dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zatkana rura

  1. #1

    Domyślnie Zatkana rura

    Przedwczoraj sprawdzałem czy mam drożne rury z kanalizacji umieszczone pod podłągą na parterze. Okazało się że jeden odpływ - rura 50 - (zlew w kuchni i umywalka w łazience) mam zatkany piachem. Zator zrobił się na samym początku, nie wiem jak jest on długi. Nie jest to napewno beton bo wczoraj wody w rurze nie było - więc jakoś przeszła.
    Poradźcie jak to przetkać. Próbowałem sprężyną ale nie chce przejść, wodą pod ciśnieniem także nie dałem rady. Dziś spróbuję drutem fi6 przetkać.
    Czy ktoś zna inne sposoby na udrośnienie rury.
    Z góry dziękuje za pomoc
    damis

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...to chyba trzeba zawolac fachowca z mechaniczna sprezyna
    sam piasek nie stawialby oporu, prawdopodobnie jacys fachowcy myli narzedzia po gipsie, zaprawie, etc. i powstal korek.
    Pozdro
    J

    ..i obys nie musial kuc

  3. #3

    Domyślnie

    miałem podobny problemik i użyłem wiertarki z długim, cieńkim 6 mm wiertłem, na wolnych obrotach bez udaru rozwierciłem to swinstwo a potem z wodą spłynęło to dalej

    Leszek

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    sprubuj zmijka, mozna niedrogo kupic ja nawet w jakims orgodniczym A potem tez mze sie przydac wiec warto miec w domu takie uzadzenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za rady. Wczorej przetykałem prętem/drutem fi6 i zalewałem wodą. Po zalaniu wodą wypłynął na powierzchnie kawałek pustaka (na szczęście stawiałem z YTONG-a), poprzepychałem trochę drutem i powoli się to odetkało. Na koniec wodą na całego (sąsiad ma dobre ciśnienie w wodociągu) i się odetkało, woda schodzi aż miło.
    Przy następnej budowie będę już mądrzejszy i wszystko co jest w ziemi i wychodzi nad wylewkę na parterze wykonam rurą fi 110.
    Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
    damis

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony