dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie pionowe wylanej już płyty fundamentowej

    Cześć,

    Mam taką zagwozdkę, jakiś już czas temu wylaliśmy płytę fundamentową pod budynek gospodarczy.
    Bez XPS od spodu i bez burt.
    Teraz przyszedł czas aby to jakoś ocieplić, myślałem o opasce przeciwwysadzinowej przyklejonej pionowo do brzegów płyty, jak to najlepiej technicznie rozwiązać?
    Myślałem żeby ostrym szpadlem wykopać wokoło otwory i wsadzić XPS 5-10cm pionowo i przykleić do fundamentu - co o tym sądzicie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-07-18 at 13.24.59.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	460027

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobic tak, jak w projekcie. Tam powinno byc napisane, jak ma wygladac opaska przeciw wysadzinowa.

  3. #3

    Domyślnie

    to jest domek na zgłoszenie, więc projektu brak, chciałbym zrobić to możliwe jak najlepiej

  4. #4

    Domyślnie

    Na zgloszenie to nie znaczy, ze nie ma byc projektu.

    Nie wiem, czy u Ciebie sie to sprawdzi (bo takie rzeczy liczy konstruktor i bierze za to pieniadze i odpowiedzialność), ale u mnie opaska to plyty xps o grubosci 10cm ułożone dluzszym bokiem wzdluz plyty i ze spadkiem 45 stopni od płyty.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grom3k Zobacz post
    to jest domek na zgłoszenie, więc projektu brak
    Projektu brak?
    "Na zgłoszenie" to znaczy "nie na pozwolenie", a nie "bez projektu".
    Lepiej rób projekt, bo możesz beknąć.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał grom3k Zobacz post
    to jest domek na zgłoszenie, więc projektu brak, chciałbym zrobić to możliwe jak najlepiej
    I jeszcze jedno. Pytasz o opaskę. A co z płytą? Jak dobrales zbrojenie płyty, grubosć płyty, klase betonu? A podbudowe po plyte? A to tylko wybrane pytania o fundament?
    A potem sie pojawia pytania o mur, wieniec, wiezbe dachowa itd, itp.
    Oszczedzasz na projekcie, a brak ci wiedzy budowlanej. Odwazny jestes...

  7. #7

    Domyślnie

    zadałem konkretne pytanie o opaskę przeciwwysadzinową, co do reszty jestem przekonany, że jest zrobiona starannie i według dobrych praktyk, a same obciążenia były konsultowane wielokrotnie ze specjalistami

  8. #8

    Domyślnie

    źle się wyraziłem.. projekt jest ale nie uwzględnia np opaski przeciwwysadzinowej, którą mam zamiar wykonać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony