wykończone/zakończone glify jak ocenić kąty .Ogólnie napiszcie na co zwracaliście uwagę i jak odróżniż knociarza od fachowca.

  2. #2

    Domyślnie

    Znajomy był kiedyś na kontrakcie bodaj w Kuwejcie.
    Po godzinach dorabiali sobie na prywatnych budowach.
    Pewien Arab po zrobieniu tynków kazał przyłożyć im do ściany długą,drewnianą listwę.
    Następnie wyjął nowiuteńki banknot.
    Po co?
    Tam ,gdzie banknot przeleciał pomiędzy listwą a ścianą-do poprawki!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Przykład jaki podaje pattaya jest skrajny i ciężko będzie znaleźć majstra który na to pójdzie (przynajmniej za rozsądne pieniądze).
    Ja przykładam 2m łatę a kąty sprawdzam taką wielką winklówką. Obiecałem, że jak będzie różnica w granicach 2 mm to się nie będę czepiał, jak na razie nie ma się czego czepiać. Warto przykłądać łatę w kilku kierunkach (pion, poziom, skosy). Jeśli wynik będzie OK to trzeba test powtórzyć kilka metrów dalej.

  4. #4

    Domyślnie

    Co to jest winklówka-coś podobnego do ekierki szkolnej ?a co z kątownikami -maja byc trochę widoczne ?pomysł mi się podoba a możecie polecić swoje ekipy z Warszawy ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek Jurecki
    a co z kątownikami -maja byc trochę widoczne ?pomysł mi się podoba a możecie polecić swoje ekipy z Warszawy ?
    Chodzi Ci o listwy w rogach? Jeśli tak to my nie mamy...

  6. #6

    Domyślnie

    tak o takie listwy mi chodzi.
    spotkałem sie z propozycja tynku cementowo-wapiennego maszynowego a nie ręcznego ?czy ktos ma taki tynk i jakie opinie ?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    warto tez po sprawdzeniu lata plaszczyzny/pionow, podswietlic sciane halogenem wszystko ujrzycie.

  8. #8

    Domyślnie

    Poza tym można wykonać próbę "wkręcenia" wkrętaka w ścianę.
    Jeżeli:
    wchodzi za łatwo to za mało cementu,
    trudno lub bardzo ciężko - za dużo cementu.
    Systemy sygnalizacji włamania, napadu, pożaru

  9. #9

    Domyślnie

    Ja sprawdzalem tynki za pomocą latarki. Wieczorem poprosiłem wykonawce i pusciłem wiazke swiatła wzdłuż ściany. Majster się zajeżył
    ( sprawdzał łatą 2m.) i spytał skad znam taki sposób. Odpowiedzialem mu ze w szkole postawowej na lekcjach fizyki uczyli ))).
    Zbaraniał i poprawiał.
    agamon

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Na obeschnięty tynk chlapnąć garnkiem wody. WYjdzie siatka pęknięć skurczowych, jeśli materiał nie był właściwy.

  11. #11

    Domyślnie

    a co może ukazać się po podświetleniu halogenem ? nierówności? zły skład mieszanki ? peknięcia ?

  12. #12

    Domyślnie

    Z tym swieceniem pod ostrym katem ,to chyba przesada.Chyba ze przed praca,fachowca lojalnie uprzedzisz.A on poda Ci cene.
    Obejrzyj swoje tynki golym okiem.Jezeli wyglada ladnie,to nie wdawaj sie w szczegoly.
    Zareczam,ze absolutnie kazda prace wykonana w domu,mozna sprawdzic w sposob,ktory ukaze duze niedomagania.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    a co może ukazać się po podświetleniu halogenem ? nierówności? zły skład mieszanki ? peknięcia ?
    praktycznie wszytsko, a nawet o wiele wiecej z glownym naciskiem na rownosc, ale wyjdzie tam kazde inne ziarenko piasku, kazde miejsce jakos inaczje zatarte kazda rysa, kazde peknieice. Jednym słowem kazda nieodrobka

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Podstawowym celem jest wyłapanie falowania tynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony